Gdzie jesteś » Forum » Wrzosowate » Rhododendron, Azalia i inne wrzosowate

Pokaż wątki Pokaż posty

Rhododendron, Azalia i inne wrzosowate

michalkorcewicz 19:54, 22 lut 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 100
piszcie co macie w tym temecie i z jakimi problemami sie potykacie
mam nadzieje ze w tym temecie bedziemy mogli sobie wszystkko uzupelnic pozdrawiam
michalkorcewicz 20:01, 22 lut 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 100
więc może ja zaczne
kiedys kupiłem takiego rh bez etykietki bez nazwy bez niczego pisało tylko tyle ze kwitnie niebiesko i faktycznie tak jest kwitnie niebiesko,rośnie bardzo powolno bardzoooo.
problem w tym ze chyba nigdy sie nie dowiem co to jest za odmiana
wiecie jak to moze rozwiązac ???????????
poniżej zamieszczam jego zdjęcie


Uploaded with ImageShack.us
michalkorcewicz 20:04, 22 lut 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 100
a co do substrala to i owszem pomoga kwitnąć tylko w okresie kwitnienia bujnie i byc moze troche wydłuża to kwitnienie ale nie pomoga zawiązywać obficie pąków kwiatowych na następny rok
michalkorcewicz 20:27, 22 lut 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 100
i co do godnego polecenia graffito który to obiecełem że wstawie jak będe przy swoim kompie


Uploaded with ImageShack.us
monteverde 20:29, 22 lut 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
jaki wysoki jest ten niebieski rh?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
michalkorcewicz 20:34, 22 lut 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 100
nic wielkiego obecnie osiaga ok. 15 cm przy czym w porównaniu do innech to zdecydowanie wolno rośnie przyrosty ma w granicy 1cm w porywach moze 1,5cm
michalkorcewicz 20:41, 22 lut 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 100
a to cassata





Uploaded with ImageShack.us
Gardenarium 21:03, 22 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nietypowe zupełnie, takie krwiste bym powiedziała kolorki.
Jaki masz sposób na opuchlaki?

To najbardziej gorący temat jeśli chodzi o różaneczniki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
michalkorcewicz 21:15, 22 lut 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 100
na to nie ma sposobu w ogrodzie który by w 100% wykluczył ich obecność
środki które kiedyś były na to dostępne są obecnie wycofane nicieni w ogrodzie się nie stosuje jest to sposób podawany rh w doniczkach u chodowców małe drobne sposoby to : w okresie pojawania sie dorosłych owadów jest wyłapywanie ich, wabienie do płapek np.: w sposób krojenia ziemniaków w plastry i rozkładania ich w ogrodzie na noc i nad ranem sprawdzeniem czy nie ma wżer dalej np stosuje się koński kał w słoiku to jest ponoć sprawdzony sposób na wyłapywanie dorosłych owadów bądź mała architektura korzenie, figurki jakieś drewniane pod którymi w dzień będą mogły się owady schować i tez pamiętemy do wszystkich płapek zaglądać rano właśnie po to by dorosłe owady wyłapywać tak a tak w ogóle mam nadzieje ze każdy umie już go rozpoznać w ogrodzie opuchlaka truskawkowca ??? bo nie tylko on potrafi robić wgryzy na liściach !!!!!!!!!!!
największe jego szkody mogą wyrządzić jego larwy, które uszkadzają system korzeniowy krzewu w tym przypadku Rh, osłabiając ich wzrost.
ogółem walka z dorosłym owadem polega na stosowaniu środków przeznaczonych do walki ze stonka ziemniaczana bądź też szkodnikom zjadającym liście np. : mospilan , fastac czy decis w okresie pojawiania się szkodników pryskamy 2-3 krotnie w odstępach czasowych 7-10 dni przemiennie
na razie tyle wystarczy
michalkorcewicz 21:18, 22 lut 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 100
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies