Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z prostymi liniami

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z prostymi liniami

Sylwia 14:15, 25 lip 2013


Dołączył: 25 lip 2013
Posty: 35
Witam serdecznie!
Od trzech lat śledzę forum, a szczególnie przyglądam się ogrodowi Pani Danusi. Za jej inspiracją założyłam wspólnie z mężem nasz ogród. W wyborze roślin kierowałam się podstawową listą Pani Danusi i wiedzą jaką nabyłam czytając jej posty i porady, a także innych forumfowiczów. Nie brakuje w naszym ogrodzie cisów Taxus x media Hicksii w formie żywopłotu, są wiśnie pospolite Umbraculifera, buk Pendula, bukszpany w kulkach, do formowania w stożki i szpalery. Nie brakuje hortensji bukietowej Limeliht, miskantów, hakonenechlory, klonu Globosum, lawendy i żurawek. Miał być tez grab Fastigiata do kształtowania, ale na razie odpuściłam.
Nasz ogród wymaga jeszcze trochę pracy.Nie ustrzegłam się również przed popełnieniem błędów. Kupiłam juz w kwietniu kulki bukszpanu. Przetrzymałam je w domu, puściły odrosty, potem zbyt szybko wsadziłam do gruntu,bez hartowania i teraz czas chorują. Kupowałam rośliny kilku źródeł, np. hortensje, w jednym punkcie zabrakło 4 sztuk i zmuszona byłam kupić gdzie indziej, efekty widać. Nie mam jeszcze lamp, niektóre rabaty są nie ukończone, ale pierwsze efekty są już widoczne. Rabata z grysem od frontu domu wymaga zmiany, nie mam na razie pomysłu.
____________________
Ogród z prostymi liniami
AlicyaLK 14:18, 25 lip 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Witaj Sylwia!
Pokazuj fotki jestem bardzo ciekawa tego ogrodu zaprojektowanego na bazie rad Szefowej
Pozdrawiam słonecznie
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
bozka 14:18, 25 lip 2013


Dołączył: 27 paź 2012
Posty: 154
Witam Już się nie mogę doczekać zdjęć jeśli inspirowałaś się Danusią to na pewno jest cudnie
____________________
Bożena
Sylwia 14:21, 25 lip 2013


Dołączył: 25 lip 2013
Posty: 35
Próbuje coś załączyć...
____________________
Ogród z prostymi liniami
Sylwia 15:01, 25 lip 2013


Dołączył: 25 lip 2013
Posty: 35
____________________
Ogród z prostymi liniami
Sylwia 15:05, 25 lip 2013


Dołączył: 25 lip 2013
Posty: 35
____________________
Ogród z prostymi liniami
Sylwia 15:26, 25 lip 2013


Dołączył: 25 lip 2013
Posty: 35

Na tą rabatę brakuje mi pomysłu. Jest od frontu domu, a nie prezentuje się najlepiej.
Zasadziłam na niej 2 jałowce sabina Veriegata, klon Globosum, trzy hosty i gożdzika sinego. Blizej ogrodzenia rośnie zywopłot z cisa, berberysy Artropurpurea Nana w formie obwódki i nie polecany przez Panią Danusię, bo lubiany przez przędziorki świerk Conica (mąz chciał zrobić mi niepodziankę i kupił)
Gdyby ktoś miał jakieś propozycje na tę rabatę, bardzo proszę.
Pozdrawiam serdecznie, jeszcze żółtodziób wpisowy!

____________________
Ogród z prostymi liniami
Lukas 15:37, 25 lip 2013


Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 902
Fajny tytuł, więc czekam na zdjęcia
____________________
Atelier ogrodowe... Pozdrawiam Łukasz
AlicyaLK 15:46, 25 lip 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Fajne Limki i hakonenechlory
Co ile sadziłaś limki?
Trawniczek też super!
Będę zaglądać
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Sylwia 15:57, 25 lip 2013


Dołączył: 25 lip 2013
Posty: 35
Starałam się co 0,7 m.
____________________
Ogród z prostymi liniami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies