Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Puszczykowie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Puszczykowie

malgorzata_s... 18:23, 13 cze 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Asiu co porabiasz? Mało tu bywasz Buziaczki
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
wietrzyk 18:40, 13 cze 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Pszczelarnia napisał(a)
Co ja tu czytam, obornik koński, gnojówka z pokrzyw (polecam jeszcze z żywokostu oraz skrzypu) i warzywnik, olalala!

Dzięki Ewa
Moje plany są wielkie w kwestii warzywnika, ale to dopiero na jesień, bo póki co skrzynię mam zajętą:

Tutaj gnojówka się warzy, całe szczęście zdjęcie nie oddaje jej zapachu
Z żywokostu też bym chciała, ale w mojej okolicy go nie widziałam

I pomidorki sobie rosną, choć z nimi miałam mały poślizg czasowy

____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 18:53, 13 cze 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Gabriela napisał(a)
W warzywniku u Bellinghamów jest tyle obornika i kompostu, że chodzi się tam jak po gąbce.
Co prawda nie byłam na warsztatach, ale byłam u nich latem, mniej oficjalnie i zdjęcia wkleiłam u siebie tutaj, w trzecim poście od góry:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/919-ogrod-w-budowie-nieustajacej?page=279

Taki jest ten ogród w pełni lata, na początku sierpnia. Wpływ tego ogrodu jest tak wielki, że sama zrobiłam sobie podobne ogrodzenie z pędów derenia w warzywniku i rabatę z kwiatami ciętymi.


Gabrysiu, już byłam i obejrzałam Ogród na Kaszubach i jego przesympatyczni Właściciele dają wiele inspiracji i zapału do pracy we własnym warzywniku. Moje plany to:
- powiększyć rozmiar warzywnika do trzech podwyższonych rabat, żeby móc zmieniać strączkowe-korzeniowe-kapustne
- na jesień nawieźć końskiego obornika (już znalazłam dostęp )
- sadzić kwiaty i zioła wśród warzyw, żeby zwiększyć bioróżnorodność gatunków, zachęcić pszczółki do pracy i zmylić szkodniki
Mam malutki warzywnik, ale chciałabym żeby tętnił życiem
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 19:02, 13 cze 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Asiu co porabiasz? Mało tu bywasz Buziaczki


Jestem już Gosiu
Odpowiadam i zdjęcia wrzucam
Męczę się twórczo z moją rabatą różaną. Byłam dziś na zakupach bylinowych, żeby uzupełnić czymś róże i nawet na ostróżki się zdecydowałam Choć już widzę, że kupiłam za mało, bo ta moja rabata ma 20m długości... Załamka...


Na tą rabatę mam 12 ostróżek fioletowych i 12 liatr Kobold. Myślę, że muszę dokupić jeszcze ostróżek białych i różowych i jeszcze coś... Ale co? I w jakiej konfiguracji posadzić...? Myślę i myślę...
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
malgorzata_s... 19:07, 13 cze 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Ale piękne zakupy No ale na taką wielką rabatę to sporo potrzeba Ostróżki będą najwyższe.
Myśl kochana i ustawiaj i dopasujesz z pewnością Buziam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Urszulla 19:56, 13 cze 2014


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21800
Asiu, fajna rabata- wiem jak trudno ogarnąć takie kilometry
ostróżki się fajnie rozrastają i do jesieni będą w ilości podwójnej
a róże jakie- nie wiem czy opuściłam coś tematycznego u Ciebie?
i do róż koniecznie jakieś trawy zwiewne
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
WilczaGora 22:47, 13 cze 2014


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
warzywnik bardzo się "stara" a pomidorki 1 klasa !
ja mam tylko koktajlowe na tarasie w donicach - dobre i to !

macham z Wilczej
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
wietrzyk 08:22, 14 cze 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Gosiu, w kwestii bylin jestem zielona. Podglądam ogrody gdzie jest ich więcej (w tym Twój ) i podglądam co z czym posadzić. Niestety bylin potrzeba duuużo, żeby było wogóle coś widać, a nie wyszedł misz masz. Za to szczęście jest takie, że znalazłam w naszej okolicy szkółkę-hurtownię bylinową i mogę całkiem niedrogo kupić

Ulka róż mam nawet całkiem sporo. Część posadziłam w ubiegłym roku, ale tak bez ładu i składu. Teraz przeniosłam je na jedną rabatę, która ma być różano-bylinowa. Na razie są róże, teraz czas na byliny

Wilcza pomidory koktajlowe w donicach świetna rzecz Też tak miałam
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 09:03, 14 cze 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Rabata różana w planach miała być rabatą angielską. Jednak wystraszyłam się bylin i tego, że nie dam rady utrzymać jej na przyzwoitym poziomie. Zdecydowałam więc, że będzie to rabata z różami, którym będą towarzyszyć byliny. Wygląda tak:

Długość ok 20m szerokość 3,8m
Wzdłuż całej rabaty, jako tło rosną szmaragdy. Wzdłuż posadzonych jest też 6 wiśni Umbraculifera, co 3 metry. Dookoła każdej wiśni rośnie 5 szt róż z jedego gatunku. Tylko w odcieniach różu (to widać najlepiej na zdjęciu wokół pierwszej wiśni, gdzie róże są jeszcze nieduże). Do tego, pomiędzy dodałam białe róże i fioletowe clematisy. Przy szmaragdach mam też 3 krzewy budleji.
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 09:09, 14 cze 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Początek rabaty:


Środek:




Przy brzegu rabaty, wzdłuż chodniczka mam zaplanowaną obwódkę z bukszpanu.

Za wszelkie podpowiedzi jakie byliny dodać i w jakiej konfiguracji będę dozgonnie wdzięczna
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies