Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

Gardenarium 10:49, 16 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Chyba najpierw doradziłabym na chwasty opryskać, jak padną wtedy już będzie cieplej, podosiewasz i zaczniesz nawozić i lać wodę, trawnik odzyska urodę i będzie już bez chwastów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Madziarzeszow 11:08, 16 lut 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
Dziękuje za pomoc , przed dosiewką wyrównanie podłoża? i może ktoś się orientuje jaki oprysk ma najkrótszy okres karencyjny dla zwierząt .
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
Gardenarium 11:35, 16 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
No oczywiście, wtedy naprawiasz wszystkie wady jakie były w trawniku.

Ja stosuję Bofix, najszybciej "bierze".

Na 3 dni przed zastosowaniem i 3 dni po zastosowaniu nie lać wody.

Okres prewencji ma znaczenie przy uprawach, które się "je". Ten okres zapobiega zatruciu. Zakładając że chwasty zaczną zanikać, zaczynasz podlewać trawnik po 3 - 5 dniach i zmywasz herbicyd, który przenika do gleby.

Bofix ma okres prewencji dla ludzi 12 godzin, dla zwierząt 21 dni. ale przy spożyciu roślin opryskanych nim, nie przy chodzeniu po nim.

Starane dla zwierząt 7 dni.

Okresu karencji nie podają a jest napisane "nie dotyczy".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Madziarzeszow 07:47, 17 lut 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
Dziękuję szefowo za rady
Pytałam o ten okres karencyjny , ponieważ mój psiak wcina tą trawę w ilościach masowych i nie chciałabym by się zatruł.
Teraz już wiem co mam robić , a psiak musi w domu i kojcu przeczekać ten czas.
Wyrównanie terenu
oprysk na chwasty
dosiewka
później nawóz
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
Gardenarium 08:28, 17 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie tak, pisałam inaczej

oprysk
wyrównanie terenu
dosiewka
nawóz
woda

Jak zrobisz wyrównanie terenu, przykryjesz ziemią chwasty, więc jak zrobisz oprysk? Chodzi o to, że do oprysku chwasty powinny być silne, żeby pobrały preparat, a nie ubrudzone ziemią i zmaltretowane
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Madziarzeszow 08:47, 17 lut 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
dziękuję faktycznie to mi nie pasowało Laik ze mnie wychodzi
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
Gardenarium 08:50, 17 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Napisałam powyżej jasno
Dlaczego wplotłaś ziemię przed - nie wiem

Najpierw zajmij się chwastami, potem walcz o urodę trawnika.

Chyba najpierw doradziłabym na chwasty opryskać, jak padną wtedy już będzie cieplej, podosiewasz i zaczniesz nawozić i lać wodę, trawnik odzyska urodę i będzie już bez chwastów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mischa 23:02, 21 kwi 2014

Dołączył: 21 maj 2012
Posty: 76
Witam,
Wydaje mi się, że odpowiedż znalazłam na 1 str tego wątku, ale poproszę o potwierdzenie czy to chwastnica i jedynym rozwiązaniem jest wymiana trawnika?




woj_tek 01:51, 22 kwi 2014

Dołączył: 11 lis 2011
Posty: 17
Wg mnie to nie chwastnica tylko jakas brzydsza odmiana trawy, może pastwiskowa, która wyróżnia się na tle twojego ładnego i drobnolistnego trawnika... Może była w mieszance?
Gardenarium 07:21, 22 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Może jej rozłogi były w ziemi i wzeszły razem z trawą?
To nie chwastnica, ale fakt jest faktem, że szpeci wygląd trawnika. Ostatecznośc to wymiana trawnika, albo pogodzenie się z tym. Ja bym się nie pogodziła.

Może przed zasiewami nie odchwaściłaś dobrze terenu? Nie wiem, co to, ale może to być nawet turzyca. Też jest jednoliścienna więc oprysk herbicydem selektywnym nie da efektów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies