Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

Elinka 10:53, 27 cze 2017

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Prosze, powiedzcie co to za chwast w trawniku i ktory z opryskow bedzie skuteczny, mam starane, czy moze jakis chwastox albo inny ...
Diekuje
____________________
elinkowy-ogrod
Martka 18:08, 28 cze 2017


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Gardenarium napisał(a)
Zugorować, odczekać, siać od nowa nie wzruszając zbytnio gleby przed sianiem, bo znowu chwasty wyjdą na wierzch.


Dziękuję, tak, chyba nic innego mi nie pozostało. Mój trawnik bardziej przypomina pole chwastnicowe niż trawnik. Znalałam jeszcze w Szwajcarii herbicyd selekywny na chwastnicę, w poniedziałek będę eksperymentowała. Jest też do niego drugi, do zastosowania na wiosnę. Jak tylko będą pozytywne efekty, zamelduję na forum.
schwanz24 21:23, 28 cze 2017

Dołączył: 28 cze 2016
Posty: 35
witam, trawnik w zeszłym roku na jesień wapniowany, teraz w czerwcu mierzyłem pH jest między 6-7.

Niedawno był sypany nawóz , trawnik dość gęsty, soczysta zieleń, a co kawałek bluszczyk kurdybanek, są miejsca , że jeden się płoży a są i miejsca , gdzie występują skupiska.

Za niedługo myśle pryskać Starane 260EW.

Powiedzcie, czy mimo odpowiedniego pH i nawożenia niektóre chwasty i tak bądą rosły?

dzięki
bimcio 21:44, 28 cze 2017

Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 21
Martka napisał(a)


Dziękuję, tak, chyba nic innego mi nie pozostało. Mój trawnik bardziej przypomina pole chwastnicowe niż trawnik. Znalałam jeszcze w Szwajcarii herbicyd selekywny na chwastnicę, w poniedziałek będę eksperymentowała. Jest też do niego drugi, do zastosowania na wiosnę. Jak tylko będą pozytywne efekty, zamelduję na forum.


A możesz podać nazwy tych środków?
Gardenarium 07:17, 29 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
schwanz24 napisał(a)
witam, trawnik w zeszłym roku na jesień wapniowany, teraz w czerwcu mierzyłem pH jest między 6-7.

Niedawno był sypany nawóz , trawnik dość gęsty, soczysta zieleń, a co kawałek bluszczyk kurdybanek, są miejsca , że jeden się płoży a są i miejsca , gdzie występują skupiska.

Za niedługo myśle pryskać Starane 260EW.

Powiedzcie, czy mimo odpowiedniego pH i nawożenia niektóre chwasty i tak bądą rosły?

dzięki


Chwasty będą rosły jeśli kawałki korzeni są w gruncie lub nasiona. Nasiona także może przywiać wiatr (np. mniszek) albo ptaki wraz z ich odchodami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Martka 15:56, 29 cze 2017


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Bimcio, ten środek na chwastnicę to Dicomil ultra Royal, a preparat profilaktyczny do oprysku na wiosnę to Milltox Royal. Nie chciałam pisać nazwy, dopóki nie przetestuję, masz na własne ryzyko. Ogrodniczka powiedziała, żebym przede wszystkim pilnowała koszenia, a przed koszeniem pomocna może być płytka wertykulacja, podnosi trochę pędy chwastnicy. Na pomysł zakładania trawnika od nowa z powodu chwastnicy patrzyła na mnie z lekkim niedowierzaniem
bimcio 22:40, 29 cze 2017

Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 21
Martka napisał(a)
Bimcio, ten środek na chwastnicę to Dicomil ultra Royal, a preparat profilaktyczny do oprysku na wiosnę to Milltox Royal. Nie chciałam pisać nazwy, dopóki nie przetestuję, masz na własne ryzyko. Ogrodniczka powiedziała, żebym przede wszystkim pilnowała koszenia, a przed koszeniem pomocna może być płytka wertykulacja, podnosi trochę pędy chwastnicy. Na pomysł zakładania trawnika od nowa z powodu chwastnicy patrzyła na mnie z lekkim niedowierzaniem


Dzięki za te informacje. Z niecierpliwością czekam na info o efektach. Niestety, z tego co widzę polski internet tego środka nie zna (a przynajmniej nie znalazłem go w żadnym sklepie)...
schwanz24 21:45, 30 cze 2017

Dołączył: 28 cze 2016
Posty: 35
witam, co to jest za gatunek trawy, zdjęcie poniżej. Czy jest to odmiana wiechlin czy życic? Trawa odcień nie za jasny nie za ciemny zielony, średnio miękka w dotyku, tworzy długie rozłogi.

Kosząc trawę za kosiarką zostają wystające z darni na kilka centymetrów pędy.
Po skoszonej trawie wystarczy przejechać ręką kilka razy i efekt poniżej na zdjęciu. Trzeba grabiami wyczesać i wtedy jest spokój na dłuższy czas.



myrcin 13:03, 02 lip 2017

Dołączył: 02 lip 2017
Posty: 11
Dzień dobry,

Chciałbym prosić o pomoc w rozpoznaniu problemu i metod jego usunięcia (o ile istnieją).
Mój trawnik (Kiepenkerl Dark Green) został założony w zeszłym roku wraz z nawodnieniem.
W tym roku na wiosnę zrobiona była wertykulacja, trawnik wygrabiony, nawóz Yara Mila Complex (w maju oraz w połowie czerwca). W międzyczasie spryskałem Mniszkiem na chwasty, których nie było zbyt wiele. Trawnik jest koszony dwa razy w tygodniu. Byłbym bardzo zadowolony z trawnika gdyby nie to, że pojawiły się na nim takie 'grube trawy'. Te 'trawy' po Mniszku zrobiły się żółte i wydaje się, że nie rosną. Czy można coś zrobić żeby się tego zupełnie pozbyć?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
marcin544 15:12, 02 lip 2017

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131


Czy ktoś orientuje się czy w/w gatunki są wrażliwe na Pumę / Stompa?
(karta charakterystyki Stompa nie podaje takich informacji..)

pozdrawiam
Bartek


Zrobiłem oprysk stompem 50ml 2l wody na 120m2 tydzień temu
zalecana dawka jest na 100m2 ale wole nie ryzykować i spryskałem 120m2
Mam problem z wiechlina roczną
Narazie nic sie nie dzieje z trawnikiem tylko spowolnił wzrost
Zobaczymy rezultat za 2 tygodnie
Pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies