Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » CZERWONY DOMEK - jak obsadzić wysoki taras?

Pokaż wątki Pokaż posty

CZERWONY DOMEK - jak obsadzić wysoki taras?

Mala_Mi 11:56, 23 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Myślę, że od osi świerków i 3 metry to może być mało. Serby możesz przycinać, ale sosnę już nie bardzo. Iglaki na styku robią sie łyse. Sosna czarna wygląda ładnie wyeksponowana. I sosny nie nadają sie do przesadzania ze względu właśnie na system korzeniowy palowy. Trzeba dobrze zastanowić sie gdzie ma rosnąć.

Zajrzyj do Kasi.. ona ma sosny w trawniku i zrobiła pod nimi rabaty.. wygląda pięknie, a robiła dopiero jesienią, w zeszłym roku.
Jak mogę Ci w czymś pomóc to pytaj, ale musisz u mnie dać znać, że mam zajrzeć do Ciebie, bo ja już nie wyrabiam na forum..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
ana_art 12:16, 23 wrz 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
napisz jeszcze jaka jest odległość od lini rabaty (węża) do tej sosny? Bo ona się rozrośnie i nie wiem czy jej nie włączyć w rabatę
moja sąsiadka panowała nad sosnami do momentu gdy były jej wysokości, potem straciła kontrolę
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
07_Rene 13:41, 23 wrz 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Cześć AgaAga Śliczny macie domek Otoczenie też niczego sobie, a widzę że ogród powoli nabiera kształów Też mam takiego opuchlaka jak Ty - ciekawe czy tak samo urwisowaty jak mój
Przeglądam Twój wątek, przeglądam i w szoku jestem...

AgaAga napisał(a)


Chciałabym ogród swobodny i tak jak piszesz taki naturalistyczny ale z tej swobody myślę że nic nie wyjdzie bo jestem zodiakalną Panną i wszystko i tak uporządkuję


Podpisuję się pod tym obiema rękami Ja też.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
AgaAga 16:21, 23 wrz 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
Mala_Mi napisał(a)
Myślę, że od osi świerków i 3 metry to może być mało. Serby możesz przycinać, ale sosnę już nie bardzo. Iglaki na styku robią sie łyse. Sosna czarna wygląda ładnie wyeksponowana. I sosny nie nadają sie do przesadzania ze względu właśnie na system korzeniowy palowy. Trzeba dobrze zastanowić sie gdzie ma rosnąć.

Zajrzyj do Kasi.. ona ma sosny w trawniku i zrobiła pod nimi rabaty.. wygląda pięknie, a robiła dopiero jesienią, w zeszłym roku.
Jak mogę Ci w czymś pomóc to pytaj, ale musisz u mnie dać znać, że mam zajrzeć do Ciebie, bo ja już nie wyrabiam na forum..


3 metry to dość dużo, poniżej na zdjęciu wiaderko stoi 2 od serbów, (tylko proszę nie patrzeć na te chwastowisko i na to przyjdzie kolejka ) a za płotem widać jak rosną sosny i są to młode drzewa

wątek Kasi już znalazłam zaraz się wczytam, ok będę Cię wywoływać w razie potrzeby, dziękuję

____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
AgaAga 16:31, 23 wrz 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
ana_art napisał(a)
napisz jeszcze jaka jest odległość od lini rabaty (węża) do tej sosny? Bo ona się rozrośnie i nie wiem czy jej nie włączyć w rabatę
moja sąsiadka panowała nad sosnami do momentu gdy były jej wysokości, potem straciła kontrolę


Ana, od węża do pnia są 2m
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
AgaAga 16:39, 23 wrz 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
07_Rene napisał(a)
Cześć AgaAga Śliczny macie domek Otoczenie też niczego sobie, a widzę że ogród powoli nabiera kształów Też mam takiego opuchlaka jak Ty - ciekawe czy tak samo urwisowaty jak mój
Przeglądam Twój wątek, przeglądam i w szoku jestem...



Podpisuję się pod tym obiema rękami Ja też.



Witaj Renatko i dziękuję, tak mieszkamy w ładnym otoczeniu ale boje się że z czasem powstanie tu gęsta zabudowa więc na razie cieszę się że mogę jeszcze na te pola popatrzeć

o i też masz małego szkodnika tak, mój to urwis ale kochany urwis kwiatków jak na razie nie wyrywa ale za to depcze
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
ana_art 17:08, 23 wrz 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
wiesz to ona urośnie i to szybko, ja bym ją włączyła do rabaty, bo potem będzie pół metra przejścia pomiędzy nią a rabatą, a jak ja włączysz takim językiem w rabatę to możesz tam zrobić fajne nasadzenia i zasłonisz te odpowietrzniki(?) i nie będzie ich widać od wejscia. Tak naprędce maznęłam o co mi chodzi
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
AgaAga 17:51, 23 wrz 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
wcześniej się zastanawiałam czy nie wyjść tak daleko z rabatą aby od bramy przysłonić tzw naszą część rekreacyjną
ale nie wiem czy podołam z takim placem do obsadzenia, a może to zostawić na potem a teraz posadzić jak ja to mówię ramy i wyjść równo z nasadzeniami hortensji, tylko co z cyprysami?
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
ana_art 18:09, 23 wrz 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
bardzo dobrze kombinujesz tylko trzeba byłoby może zrobić nasadzenia z myślą o przyszłym 'języczku' by nie trzeb abyło później może przesadzać. to zielone za żurawkami co to?
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 18:11, 23 wrz 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
albo zrobic teraz 'po prostej' a za jakiś czas gdy będziesz gotowa dorobić 'języczek'
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies