Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród to moje hobby

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród to moje hobby

FrancoPolo 07:18, 17 lip 2013


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
MuSzka napisał(a)
Bardzo podoba mi się twój ogród długo go tworzyłeś??

Mój dopiero co zaczął nabierać jakichś kształtów ale do perfekcji mu jeszcze daleko.

powiedz mi czy zabierasz donice z klonami gdzieś do pomieszczenia na zimę czy okrywasz tylko? Że one Ci nie przemarzają.

Pozdrawiam [/quoteWitam.To był kiedyś stary ogród w którym było ok 50 drzew owocowych i 2 potężne lipy które trzeba było usunąć ze względów bezpieczeństwa .Te drzewa usunęto w 98r. i od tego roku właściwie porządkowałem ogród .To było stare gospodarstwo które pozostało po dziadkach jakich wiele było w Polsce .Każde drzewo trzeba było pociąć i jeszcze wykopac korzęń .Tak zeszło do 2006 r bo jednocześnie remontowałem dom i stodołę..Od 2003 r przekopywałem teren i niwelowałem go na 60cm i siałem trawę bo pampasy były na metr i nie dało się nic robić tak więc można powiedzieć że 2006 nastąpił początek właściwego ogrodu i w 2009 r udało się jako ogarnąć wszystko ale pracowałem od rana do wieczora. Wszystko robiłem sam.Jeżeli chodzi o klony w doniczkach bezwzględnie chowam do pomieszczenia gospodarczego w stodole. Pozdrawiam.
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
MuSzka 23:49, 17 lip 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
No to super masz, stare gospodarstwa i budynki są najfajniejsze.
Wiadomo że dużo roboty, ale też klimat inny. Stare pomieszczenia które można przerobić.
Podziwiam i zazdroszczę ja mam średniej wielkości działeczkę ze spadkiem troszkę początkowo inaczej chciałam ją zagospodarować niż tak jak widziałeś bo chciałam zrobić suchy potok m.in. ale mąż może i słusznie patrzy znowu bardzo praktycznie kwestia koszenia wolał żeby raczej było większość pod płotem i na początku w ogóle kamieni miało nie być więc pierwotne przemyślenia uległy radykalnym zmianom potem znowu powrót do pomysłu z kamieniami no i wygląda jak wygląda ale tak to jest kiedy jest "Jeden ogród a dwie różne osobowości" ;D Ale jeszcze kawałek działki mamy, mam też zakusy na poszerzenie działki o dalsze tereny ale na razie to tylko marzenie.

Pozdrawiam
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
akanta 23:22, 18 lip 2013


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
No widzisz Franciszku ledwo kilka dni minęło a już tyle wpisów i pochwał.Tu mile przyjmują ,chętnie goszczą i dwiedzają.Pewnie ci się spodoba ta społeczność zielono-zakręconych.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
MuSzka 09:44, 19 lip 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
U mnie tylko trochę cicho

po za FrancoPolo, który mi napisał w powitaniu dziękuję i zapraszam do dalszej rozmowy bo coś ucichłeś.

Może mi coś doradzisz mój mąż chce pod ogrodzeniem z jednej strony posadzić m in wąskie żywotniki tzn tuje na niewielkim ale wąskim fragmencie działki ja myślałam raczej o wąskich jałowcach jeśli już chociaż nie jestem do końca przekonana ale jakieś iglaste wypadało by posadzić bo na razie mamy ich nie dużo a żeby w zimie ogród fajnie wyglądał to rośliny iglaste się przydają. Teraz nam są potrzebne jakieś wąskie iglaczki. znasz może jakieś ładne i oryginalne rośliny iglaste? takie najlepiej do 2 metrów lub takie które można ciąć.

Pozdrawiam
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
FrancoPolo 12:07, 19 lip 2013


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
MuSzka napisał(a)
U mnie tylko trochę cicho

po za FrancoPolo, który mi napisał w powitaniu dziękuję i zapraszam do dalszej rozmowy bo coś ucichłeś.

Może mi coś doradzisz mój mąż chce pod ogrodzeniem z jednej strony posadzić m in wąskie żywotniki tzn tuje na niewielkim ale wąskim fragmencie działki ja myślałam raczej o wąskich jałowcach jeśli już chociaż nie jestem do końca przekonana ale jakieś iglaste wypadało by posadzić bo na razie mamy ich nie dużo a żeby w zimie ogród fajnie wyglądał to rośliny iglaste się przydają. Teraz nam są potrzebne jakieś wąskie iglaczki. znasz może jakieś ładne i oryginalne rośliny iglaste? takie najlepiej do 2 metrów lub takie które można ciąć.

Pozdrawiam
Witam.No cicho jest bo i roboty pełno na ogrodzie.Można wybrać albo jałowce albo tuje najlepiej żółte sadzone na przemian z zielonymi .Zdjęcie które dodaję to tuje u mojego sąsiada .Moim zdaniem ciekawie to wygąda no i przycinać i formowac od maleńkości.
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
MuSzka 12:11, 19 lip 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
faktycznie Ciekawie one wyglądają

coś pokombinuję

dzięki za radę i w wolnym czasie zachęcam do zajrzenia do mnie

Pozdrawiam
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
jotka 16:02, 24 lip 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
FrancoPolo napisał(a)
Witam serdecznie.A jakie odmiany?


Ponad miesiąc temu zadałeś mi pytanie jakie mam klony ... i odpowiadam

Jeden to Atropurpureum, a drugi Butterfly

http://www.ogrodowisko.pl/watek/90-ogrodoweimpresjejolki?page=896
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
FrancoPolo 18:29, 06 sie 2013


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
Turzyca rzędowa - Carex siderosticha 'Variegata' to piękna trawa do nasadzeń skalnych i ogrodów w stylu japońskim
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
FrancoPolo 15:16, 04 paź 2013


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
Witam Was już jesiennie. Chociaż dotychczas pogoda była fatalna to mam nadzieję na polską złotą jesień.
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
FrancoPolo 15:21, 04 paź 2013


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
Kalina japońska zaczyna się pięknie wybarwiać.
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies