Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » CZERWONY DOMEK - jak obsadzić wysoki taras?

Pokaż wątki Pokaż posty

CZERWONY DOMEK - jak obsadzić wysoki taras?

AgaAga 22:27, 22 wrz 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
tu tak zwane moje przedpłocie w całej okazałości


a tu widok z drugiego końca działki z "brzozowej" (no musiałam ją mieć, ogrodowisko ma na mnie duży wpływ

nie wiem również gdzie mam przesadzić co rośnie obok ogniska sosnę czarną która w ramach rabaty się nie zmieściła;
czy umieścić ja tam gdzie soi teraz zjeżdżalnia czy niedaleko tui conica co jest na poniższej fotce po prawej


____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
bartek_luberda 22:35, 22 wrz 2014


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
Myślę że może tam gdzie jest zjeżdzalnia bo na pewno urośnie duża Ale ja się nie znam
____________________
Ogródeczek
AgaAga 22:49, 22 wrz 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
no właśnie też tak myślę że ta sosna może spora urosną a tu niedaleko conicy może jakieś drzewo o czerwonych czy bordowych liściach hmmm
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
ana_art 22:59, 22 wrz 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
sosna będzie gigantem. Ostatnio przy okazji oglądania starych zdjęć ogrodu dojrzałam sosny u sąsiadów. przez te 3 lata urosły jak potwory...
Pierwsza myśl to to wgłębienie tzn linia jest chyba za 'głęboka' ja bym tam chyba pomyślała o mniejszym łuku. Nad resztą podumam jutro bo dziś już padam...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Gardenarium 23:18, 22 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Aga, błagam naucz się wklejać przez nasz automat, bo połowa Twojego wątku nie ma zdjęć, z tego giną po jakimś czasie i nic nie zostanie.

Poćwicz w wątku testowym Chciałam podpowiedzieć, ale dopiero jak zdjęcia będziesz "dobrze" wklejała
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 23:34, 22 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Hmmm - pierwsze co mi się rzuciło w oczy to ta samotna sosna - przesadź ją. W angielskim ogrodzie nic nie rośnie przypadkowo, a ona tak właśnie wygląda... Okopcie ją i przeciągnijcie autem Roboty sporo, ale za chwilę zapomnicie o tej pracy, a efekt będzie lepszy
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Mala_Mi 23:47, 22 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Jutro..... dziś już śpię..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Sebek 23:49, 22 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Kolejne co widzę do poprawki to mata na rabatach - tego nie wybaczamy Na początek może tak, żeby zabić chwasty - ale jak już masz coś posadzone na stałe to pozbądź się jej Przeczytaj ten artykuł
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/379-sciolkowanie-w-ogrodzie
Rabaty na początku nie muszą być wyścielane korą - skoszona trawa też wygląda OK - i co ważne wzbogaca glebę i wstrzymuje parowanie wody z rabat

Skoro chcesz ogród w stylu angielskim to rabaty nie powinny aż tak bardzo meandrować - właściwie powinny być proste Choć falowane też są OK Chyba, że chcesz ogród bardziej swodobny, z jednej strony nieuczesany i naturalistyczny, a z drugiej uporządkowany? Jeśli tak to nie lada wyzwanie przed Tobą

Na pewno też tą sosnę czarną usuń z trawnika - nie tylko wejmutkę

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Mala_Mi 08:51, 23 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Sebek, mata jest tylko od płota.... pomiędzy płotem a iglakami to trudne pielenie z uwagi na dostęp. Wiec aż tak bym sie nie czepiała. Ja nie mam niczego i już mam powyżej dziurek w nosie czołgania się i pielenia na leżąco.

Sosna czarna z tego co czytam nie zrzuca igieł i na początku rośnie wolno, więc możesz ja gdzieś wkomponować, ale potem trzeba ją kontrolować z przyrostem (nie wiem na ile to możliwe). Na pewno przy zjeżdżalni jak dasz to musisz ją mocno odsunąć od świerków i zostawić jej sporo miejsca. Póki nie urośnie można dać trawki, żurawki, hosty, sosna ma system korzeniowy palowy, wiec przy niej inne rośliny maja szanse rosnąć. Na pewno musi zniknąć z tego miejsca co jest. Bez wymiarów i na podstawie zdjęć trudno określić gdzie sie najlepiej wkomponuje. To potrafią tylko profesjonaliści a nie taki amator jak ja

Sosna przy domu... to już raczej zwykła sosna i z nią będzie problem, bo zrzuca igły, które będą powodować, że trawnik będzie brzydki (zakwasza glebę, zacienia), jak już, to trzeba pomyśleć o włączeniu jej w jakaś rabatę, bo inaczej robota głupiego.. lub zagospodarowane terenu pod nią. Sosna w trawniku to nie najlepszy pomysł z praktycznego punktu widzenia.

Przed anabelki myślę, że nic ci nie wejdzie, a raczej anabelki wejdą na trawnik. To rozłożyste krzewy, które nawet podwiązywane sie pokładają. Puste miejsce możesz zagospodarować na rośliny cebulowe typu krokusy, tulipany, szafirki. Potem to wszytko przykryje anabelka. Średnica takiego krzewu to grubo ponad metr.

Za bardzo nie pomogłam, ale ja dopiero jak pomacam to mogę coś powiedzieć, a tak to jakos mi wyczucia brakuje.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
AgaAga 11:15, 23 wrz 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
dziękuję że zajrzeliście

co do sosny tej naturalnej, to strasznie o nią walczyłam, to zostało jedyne drzewo po budowie domu którą i tak przejechała koparka oraz miała połamany czubek więc jej nie usunę, trudno najwyżej trawnik będzie cierpiał
też mi nie pasuje że rośnie w tym miejscu ale raczej jej nie przesadzę bo już próbowałam z innymi takimi sosnami i wszystkie popadały

Ana też tak myślę że te łuki są do niczego i wgłębienia takiego nie powinnam robić bo przecież i tak będę tam potem rabaty robić, a jak myślisz czy Danice tam mogę posadzić gdzie stoją?

Danusiu oczywiście jeśli tak trzeba to będę wstawiać zdjęcia z automatu i rada będę jeśli mi coś podpowiesz
próba zdjęcia z automatu
aktualnie pod tarasem


Sebek Już się tłumaczę z maty, czytałam o niej i wiem jaka jest szkodliwa roślinom, mata jest tym czasowo i jest tylko przy fundamencie pod świerki nie wchodzi (tam gdzie zaczyna się kora, mata się kończy) przy płocie myślę że poleży do wiosny jak kory dokupię, ale myśl z trawą jest przednia tylko poczekam jak urośnie i zastosuję Twoją radę. Na tą chwilę pod korą mam gazety i jest to świetna sprawa

Chciałabym ogród swobodny i tak jak piszesz taki naturalistyczny ale z tej swobody myślę że nic nie wyjdzie bo jestem zodiakalną Panną i wszystko i tak uporządkuję a może by tak to połączyć?
Bardzo podobają mi się żurawki i trzmielina którą już mam ale nie wiem czy to właśnie pasuje do takiego swobodnego ogrodu

Mala Mi myślę że dla sosny czarnej tam gdzie zjeżdżalnia będzie sporo miejsca tylko ile ją odsunąć od świerków 1,5 -2 metry?

a przed Anabellkami zrobić żywopłocik z bukszpanu, może jak podrośnie za parę lat to trochę podtrzyma ją?
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies