Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Puszczykowie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Puszczykowie

Kasik 10:39, 14 cze 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Asieńko- cudnie. Różyczki- jak tylko o nie zadbać -odwdzięczą się na pewno pięknym kwitnieniem. Te różowe w połączeniu z lawendą i szałwią wyglądają oszałamiająco i bardzo romantycznie. Ja posadziłam na razie lawendy, ale mysle o dosadzeniu szałwii.

W wątku :" Kwiaty z ogródka Marty" ostatnio widziałam jak pięknie się rozrasta.

buziaki
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Borbetka 20:46, 14 cze 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Asiu, budleje dałabym razem, nie 3 osobno co kawałek, w grupie jednak. Przed Szmaragdami miskanty co kupiłaś, a budleje na początku rabaty lub na końcu, to zależy czy chcesz mieć motylki z brzegu, czy z tyłu. Ostróżki (nie pamiętam jakie kolory kupiłaś) w rzędzie przed miskantami, gęsto, grupowo kolorami. Potem są róże, a przed nimi szałwię. Ona pięknie współgra z różami. Żywopłocik bukszpanowy koniecznie z brzegu, będzie cudnie z kostką wyglądał. Liatra jakoś mi nie gra, ale można część rzędu z szałwią zastąpić nią właśnie. Nie mam talentu do rysunków, ale coś tam namalowałam.
Za mało roślin będziesz miała. Mus jechać jeszcze raz do hurtowni. Ja też mam za mało. Muszę dokupić szałwi i jeszcze jakiś carex. Napisz, kiedy pojedziesz. Wybiorę się z Tobą znowu.




____________________
borówcowy wizytowka
wiunia 15:47, 15 cze 2014


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Asiu pięknie to wszystko razem bedzie wygladało! Taka romantyczna rabata Pozdrawiam niedzielnie!
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Urszulla 16:44, 15 cze 2014


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Piękny pomysł w zamyśle
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
MonikaH 10:37, 16 cze 2014


Dołączył: 17 sty 2012
Posty: 171
ależ fajne zakupy i jakie ładne spore sadzonki, jakoś miałam utwierdzone, że tam tylko maluśkie, spojrzę na ofertę i ceny po południu, jeśli będziesz miała pod ręką i może wybiorę się z Tobą następnym razem
____________________
Monika - Bez linijki
MonikaH 11:29, 16 cze 2014


Dołączył: 17 sty 2012
Posty: 171
spojrzałam w ofertę, wymiękłam przy jeżówkach....
____________________
Monika - Bez linijki
Gabriela 14:51, 16 cze 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Rabata z różami świetna, a jeśli chcesz by była angielska, to musisz posadzić tzw. wypełniacze, czyli przywrotniki, szałwie, kocimiętki, przetaczniki, jarzmianki, ostróżki, bodziszki, wysokie floksy, krwawniki, krwawnice, jak się zmieszczą piwonie - to też, wyprzedzą róże, polecam zioła - szałwię, melissę, oregano, ogórecznik (jednoroczny, ale raz wsiany już zostaje, nie jest uciążliwy, bo łatwo go wyrwać).
W ogrodach w typowym, starym angielskim stylu na rabatach z różami nie ma traw. Pomiędzy to wszystko cebulowe, żeby było kolorowo już od wiosny, potem byliny je zakryją.
Może nie wszystko naraz, ale większość na pewno będzie ok.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
iwonaal 22:11, 16 cze 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Podoba mi się rabata.
____________________
Zakochana w ogrodach
Nulka 14:45, 18 cze 2014


Dołączył: 27 sie 2013
Posty: 199
śliczne róże też muszę sobie zrobić rabatę z różami
____________________
no matter how you feel, get up, dress up, show up and never give up ........................ mój ogród Raj Ewy (niestety już nie raj)
Alisonek 21:42, 22 cze 2014


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Asiu ale duże masz te różane krzaki, zazdraszam. tak samo jak zakupów zazazdraszam bo sadzonki wielkie, dorodne i zdrowe, pięknie będzie!!! byłaś w dobrym polu, czy gdzies indziej??? buziaki pracusiu.
jak będziesz chciała to kilka kapustek z mojej rozsady możesz dostać, na razie mają po 2 listki ale wierzę w nie bardzo
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies