Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z prostymi liniami

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z prostymi liniami

Sylwia 09:14, 29 sie 2013


Dołączył: 25 lip 2013
Posty: 35
Toszka napisał(a)

Odnośnie niwaki z graba to musisz zastanowić się jaką formę chcesz uzyskać - geometryczną czy inną. Na razie proponuję dać mu czas na ukorzenienie się. Graby tnie się wiosną. Ale pewnie to już wiesz


Podoba mi się taka forma
Znalazłam książkę NIWAKI Jake Hobson'a, ale na razie nie kupiłam, bo kosztuje ok. 130 zł
Zanim zacznę ciąć na wiosnę chciałabym się doszkolić.
Znalazłam wątek o bonsai, ale to trochę za mało
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1222-bonsai
____________________
Ogród z prostymi liniami
Sylwia 10:09, 29 sie 2013


Dołączył: 25 lip 2013
Posty: 35
Jedna z hortensji 'Limelight' różowieje?
Miłorząb karłowy 'Tit', kiścień 'Rainbow' i budleja (ciągle obcinam przekwitłe kwiatostany)
Malutka kocimiętka 'Walker's Low'
Na wiosnę ją przytnę, ale na razie chyba nie trzeba?
Orszelina 'Pink Spire' odbija, bo wyglądała jeszcze marniej, z tyłu miskanty 'Gracillimus', przyjęły się, ale pewnie florovit im pomoże.
Gleba w moim ogrodzie ma odczyn zasadowy, dlatego podlewam co jakiś czas rośliny kwasolubne nawozem zakwaszającym, (glebę dla każdej dostosowywałam mieszając gotowe podłoże dla roślin kwasolubnych z rodzimą glebą).
Grusze chcę prowadzić w formie szpaleru w części gospodarczej domu, tło sąsiedniej działki jest paskudne. Do wyginania gałązek sprawdzają się nieźle rajstopy



____________________
Ogród z prostymi liniami
malkul 21:07, 29 sie 2013


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Syla - ja mam graba i będę go ciachać w tego bonsaia którego dałaś w inspiracji powyżej , dziś zadałam pytanie danusiu, być może pomoże, zaglądaj tu http://www.ogrodowisko.pl/watek/1222-bonsai?page=11
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Sylwia 21:38, 29 sie 2013


Dołączył: 25 lip 2013
Posty: 35
Dzięki, może mnie trochę więcej oświeci ten wątek
____________________
Ogród z prostymi liniami
Loosiuu 23:30, 29 sie 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Bardzo ładnie masz! Już Ci zazdroszczę tego cisowego żywopłotu
Nie wiem czy czasem ta hortensja to VANILLE FRAISE 'Renhy', bo można zauważyć że pędy nie są zielone jak u limek tylko czerwone
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Sylwia 23:51, 29 sie 2013


Dołączył: 25 lip 2013
Posty: 35
Loosiuu napisał(a)
Bardzo ładnie masz! Już Ci zazdroszczę tego cisowego żywopłotu
Nie wiem czy czasem ta hortensja to VANILLE FRAISE 'Renhy', bo można zauważyć że pędy nie są zielone jak u limek tylko czerwone


Podejrzewam, że to może nie być limka, te bordowe łodygi są zastanawiające. Poza tym słabiej się rozkrzewiła niż pozostałe. Wyślę zdjęcie do szkółki z której kupiłam te roślinki. Może potwierdzą VANILLE FRAISE 'Renhy'

Żywopłot z cisów jeszcze malutki, ale przyrosty są duże. Upierałam się przy tym cisie. Sporo osób wciskało mi thuje
____________________
Ogród z prostymi liniami
Loosiuu 23:58, 29 sie 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Trzymaj się przy swoim! Tuje są już tak popularne, że mi już zbrzydły Taki cis przecież to nie dość, że rodzimy to jeszcze jaki elegancki!
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Sylwia 00:41, 30 sie 2013


Dołączył: 25 lip 2013
Posty: 35
Trafiłam na wątek
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1033-ogrod-z-lustrem?page=234
Nie mogę ochłonąć na widok tych brzóz 'Doorenbos', srebrnych miskantów, wrzosów (a może wrzośców) i żurawek, uff. Posadziłam u siebie brzozy 'Youngii', raczej ich nie wyrzucę i reszty też. Co robić?
Mam teraz niedosyt z ta rabatą.
____________________
Ogród z prostymi liniami
Borbetka 09:45, 30 sie 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Jeśli rośliny są małe, to przeważnie jest niedosyt . 10 lat temu też mi się tak wydawało, a teraz wszystko mam takie wielkie, że z przesadzaniem jest bardzo duży problem, bo sił brak. Twój ogród prezentuje się pięknie moim zdaniem. Przypomina ogrody o kątach prostych tutaj prezentowane. Tosia tak robi, Madżen ma taki, Monia kwiat holandii, Wieloszka przecież i jeszcze parę dziewczyn widziałam jak tworzą geometrię. Jak wszystko trochę podrośnie, to będziesz sama widziała, gdzie brakuje koloru, gdzie zwiewności itd. Bylinami, trawkami zawsze zmienisz rabatę, więc się tak nie przejmuj. Mam nadzieję, że żywopłot cisowy urośnie Ci szybko . Sama posadziłam mały wokół kompostownika i mojego "roślinnego szpitala", ale nie wiem, kiedy ten bałagan zasłoni. Rośnie jednak wolno niestety. Polecam Ci choinę kanadyjską, na którą się czaję. Jeśli oczywiście jeszcze mam miejsce. Dla mnie ... jeszcze kanty trawnika wyrównać i jest perfect! No i sama zrobiłaś, dobrałaś, posadziłaś ... brawo. Gratuluję.
Pozdrowienia.
____________________
borówcowy wizytowka
Sylwia 11:06, 30 sie 2013


Dołączył: 25 lip 2013
Posty: 35
Borbetka napisał(a)
Jeśli rośliny są małe, to przeważnie jest niedosyt . 10 lat temu też mi się tak wydawało, a teraz wszystko mam takie wielkie, że z przesadzaniem jest bardzo duży problem, bo sił brak. Twój ogród prezentuje się pięknie moim zdaniem. Przypomina ogrody o kątach prostych tutaj prezentowane. Tosia tak robi, Madżen ma taki, Monia kwiat holandii, Wieloszka przecież i jeszcze parę dziewczyn widziałam jak tworzą geometrię. Jak wszystko trochę podrośnie, to będziesz sama widziała, gdzie brakuje koloru, gdzie zwiewności itd. Bylinami, trawkami zawsze zmienisz rabatę, więc się tak nie przejmuj. Mam nadzieję, że żywopłot cisowy urośnie Ci szybko . Sama posadziłam mały wokół kompostownika i mojego "roślinnego szpitala", ale nie wiem, kiedy ten bałagan zasłoni. Rośnie jednak wolno niestety. Polecam Ci choinę kanadyjską, na którą się czaję. Jeśli oczywiście jeszcze mam miejsce. Dla mnie ... jeszcze kanty trawnika wyrównać i jest perfect! No i sama zrobiłaś, dobrałaś, posadziłaś ... brawo. Gratuluję.
Pozdrowienia.


Dziękuję.Czasami trzeba wylać kubeł zimnej wody na głowę o poranku. Masz rację, rośliny są małe, teraz jeszcze nie prezentują się okazale, ale by się chciało ciągle więcej. Wiem, ze można łatwo przesadzić z ilością gatunków, bronię się żeby nie "zostać ogrodową kokoszką" - za malkul. Weszłam do Twojego ogrodu, piękny!!!Już mi lepiej
Ja też cisy posadziłam koło kompostownika. Po wrzuceniu skoszonej trawy sączy się zawsze z niego i nie wiem czy to cisom nie zaszkodzi, czas pokaże.
Powiedz mi w takim razie, gdzie tą choinę mogłabym posadzić, bo ja myślę o tych brzozach 'Doorenbos'.
Chciałabym zrobić w części ogrodu zakątek z brzozami 'Doorenbos' jak w pięknym projekcie Danusi Ogród z lustrem.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1033-ogrod-z-lustrem?page=234

Jeszcze raz moje rabaty, które może mogłabym zmienić.

W daliach ukrywa się buk chyba 'Pendula', męczą go te kwiaty, ale żal mi ich usuwać, nie spodziewałam się takich rozmiarów. Może tego świerka kującego wymienić na większego serbskiego i brzozy 'Doorenbos' ze srebrnymi miskantami? Brak doświadczenia jest dla mojego ogrodu szkodliwy!

kalina na razie wygląda słabiutko, podciałam ją, zeby się rozkrzewiła i nic.
____________________
Ogród z prostymi liniami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies