Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Puszczykowie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Puszczykowie

Borbetka 15:55, 25 lip 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
No jesteś już czy nie? Słyszałam, że tak.
____________________
borówcowy wizytowka
iwonaal 16:23, 25 lip 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Ujawnij się wreszcie.
____________________
Zakochana w ogrodach
wietrzyk 08:13, 29 lip 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Melduję swoją obecność
Na razie znikać więcej nie planuję, mam też więcej czasu, ze spokojem nadrobię więc zaległości w Waszych wątkach A jest co czytać, już sobie podejrzałam to i owo Upały straszliwe, więc do ogrodu i tak da się wyjść od rana, albo później jak już słońce zachodzi. W ciągu dnia, nie wiem jak Wasze, ale mój organizm odmawia współpracy. Ostatnio z prac ogrodowych to głównie podlewam i pielę, na nic innego nie mam już sił.
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 08:21, 29 lip 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
A teraz fotki
Z nowości: oczko wodne, już wykończone. Doczekałam się
Tak było jeszcze niedawno:

Tak wygląda teraz:





Z prac do zrobienia pozostało mi posadzić rośliny strefy płytkiej w zanurzonych kamykach i wogóle zatopić zbiornik w zieleni. Na razie myślę...
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 08:32, 29 lip 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Różanka (jak mówi M "śmiecianka" )





Tempo zagęszczania się roślin jest niesamowite. Teraz dopiero widzę jak bardzo rozbujały się budleje i róże ( a te będą jeszcze większe). Tak więc na wiosnę z pewnością będą konieczne zmiany. Niektóre roślinki będą potrzebowały więcej miejsca (np ostróżki rosnące obok budlei nawet nie mają szans się pokazać) a niektóre znów przegrupowania aby było ich więcej obok siebie (np perovskie i liatry). Ale rabata kwitnie, bzyczy, żyje swoim życiem, więc i tak mi się podoba
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Elik 08:33, 29 lip 2014


Dołączył: 11 sie 2012
Posty: 415
Ale fajnie. Z roślinami będzie już w ogóle super. Pierwszy mój rzut oka za górne zdjęcie „przed” zanim jeszcze na cokolwiek innego, zanim cokolwiek przeczytałam. I pierwsza myśl; co to? SZAMBO? hi hi.
____________________
Pozdrawiam, Ela Mazurkowo
Borbetka 08:34, 29 lip 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Wszystko rozrośnięte, a toż to dopiero pierwszy albo drugi sezon co nie? Dobra ziemia i pracowita, zdolna ogrodniczka tam mieszka .
____________________
borówcowy wizytowka
wietrzyk 08:51, 29 lip 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Elik napisał(a)
Ale fajnie. Z roślinami będzie już w ogóle super. Pierwszy mój rzut oka za górne zdjęcie „przed” zanim jeszcze na cokolwiek innego, zanim cokolwiek przeczytałam. I pierwsza myśl; co to? SZAMBO? hi hi.


Zgadzam się całkowicie No bo co to za kawał betonu na środku trawnika Prawie dwa lata męczyłam się oglądając tą betonową nieckę, ale już jest co miało być
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Monic 08:52, 29 lip 2014


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Takiego oczka to zazdroszczę - dokładnie taka forma mi sie podoba
Murowaliście samodzielnie?
____________________
mój ogród Monika
wietrzyk 08:53, 29 lip 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Borbetka napisał(a)
Wszystko rozrośnięte, a toż to dopiero pierwszy albo drugi sezon co nie? Dobra ziemia i pracowita, zdolna ogrodniczka tam mieszka .


Dzięki Monika chyba też wyluzowałam trochę, bo patrzę na ten roślinny misz masz i myślę sobie: eee tam, się poprawi, będzie dobrze
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies