Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » CZERWONY DOMEK - jak obsadzić wysoki taras?

Pokaż wątki Pokaż posty

CZERWONY DOMEK - jak obsadzić wysoki taras?

agatanowa 15:07, 05 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Agnieszka, róże i lawenda to klasyczne, żelazne połączenie, jeśli to południe to możesz domieszać trawki z czosnkiem - ładnie to się komponuje
Róże, które mi polecała Ania DC: http://www.ogrodowisko.pl/watek/1487-ania-i-roze-i-cala-reszta?page=382
Ja jeszcze nic nie zamówiłam z pnących, bo się waham. Podoba mi się: Jasmina (ale u nas ponoć kiepsko kwitnie), New Dawn, no i 'Louis Odier'. Nie wspomne o Constance Spry, ale nie powtarza.

Aby ładnie kwitło i po czerwcu-lipcu gdzieniegdzie liliowce (chyba większość kwitnie do póżnej jesieni i do tego nie są wymagające, Poziomka-Jasia pokazała u siebie piekne połączenie). Ponoć pomiedzy różami warto posadzić dyptam - chroni przed mączniakiem. Taka rabata zimą będzie pusta.
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
AgaAga 21:21, 05 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
kachat napisał(a)

Jak pod linijkę Chyba co do centymetra równałaś

a jak jeszcze sznurek nie zdjęty bo muszę dokupić 3 szt i korę, tylko boje się że przez korę będzie perz wychodził więc spróbuję najpierw ułożyć gazetę, może powstrzyma zielsko
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
AgaAga 21:29, 05 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
Agato, widzę że masz już na oku parę konkretnych różyczek, więc kupuj i sadź a ja podpatrzę i skopiuję hehe obawiam się że tu u mnie w regionie ciężko będzie znaleźć konkretne odmiany więc będę musiałam zakupy robić w necie, teraz pozostaje znaleźć jakieś dobre źródło. Wątek AniDC aktualnie przerabiam tak i wiele innych ale aby to wszystko przeczytać to trzeba by było dzieci gdzieś wysłać
Oczywiście dziękuje za dotychczasowe rady, a liliowce zaczynają mi się coraz bardziej podobać.
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
agatanowa 21:49, 05 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
AgaAga napisał(a)
Agato, widzę że masz już na oku parę konkretnych różyczek, więc kupuj i sadź a ja podpatrzę i skopiuję hehe obawiam się że tu u mnie w regionie ciężko będzie znaleźć konkretne odmiany więc będę musiałam zakupy robić w necie, teraz pozostaje znaleźć jakieś dobre źródło. Wątek AniDC aktualnie przerabiam tak i wiele innych ale aby to wszystko przeczytać to trzeba by było dzieci gdzieś wysłać
Oczywiście dziękuje za dotychczasowe rady, a liliowce zaczynają mi się coraz bardziej podobać.



Liliowce kwitną całe lato i to jest istotne. A tak z innej beczki, to ja uwielbiam Monetowskie irysy czy też młodopolskie kosaćce Może też Tobie przypadną do gustu?

Co do żródła zakupu róż, to o to też pytałam Anię DC. Namiary na szkółki internetowe znajdziesz własnie na rzeczonej stronie w wątku u Ani, którą Ci już podałam 382 (Rosarium i RosaĆwik, chyba coś jeszcze się pojawia, ale zabyłam).
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Matka 22:01, 05 sie 2013


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
AgaAga napisał(a)
Na krótko wrócę do obsadzenia przyszłego płotu - maleństwa posadzone



czy to serby?gdzie kupowałaś?
____________________
U Matki
AgaAga 22:18, 05 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
Tak to świerk serbski, kupiłam w pobliskiej szkółce
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
kachat 20:22, 07 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
I co, już wiadomo co będzie rosło przed tarasem..?
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
AgaAga 22:06, 07 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
Kasiu, dzisiaj napisałam do szkółki róż o cenę i dostępność paru gatunków, jeśli coś będzie dostępne to zamawiam, bo w innej szkółce to co mi się podoba to będzie na jesień
i tak myślę że z przodu przy każdej belce lub miedzy nimi posadzę trzy różne gatunki

Mam na oku też parę powojników tylko nie wiem czy nie lepiej je sadzić na wiosnę hmmm może ktoś podpowie
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
kachat 22:32, 07 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Jak w doniczkach, to chyba można spokojnie sadzić do jesieni... Rok temu jednego sadziliśmy powojnika, już jakoś w okolicach jesieni było, i nic mu się złego nie stało. Tzn. zmarzł doszczętnie (ale w moim klimacie to normalne), lecz potem na wiosnę tak odbił, że nawet nie wiem jak i kiedy dorósł do kilku metrów
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
AgaAga 22:18, 08 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
Proszę o radę w sprawie zachodniego tarasu. Mianowicie zakupiłam 3 różaneczniki Nova Zembla, lecz przy tym tarasie zniknęły, czy dokupić jeszcze 2 większe sztuki pomiędzy np z innego gatunku? (od belki do belki jest 3,40)


Przymierzyłam również trzmielinę na pniu i nie wiem czy dokupić jeszcze jedną na drugą stronę schodów?
Proszę poradźcie coś

____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies