Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

Gardenarium 21:48, 16 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Glebę się zostawia. Trzeba odczekać okres karencji podany na opakowaniu i można siać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Delside 20:37, 17 lip 2013

Dołączył: 17 lip 2013
Posty: 12
Witam!
Nie chcę zakładać nowego tematu dlatego piszę tutaj.
W moim trawniku rośnie coś takiego:

Co to jest i jak się tego pozbyć?
____________________
Naturalny Ogród Delside Zapraszam :)
Sebek 22:48, 17 lip 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
To mi wygląda na jakiegoś rozchodnika?? Myślę, że najlepiej byłoby po prostu go wykopać i od nowa założyć trawnik w tym miejscu
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 19:27, 18 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
To mata z rozchodnika, a czy to nie był gotowy dywan na położenie na zielonym dachu? Tylko zachwaszczony trawą?
Bo tu jest wiecej rozchodnika jak trawnika Co robić, ? Usunąć i siać na nowo po odpowiednim przygotowaniu i odchwaszczeniu gleby.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
andrzej_siem... 17:29, 30 sie 2013

Dołączył: 30 sie 2013
Posty: 3
Z cyklu "jaki to chwast", serdeczna prośba do doświadczonych ogrodników o pomoc w rozpoznaniu chwasta ze zdjęć.

Już w 1-2 dni po skoszeniu trawy wybija się ponad jej poziom. Ma też jaśniejszy niż trawa kolor, a część liści/łodyg wygląda jakby usychała/gniła.

Dzięki!







Borbetka 20:41, 30 sie 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Też to mam. Nie wiem niestety jak się nazywa. Jakaś dzika trawa, jest bardzo miękka i zrywa się bez problemów, ale nieszlachetna jakaś, paskudna. Mam tego dużo i u mnie niestety po ptokach. Wymiana trawnika i tak mnie czeka ze względu na krecią robotę. Żaden herbicyd tego nie weźmie moim zdaniem. Trzeba wyrwać i dosiać nową albo poczekać aż zarośnie dziurę ta szlachetna. Masz łąki wokoło ogrodu?
____________________
borówcowy wizytowka
Mazan 14:21, 31 sie 2013

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Witam

Trawa bardzo podobna do kupkówki pospolitej - trawy pastewnej. W warunkach "trawnikowych" staje się uciążliwym chwastem, rośnie szybko i bardzo wydajnie.

Pozdrawiam,

Mazan - Walerek
____________________
Mazan - Walerek
Sebek 14:32, 01 wrz 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
To po prostu chwastnica - też ją mam. U Ciebie na razie nie jest duża, więc ją podkop i wyrwij - wczoraj u siebie wyrywałem takie i inne chwasty z trawnika. Są też na nią środki chemiczne
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
andrzej_siem... 19:17, 01 wrz 2013

Dołączył: 30 sie 2013
Posty: 3
Sebek napisał(a)
To po prostu chwastnica - też ją mam. U Ciebie na razie nie jest duża, więc ją podkop i wyrwij - wczoraj u siebie wyrywałem takie i inne chwasty z trawnika. Są też na nią środki chemiczne


Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Też podejrzewam, że jest to chwastówka, ale jest jej za dużo, żeby wyrywać ręcznie. Blisko łąki, więc pewnie to jest przyczyną

Sebek, wspomniałeś o tym, że jest na to środek chemiczny - kojarzysz jaki? Bo wydawało mi się, że jest to trawa, więc niszcząc chwastnicę uszkodzę też trawnik...
Mike_Scofield 19:29, 01 wrz 2013

Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 9
Czy możecie podać skuteczny preparat eliminujący koniczynę?
Zastosowałem BOFIX ale nie zadziałał, mimo, że na opakowaniu napisano że powinien.

W zasadzie ze wszystkim sobie już poradziłem oprócz koniczyny ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies