Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kwiatowy ogródek Monteverde

Pokaż wątki Pokaż posty

Kwiatowy ogródek Monteverde

paniprzyroda 22:08, 24 paź 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Śliczne bukiety różane moje dalie wszystkie wykopane i w piwnicy. Zapomniałam o mieczykach abisyńskich... chyba jeszcze nie zmarzły, w ziemi siedzą, podobnie lilie.
Mówisz, aby rozgarniać kopczyki różom, co się pośpieszyły... a listki oberwać?
____________________
Dwa ogrody
monteverde 22:09, 24 paź 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
07_Rene napisał(a)
Aniu, bo ja moją dalię oskrobałam z ziemi... Mogę ją w gazetach przechowywać w mojej piwniczce? Czy raczej w ziemi zagrzebać i do piwniczki? Mam też cebulki śniadka, lilii woodu i jakies inne co nazwy nie pamiętam...

nigdy nie miałam Arum Sauromatum i nie wiem jak się z nia postępuje, a śniedek i inne cebulowe co się wykopuje na zimę wkopuję z doniczkami a potem tylko wyciągam i do piwnicy, dalie wykopuję i po podsuszeniu przechowuje przez zimę w przewiewnym pomieszczeniu, ułożone w ażurowych skrzyneczkach, przykryte suchym torfem, piaskiem lub trocinami, w temp. od 5 do 8°C, nie wolno przechowywać razem z owocami bo wydziela się etylen , który im szkodzi to samo dotyczy garażu
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 22:11, 24 paź 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
paniprzyroda napisał(a)
Śliczne bukiety różane moje dalie wszystkie wykopane i w piwnicy. Zapomniałam o mieczykach abisyńskich... chyba jeszcze nie zmarzły, w ziemi siedzą, podobnie lilie.
Mówisz, aby rozgarniać kopczyki różom, co się pośpieszyły... a listki oberwać?

nic im nie będzie chyba, moje już w piwnicy, ja lilii nie wykopuję te co miałam w donicach w nich też powędrowały do piwnicya jak mrozik popieścił listki to same opadną
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Kasya 22:14, 24 paź 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41813
monteverde napisał(a)

Bogusiu ja dalie zawsze przechowuję w tej ziemi w której rosły, w rajskim było fajnie, bo one były oblepione jak w gipsie w tej ziemi, a te tutaj przechowuję w wiaderkach z ziemią od czasu do czasu np. raz w miesiącu lekko skropię ziemię i wszystko muszą do wiosny wytrzymać


Ja tez moje oczyscilam i wrzucilam do koszyczka z trocinami
Myślałam ze musza być suche
To co teraz ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
07_Rene 22:16, 24 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
monteverde napisał(a)

nigdy nie miałam Arum Sauromatum i nie wiem jak się z nia postępuje, a śniedek i inne cebulowe co się wykopuje na zimę wkopuję z doniczkami a potem tylko wyciągam i do piwnicy, dalie wykopuję i po podsuszeniu przechowuje przez zimę w przewiewnym pomieszczeniu, ułożone w ażurowych skrzyneczkach, przykryte suchym torfem, piaskiem lub trocinami, w temp. od 5 do 8°C, nie wolno przechowywać razem z owocami bo wydziela się etylen , który im szkodzi to samo dotyczy garażu


Niezastąpiona jesteś W mojej piwniczce owoce tylko w słoikach.
Jak uda mi się przechować voodu to chętnie sie podzielę o ile chcesz, bo w tym roku strasznie się namnożyły jej bulwy.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
monteverde 22:18, 24 paź 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Kasya napisał(a)


Ja tez moje oczyscilam i wrzucilam do koszyczka z trocinami
Myślałam ze musza być suche
To co teraz ?

dobrze przechowujesz moje dopiero wykopałam i podsuszam jak ziemia odpadnie od nich to pójdą w piasek lub trociny a jak nie to zostaną w niej jak w kołderce
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Kasya 22:53, 24 paź 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41813
monteverde napisał(a)

dobrze przechowujesz moje dopiero wykopałam i podsuszam jak ziemia odpadnie od nich to pójdą w piasek lub trociny a jak nie to zostaną w niej jak w kołderce


czyli moga sobie wyschnac w tych trocinach do wiosny ? czy trzeba nawilzac ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
monteverde 23:02, 24 paź 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Kasya napisał(a)


czyli moga sobie wyschnac w tych trocinach do wiosny ? czy trzeba nawilzac ?

nie wyschną jak masz normalna piwnicę nie podgrzewaną
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
barbara_kraj... 01:40, 25 paź 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Aniu, widzę, że choroba o nazwie 'różyczka' Cię opanowała.
Ja na razie cierpię, ale w końcu też się jej poddam.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
monteverde 10:37, 25 paź 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
barbara_krajewska napisał(a)
Aniu, widzę, że choroba o nazwie 'różyczka' Cię opanowała.
Ja na razie cierpię, ale w końcu też się jej poddam.

Basiu to nie choroba to sama przyjemność mieć w ogrodzie róże wsadzę te 7 i w tym roku chyba koniec
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies