Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

mischa 08:54, 22 kwi 2014

Dołączył: 21 maj 2012
Posty: 76
Trawnik ma 4 lata, zakładał go ogrodnik, więc nie wiem czy przywieziona ziemia była dobrze oczyszczona, przygotowana. W ub roku już się tego trochę pojawiło, jak widać jest coraz gorzej.
Wczoraj wieczorem dokształcałam się w internecie o chwastnicy, że lubi azot, więc trzeba sypać dolomitem, kredą ogrodową, nawozem magnezowo-wapiennym, no i ręcznie wyrywać, do tego aeracja, sypanie piaskiem, bo chwastnica lubi mokre (ciężkie) podłoże. Do tego wertykulacja i niskie koszenie.
Jeśli chodzi o opryski na jednoliścienne to wyczytałam w internecie o: Stomp 330ec, Fusilade forte 150ec, TargaSuper 05ec
Jak patrzę na ilość tego chwasta to chyba faktycznie szybciej i na pewno mniej pracochłonniej będzie wymiana trawnika po trawą jest siatka przeciwko kretom, szkoda mi jej, ale pewnie nie uda jej się uratować, bo mniemam iż trzeba będzie zdjąć trawę, pozbyć się siatki, przejechać glebogryzarką, nawieźć dobrej ziemii?
florofil 11:01, 22 kwi 2014

Dołączył: 22 kwi 2014
Posty: 48
To nie jest chwastnica - nie wiem jak ta roślina się nazywa, ale też miałam z nią problem w trawniku.

Rosła u mnie w miejscach gdzie były problemy z wysokim stanem wód gruntowych, rozmnażą się rozłogowo, więc jest dość uciążliwa.
Na pocieszenie dodam, że nie lubi koszenia. Zniknęła wraz z regularnym koszeniem w czasie jednego sezonu.

____________________
mischa 11:11, 22 kwi 2014

Dołączył: 21 maj 2012
Posty: 76
Florovit bardzo dziękuję, to dobra wiadomość, z regularnym koszeniem jest u mnie problem (brak czasu), ale postaram się jednak zmotywować męża. Może uda się z tym coś zrobić w tym sezonie, jak nie to na jesieni/ w przyszłą wiosnę wymienię trawnik, bo nie wygląda to dobrze.
Ziemię mam zbitą, gliniastą, może warto zrobić aerację profesjonalnym sprzętem + piaskowanie. Myślałam też czy nie kupić nakładek na buty z kolcami i np zakładać je przy koszeniu- chyba nie można przesadzić z napowietrzaniem?
gemciu83 16:11, 22 kwi 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Chwastnica chyba się rozmnaża poprzez obfity wysyp nasion.
Może o perzu mówicie bo ten tak rozłogowo się rozmnaża.

Chwastnicę samemu się szybko zniszczy wyrywając ją zanim pojawią się pędy z nasionami i od razu wszystko do kosza lub spalić.
Pozostawiony pęd z nasionami wyschnie i się rozmnoży.

Oprysk na jednoliścienne to chyba także na trawy, więc mówicie o punkowym oprysku ?
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
Gardenarium 19:08, 22 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Pisałam że to może być turzyca (Carex) on rośnie na podmokłych glebach na łąkach. Perz to nie jest na pewno, zbyt wygięte ma liście w łuk.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:44, 22 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
mischa napisał(a)
Witam,




Na tej stronie jest moim zdaniem taka sama

http://www.ogrodowisko.pl/watek/3513-chwasty-w-trawniku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sebasew 23:44, 22 kwi 2014

Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 2

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Rozpoznawanie traw

witam
Proszę o identyfikację. Rośnie mi to na trawniku. W kępkach. Ma jaśniejszy odcień niż mój trawnik i kole w oczy.
pozdrawiam
s

Z uwagi na brak odzewu, dodałem dziś kolejne dwa zdjęcia diabelstwa, tym razem na trawniku
Proszę o pomoc w identyfikacji
s


sebasew 23:45, 22 kwi 2014

Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 2

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Rozpoznawanie traw

jeszcze jedna fotka tego samego.
maniek 18:38, 23 kwi 2014


Dołączył: 23 kwi 2014
Posty: 4
a jak sie pozbyć mlecza? rozpleniło mi sie to wszędzie
mischa 19:08, 23 kwi 2014

Dołączył: 21 maj 2012
Posty: 76
Gardenarium napisał(a)


Na tej stronie jest moim zdaniem taka sama

http://www.ogrodowisko.pl/watek/3513-chwasty-w-trawniku


Zgadza się, wygląda tak samo, dziękuję Danusiu.
Berbetka- wymieniałaś trawnik czy jakoś to zwalczyłaś częstym, niskim koszeniem? Ja chyba spróbuję jakoś to zdusić jw, najwyżej na jesieni będzie wymiana trawnika, bo i tak chcę zwiększyć powierzchnię rabat i tym samym zmniejszyć pow. trawnika


Maniek- faktycznie mlecz w tym roku jest wszędzie- na pasach zieleni w Warszawie są żółte dywany, a i u mnie w ogródku jest- jak nigdy.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies