Gdzie jesteś » Forum » Wrzosowate » Rhododendron, Azalia i inne wrzosowate

Pokaż wątki Pokaż posty

Rhododendron, Azalia i inne wrzosowate

paula23 14:27, 23 wrz 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Sebek napisał(a)
Poczekałbym do następngo roku Lato było naprawdę specyficzne i nawet te niezawodne dotąd rośliny dziś wyglądają marnie...


Dziękuje za rade tak zrobię zostawię je tu i zobaczymy w przyszłym roku...
____________________
Paula Moje trudne początki
Gardenarium 09:10, 24 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
paula23 napisał(a)
Przepraszam za posta pod postem ale nie mogę edytować zdjęcie azalii



Jaka możne byc tego przyczyna? Za bardzo słoneczne miejsce? Przesadzić je?

czy może dlatego że świeżo wsadzone i akurat w upał? I w następnym roku dadzą rade?


Azalie lubią rosnąć w grupie, nie lubią szmaty pod ściółką i kamyków, to rośliny wrzosowate, potrzebny im mikroklimat, wilgotność powietrza, próchnica kwaśna w glebie, na wierzchu- nie kamyki. Afrykańska pogoda i palące słońce dopełniło dzieła.

Być może woda jest zasadowa i znacząco jeszcze dodatkowo zmienia pH na niekorzystne. Zbadaj jakie jest pH ziemi, w której rośnie (powinno być kwaśne 3-4), przesadź w mniej palące słońce, dosadź innych azalii, wyściółkuj przekompostowaną korą sosnową, podlewaj deszczówką.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MartaR 21:25, 03 kwi 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 194

Witam dostalam za grosze w szkolce 13 szt marnych rododendronow które maja nieciekawy pokroj i sa w slabek kondycji. Licze ze posadzenie je w grupie w cieniu i w torfie pomoze. Czy zastosowanic jakiś oprysk? Nawoz?
MartaR 21:29, 03 kwi 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 194
Mysle o radykalnym cieciu niektórych okazów. .. kiedy i jak je wykonać. Czy w tych zamieszczonych na zdjęciach powyżej usunac paki liści aby sie lepiej rozkrzewily? Czy moge teraz sciac prawie przy ziemi te ze zdjęć poniżej? Coz począć?
Gardenarium 22:10, 05 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz ściąć teraz, a na dowód masz zdjęcia w tym artykule

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/369-jak-ciac-rozaneczniki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MartaR 22:23, 05 kwi 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 194
Tak , tak czytałam ten artykuł. Czyli tutaj w grę wchodzi tylko cięcie radykalne, tylko zastanawiam się czy mogę ściąć je tak przy ziemi, czy właściwie jak? bo np na zdjęciu pokazującym cięcie radykalne w tym artukule róznaczenik jednak ma jakies odrosty przy samym dole, a moje są łyse kompletnie ... rozumiem, że wtedy odbiją od dolu?
Czy w tych lepiej rozkrzewionych warto teraz oberwac pąki kwiatowe?
Gardenarium 13:25, 07 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tamte właśnie odbiły po przekwitnięciu, trzeba ciąć, żeby nadać bardziej zwarty pokrój.

Ja się tylko dziwię, że takie kostropate zakupiłaś
Teraz to po ptokach, tylko cięcie im pomoże i dobre warunki w podłożu, półcień.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MartaR 22:25, 07 kwi 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 194
Dzisiaj przyciełam , zamieszcze pozniej zdjecia w szkołce je wypatrzylam , nie byly na sprzedaz,ale dogadałam się z Panią i mi je przywiozła taniutko po 10 zł, więc mało ryzykuje. Po cięciu pozostało mi dużo gałązek i tak sobie myśle czy jest jakaś nawet najmniejsza szansa na ukorzeniacz i do wilgotnej ziemi ... czy kompletnie na to nie tracić czasu?
Gardenarium 23:28, 07 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dać sobie spokój, Sławek próbował i nie dało rady. Tylko odkłady poziome.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anila 14:47, 06 maj 2016


Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 29
Jaki może być powód gubienia liści przez Rododendron?
Ma paki kwiatowe, liście są zielone, ale z jakiegoś powodu opadają.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies