Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

Gardenarium 17:44, 18 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Coś jakby podobne do koniczyny. Bofix zwalczy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Piterek83 17:49, 18 maj 2014

Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 13
Tak bardzo podobne listki do koniczyny tylko mniejsze. Trawnik wysiany 2 lata temu we wrześniu czy mogę użyć już chemii?

Ten Bofix to aplikować konewką czy opryskiwaczem?
____________________
Gardenarium 18:40, 18 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można po 2 latach i opryskiwaczem nie konewką. Uważaj na rośliny na rabacie, bo wiatr może zanieść herbicyd tam gdzie nie trzeba. Dzień bezwietrzny i nie przed deszczem. Musisz wstrzelić się w dobrą pogodę, Chwasty muszą być suche.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Piterek83 18:49, 18 maj 2014

Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 13
Dziękuje za odpowiedź, a czy koniczynę też mogę tym potraktować, bo też się pokazała w paru miejscach.
____________________
Gardenarium 19:21, 18 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To jest koniczyna, a nie podobna, pewnie inny gatunek.
Możesz potraktować bo Bofix działa na dwuliścienne, a koniczyny są dwuliścienne, niezależnie od gatunku. Nie działa na jednoliścienne (trawy).
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mischa 19:54, 18 maj 2014

Dołączył: 21 maj 2012
Posty: 76
ja się pozbyłam koniczyny wyrywając ją z trawy. była to dość mozolna praca, bo płożyła się po ziemi w trawie, po kłączach znalazłam miejsce skąd wyrastała- wyrwałam korzeń, już w tym miejscu koniczyna się nie pojawiła. oczywiście jak jest tego dużo to łatwiej będzie pozbyć się chwasta opryskiem.
kris_bialystok 20:44, 18 maj 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
przepraszam jeśli było... ale nie przejrzałem całego wątku...




wg mnie to oset - trawnik ma 2 tyg - w sumie ciezko nazwać to jeszcze trawnikiem - co robic?
wyrywać ręcznie? czekać na koszenie?
____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
Gardenarium 22:53, 18 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wyrywać ręcznie. Koszenie go nie zliwkiduje, bo top uciążliwy chwast wieloletni. Teraz tylko to możesz zrobić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
katiaxx 23:45, 18 maj 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
w mojej trawie (bo nie nazwę tego trawnikiem) jest mnóstwo chwastów, za nami pierwsze koszenie i po skoszeniu jakby trawy było więcej ale perzu mam mnóstwo, nie sposób wyrywać ręcznie. Skoro chwastnica jest jednoroczna to znaczy że jeśli nie dopuszczę do kwitnienia nie pojawi się w przyszłym roku czy nie pojawi się nowa ? a ta zostanie aż do mechanicznego usunięcia ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
kolcero 13:06, 19 maj 2014

Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 43
katiaxx napisał(a)
Skoro chwastnica jest jednoroczna to znaczy że jeśli nie dopuszczę do kwitnienia nie pojawi się w przyszłym roku czy nie pojawi się nowa ? a ta zostanie aż do mechanicznego usunięcia ?

Teoretycznie tak- wykaszanie uniemożliwia kwitnienie itd... Praktycznie chwastnica ma jakąś szczątkową inteligencje i po kilku ścięciach zaczyna rosnąć poziomo :> W efekcie, żeby się do niej skutecznie dobrać trzeba by stosować koszenie na długość zarostu Conchity Wurst
Ja polecam sprawdzoną walkę mechaniczną
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies