Gdzie jesteś » Forum » Wrzosowate » Rhododendron, Azalia i inne wrzosowate

Pokaż wątki Pokaż posty

Rhododendron, Azalia i inne wrzosowate

michalkorcewicz 15:08, 09 sty 2013


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 100
gusiarz napisał(a)
Na mojej azalii pojawiły się takie zmiany. Co to jest?

a co z tym ???? nie mam zielonego pojęcia niepasuje mi to na żadne objawy chorobowe. jeszcze nie spotkałem takich liści nigdzie a zaram podobają mi się na niej zawiązane pączki kwiatowe na wieszchołku prawdziwy kiść z kilku pączków bajka więc tak sobie myśle głośno tylko że może została rośłinka przekarmiona ?????
noemi 14:51, 15 sie 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Czy da się uratować tą azalię ? czy to mączniak ?

____________________
ogród magdalenka
michalkorcewicz 18:02, 10 lis 2013


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 100
jasne że się da
to już w pełni rozwinięty mączniak prawdziwy na azali
teraz zostaje nam tylko wyzbierać opadłe liście i spalić
michalkorcewicz 18:06, 10 lis 2013


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 100
a od wiosny zaraz po kwitnieniu po prostu opryskiwać roślinę na te chorobę co najmniej 4 razy w sezonie przemiennymi środkami i na jesieni wspaniale będą się przebarwiały zdrowe liście
madlen 16:59, 06 sty 2014

Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 260
Chciałabym prosić o podpowiedż ( wątków jest b. dużo ) czy jest wątek który róznicuje warunki uprawy azalii i rododendronów - tzn. chciałabym wiedzieć które z nich są łatwiejsze w uprawie , które szybciej rosną i są mniej podatne na choroby . Może macie swoje podpowiedzi , dziękuję

_________________
Gardenarium 08:17, 07 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ma takiego wątku porównawczego.

Obecnie Azalia jest zaliczana do rodzaju Rhododendron.

Ale łatwiej jest opisywać azalie oddzielnie a typowe różaneczniki wielkokwiatowe oddzielnie.

Azalie japońskie (one są półzimozielone, mają drobne listki z reguły) wymagają podobnych warunków jak różaneczniki typowe, o dużych kwiatach i wolą półcień niż pełne słońce. W pełnym słońcu mogą rosnąć Rhododendron yakishimanum, mają na spodzie liścia jakby mączysty nalot - biały lub żółtawo-brązowy. To sprawa naturalna, nie choroba grzybowa.

Azalie pontyjskie gubią liście na zimę, rosną jako spore krzewy, ale mające rzadko ułożone gałęzie i lubią słońce. Atakuje je mączniak, a różaneczniki mają zupełnie inne choroby na które zapadają. Najgroźniejsza jest fytoftoroza.

Łatwiejsze w uprawie są azalie pontyjskie.

Może tutaj będziesz miała więcej informacji.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/176-rozaneczniki-ogrodowa-arystokracja
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
eugenia_stef... 14:45, 06 lut 2014


Dołączył: 29 sty 2014
Posty: 559
Azalie i Rododendrony rosną w moim ogrodzie kilka lat jak do tej pory nie miałam z nimi większych kłopotów , rok temu przesadziłam je pod płot bo ogród mały i w miejscu którym rosły miały zbyt mało przestrzeni .











____________________
Kolorowy Ogród Geni
eugenia_stef... 14:55, 06 lut 2014


Dołączył: 29 sty 2014
Posty: 559
















____________________
Kolorowy Ogród Geni
Luckaa 17:10, 08 mar 2014


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Słuchajcie mój mąż kupił mi mna dzień kobiet azalie, ale w kwiaciarni, piękna kwitnąca kula, ale czy ona moze żyć w ogrodzie, bo wydaje mi się że to typowy doniczkowy okaz.
____________________
Lucyna
Luckaa 18:25, 08 mar 2014


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
A tak wyglada

____________________
Lucyna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies