Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Puszczykowie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Puszczykowie

wietrzyk 09:42, 25 wrz 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Borbetka napisał(a)
Dosyp tam ziemi, w ten lekki dołek, to się ładnie wyrówna.
W dużym ogrodzie tak jest. Najlepiej najpierw wysiać trawę, posadzić wokoło coś dużego np. serby, choinę albo Szmaragdy, żeby odgrodzić się od wścibskich, a potem trawę stopniowo wyciepywać i mieć z niej piękny kompost. Ja zostawiałam na początku poletka ziemi na rabatki, no i przez to tylko pieliłam i pieliłam i końca nie było widać. Narobiłam się jak głupia, ale teraz bym już tak nie robiła. Najpierw szkielet, trawa, a potem rabata po rabacie, stopniowo wg jakiegoś zrobionego wcześniej rysunku. Zestaw roślin szkieletowych trzeba sobie opracować i sadzić je grupami. Ja kupowałam na początku to, co mi się podobało i teraz to próbuję uporządkować nasadzeniami niższymi, grupowymi, a te starsze rośliny, co z tyłu rosną są jakby mniej widoczne i robi się bardziej klasycznie. Jak już będziesz miała szkielet, wtedy można się pobawić z wypełnieniami. Nie wiem, jaka duża jest Twoja działka. Ja mam dużą i czekanie na szkielet, to cena jaką zapłaciłam za posiadanie większej ilości ziemi. Nie da się wszystkiego od razu. Zresztą zawsze tak mówię, że gdybym miała malutki ogród, każde źdźbło trawy miałoby imię .


Cześć Borbetko
Napisałaś do mnie, a ja w tym czasie o tej mojej rabacie z tyłu. Wszystko na temat
Moja działka ma 2500m kw, ale dość długi wjazd z frontu zabiera mi 300m kw. Ten prostokąt na którym jest dom i ogród ma 70x30m. Stanowczo za dużo jak na moje możliwości. Ale jest i już. Trzeba sobie radzić. Choć przyznam jak zobaczyłam różnicę u Ciebie 10 lat temu i teraz to zrobiło mi się lepiej, bo myślałam, że na takie duże drzewa trzeba czekać przynajmniej dwa razy tyle
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 20:54, 30 wrz 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Przemyślałam sobie te moje plany na zagospodarowanie tyłu ogrodu, i wiecie co... do bani. Zrobię tak jak radzi mi Borbetka (dzięki Borbetko ). Posadzę z tyłu na razie świerki serbskie, które niech już sobie rosną i będą tłem dla przyszłych roślin. Kupiłam dziś 6szt, bo więcej nie weszło mi do samochodu Jutro pojadę po resztę. Brakuje mi jeszcze 4 szt.

Widziałam też w szkółce śliwę wiśniową Nigra - piękna... Boję się tylko, że kupię, a potem nie będę się mogła zdecydować gdzie ją posadzić
Oj nie jest lekko, nie jest...
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Kondzio 21:04, 30 wrz 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
wietrzyk napisał(a)
Przemyślałam sobie te moje plany na zagospodarowanie tyłu ogrodu, i wiecie co... do bani. Zrobię tak jak radzi mi Borbetka (dzięki Borbetko ). Posadzę z tyłu na razie świerki serbskie, które niech już sobie rosną i będą tłem dla przyszłych roślin. Kupiłam dziś 6szt, bo więcej nie weszło mi do samochodu Jutro pojadę po resztę. Brakuje mi jeszcze 4 szt.

Widziałam też w szkółce śliwę wiśniową Nigra - piękna... Boję się tylko, że kupię, a potem nie będę się mogła zdecydować gdzie ją posadzić
Oj nie jest lekko, nie jest...
a kto mówił że jest lekko hi hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Elik 21:11, 30 wrz 2013


Dołączył: 11 sie 2012
Posty: 415
Cześć Wietrzyku. Ja też mam zamiar rozpocząć eksperyment z gazetami, bo u mnie kiepściuchno. I większe pustkowie niż Twoje. Będę zaglądać jak powstaje ogród. A gdzie wsadziłaś graby? Pokażesz? To mnie akurat bardzo ciekawi, bo zachorowałam na żywopłot grabowy.
____________________
Pozdrawiam, Ela Mazurkowo
wietrzyk 09:07, 02 paź 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Kondzio napisał(a)
a kto mówił że jest lekko hi hi hi

Cześć Kondziu
No niby nikt... ale w naiwności swojej zawsze myślę sobie, że jakoś to sprawniej pójdzie.
Dobrze, że Ogrodowisko zasiewa wątpliwości w mojej głowie, przynajmniej się trzy razy zastanowię zanim... coś schrzanię
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 09:15, 02 paź 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Elik napisał(a)
Cześć Wietrzyku. Ja też mam zamiar rozpocząć eksperyment z gazetami, bo u mnie kiepściuchno. I większe pustkowie niż Twoje. Będę zaglądać jak powstaje ogród. A gdzie wsadziłaś graby? Pokażesz? To mnie akurat bardzo ciekawi, bo zachorowałam na żywopłot grabowy.

Cześć Eliku
Pokażę graby z przyjemnością:

Te posadzone w listopadzie ubiegłego roku

A te, we wrześniu, miesiąc temu
Zaraz wpadnę do Ciebie, to opowiem o tych gazetach
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 09:27, 02 paź 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
I jeszcze pokażę efekty mojej wczorajszej orki na ugorze


Świerczki posadziłam, umęczyłam się okrutnie, bo to niby nie takie wielkie, ale swoje waży. Woziłam taczką po jednym i do ziemi. Dziury sobie wcześniej wymierzyłam i wykręciłam. Muszę dodać, że czuję różnicę w mojej użyźnionej ziemi - kopie się teraz z przyjemnością Przy tym skrajnym z lewej trochę mi się bryła rozwaliła, ale będę zaklinać, żeby się przyjęły wszystkie. Plissss...
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 09:33, 02 paź 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Na zakończenie pracowitego dnia, czekała mnie jeszcze przemiła nagroda.
Wybaczcie, że się chwalę, ale nie wytrzymam:

Pozazdrościłam Wam kancików i szrpnęłam się na takiego mercedesa. Póki co najpiękniejsze narzędzie ogrodnicze jakie posiadam. Żal będzie używać
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
kamila_lawenda 12:41, 02 paź 2013

Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 22
dzień dobry wietrzyku

czytam, patrzę i chwalę! to jest właśnie to! mamy 5 minut, aby wyciągnąć nogi na sofie..ale gdzie tam!
przepiękna jest Twoja szklarenka! cudna! i całość założeń. faktycznie jest tak jak piszesz; naturalnie.
i podziwiam za "zapakowane grabowe auto" to Ci się udało!

przy okazji mam pytanie do wielkopolanek ( co prawda jestem z lubuskiego, ale w końcu do Was rzut kamieniem) czy możecie polecić dobre szkółki? też poleję na serbskie- zaproponowano mi za kopane ok 1,8m 80zł- czy to ok?

pozdrawiam!
____________________
kamila_lawenda 12:42, 02 paź 2013

Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 22
wietrzyk napisał(a)
Na zakończenie pracowitego dnia, czekała mnie jeszcze przemiła nagroda.
Wybaczcie, że się chwalę, ale nie wytrzymam:

Pozazdrościłam Wam kancików i szrpnęłam się na takiego mercedesa. Póki co najpiękniejsze narzędzie ogrodnicze jakie posiadam. Żal będzie używać


no i pozazdrościć
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies