Gdzie jesteś » Forum » Wrzosowate » Rhododendron, Azalia i inne wrzosowate

Pokaż wątki Pokaż posty

Rhododendron, Azalia i inne wrzosowate

ZbigniewG 11:38, 07 maj 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
i tak to się zaczyna






____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
brzydula 09:35, 13 maj 2016

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
bardzo proszę o rade co sie stało z moim wrozsowiskiem ? dla oprównania zdjecie nr 1 - 2015 r. zdjęcie nr 2 -2016 r. Zaznaczam pielęgnacja w ciądu 4 lat bez zmian nawożone, podlewane reguralnie. Jestem załamana co sie stało z azaliami. Bardzo duzo suchych gałązek, niektóre odbijają ale nie wszystkie. Co rocic nie mam doswiadczenia. Czy to ścinać ? nie wiem czy azalia odbije od korzenia.

2015


2016
brzydula 09:36, 13 maj 2016

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
Dodam jeszcze, że wprawdzie zima była bardziej wiosenna ale podejrzewam, że przymarzło
Toszka 21:36, 13 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mam przeczucie, że największy wpływ na złą kondycję i brak kwitnienia miała zeszłoroczna susza zwłaszcza w porze zawiązywania pąków kwiatowych w sierpniu.
Podczas tegorocznych kwietniowych przymrozków też należało zachować czujność i nakrywać stroiszem. Polecam też sprawdzić ph. Część azalii z dużym prawdopodobieństwem może jeszcze odbić i zazielenić się. Początek czerwca będzie dobrym czasem do podejmowania ostatecznych decyzji i będzie widać co można przyciąć aby usunąć definitywnie martwe gałązki.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
brzydula 20:03, 15 maj 2016

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
Toszka napisał(a)
Mam przeczucie, że największy wpływ na złą kondycję i brak kwitnienia miała zeszłoroczna susza zwłaszcza w porze zawiązywania pąków kwiatowych w sierpniu.
Podczas tegorocznych kwietniowych przymrozków też należało zachować czujność i nakrywać stroiszem. Polecam też sprawdzić ph. Część azalii z dużym prawdopodobieństwem może jeszcze odbić i zazielenić się. Początek czerwca będzie dobrym czasem do podejmowania ostatecznych decyzji i będzie widać co można przyciąć aby usunąć definitywnie martwe gałązki.


Toszka, ale w tym miejscu miejscu akurat mam nawadnianie wiec to raczej mało prawdopodobne, bardzo pilnowaliśmy nawadniania roślin na jesień wszystko było ok, nawet w zimie ładnie wyglądały ehhh...
brzydula 20:03, 15 maj 2016

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
Toszka napisał(a)
Mam przeczucie, że największy wpływ na złą kondycję i brak kwitnienia miała zeszłoroczna susza zwłaszcza w porze zawiązywania pąków kwiatowych w sierpniu.
Podczas tegorocznych kwietniowych przymrozków też należało zachować czujność i nakrywać stroiszem. Polecam też sprawdzić ph. Część azalii z dużym prawdopodobieństwem może jeszcze odbić i zazielenić się. Początek czerwca będzie dobrym czasem do podejmowania ostatecznych decyzji i będzie widać co można przyciąć aby usunąć definitywnie martwe gałązki.


Toszka, ale w tym miejscu miejscu akurat mam nawadnianie wiec to raczej mało prawdopodobne, bardzo pilnowaliśmy nawadniania roślin na jesień wszystko było ok, nawet w zimie ładnie wyglądały ehhh...
Iwcia 15:26, 16 maj 2016

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Zbigniew
Gratuluję, piękne krzewy. Okazy zdrowia!!!
____________________
Mój przyszły ogród
Szym3k 16:25, 16 maj 2016

Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 15
Witam,

Planuję zakup kilku Rhododendronów, ale wyczytałem, że dobre dla nich stanowiska to półcieniste i cieniste. Natomiast planowałem je posadzić w miejscu w którym dopiero około godziny 17-18 pojawia się cień, wiec w lecie rośliny były by w pełnym słońcu. Co o tym sądzicie - dadzą tam sobie radę. Nawadnianie nie będzie problemem, ponieważ mam rozciągniętą linię kroplującą. Jeżeli uważacie, że to nie jest dla nich dobre miejsce może polecicie jakiś "zamiennik" dla nich?

Pozdrawiam,
Szymon
Pluszakowa 15:49, 23 maj 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
Szymon ideałem byłby półcień. Ale w słońcu Rh też mogą rosnąć.

Alternatywa dla Rh, to musiałbyś powiedzieć na czym by ci zależało.
____________________
Magda Mały ogród miejski!
Gardenarium 15:32, 26 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Posadź różaneczniki w dużych grupach, po kilkanaście sztuk, pomiędzy posadź drzewa lekko zacieniające. Nie sadź za głęboko, nie ściółkuj grubo, nawet wcale. Dobrze przygotuj podłoże, powinno być kwaśne i żyzne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies