Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » CZERWONY DOMEK - jak obsadzić wysoki taras?

Pokaż wątki Pokaż posty

CZERWONY DOMEK - jak obsadzić wysoki taras?

kachat 21:28, 11 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Aga, czyli już wiesz co tam dokładnie będzie rosło przy tym zachodnim? Skoro już piach wywiezliscie a dobrej ziemi wsypaliscie. Czyli macie juz wybrane rośliny na to stanowisko? Bo np. jałowce czy RH to w tym raczej nie urosną...
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
AgaAga 21:32, 11 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
agatanowa napisał(a)
A no i warto napisać, jaki styl się lubi, co chciałabys uzyskać, a nawet załączyć linki do inspiracji, które Cię kręcą
Bo tu prawie każdy lubi, co innego i tak będzie doradzał.


jak mi się wszystko podoba

np jestem zachwycona ogrodem Sylwii, ogrodem w Tarnowie jak i kwiecistym i bujnym Poziomki, ale myślę że bliżej mi do bardziej naturalnego ogrodu gdyż charakter domu oraz umiejscowienie działki przy polnej drodze wśród łąk skłaniają bardziej w stronę bylin, róż, kwiatów itp. Gdybym miała większą działkę to z pewnością sadziłabym drzewa a zamiast tuj to choinki. Jedynie od strony zachodniej posadziłam serby i na ty koniec. U mnie nie musi być wszystko pod linijkę może być artystyczny nie ład
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
AgaAga 21:39, 11 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
kachat napisał(a)
Aga, czyli już wiesz co tam dokładnie będzie rosło przy tym zachodnim? Skoro już piach wywiezliscie a dobrej ziemi wsypaliscie. Czyli macie juz wybrane rośliny na to stanowisko? Bo np. jałowce czy RH to w tym raczej nie urosną...


dla różaneczników będę szukać innego miejsca a tam już wczoraj zdążyliśmy posadzić już inne cuda, zdjęcia wstawię jutro jak trochę to wszystko wygłaskam, bo jak na razie jest pobojowisko i mam nadzieję że nie będziecie na mnie krzyczeć za samowolkę ale w sumie jest stożek, kula i coś na pniu a zamiast różaneczników są hortensje
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
kachat 21:44, 11 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
No to ładnie, za naszymi plecami sama sobie rabatę skomponowałaś, i ba!, jeszcze ją cichaczem zasadziłaś już! No no, to teraz musisz się zrehabilitować i wstawić fotki jak najszybciej
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
agatanowa 01:26, 12 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Agnieszka, podziwiam Twoją skuteczność i decyzyjność! Ja o rózach już Ci pisałam - z miesiąc myślę. Nad jedną sztuką, na jedno przęsło.

Hheh, mi też różne-różności się podobają A widziałaś np. jakie MarekW robi cuda?
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
MuSzka 08:34, 12 sie 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
AgaAga napisał(a)
dziękuję kachat, ciężko było znaleźć taki kolor co by delikatnie mówiąc nie raził po oczach ale udało się


Co do tarasu południowego, to nie musi on być zielony cały rok. Bardzo bym chciała róże, może powojniki a przed nimi w parterze jakieś pasujące do tego rośliny (tylko tak na głębokość do 170cm bo dalej zsuwa się śnieg z dachu).

Mam jeszcze do obsadzenia taras zachodni (na poniższym zdjęciu) i tu mogły by być rośliny zimozielone jak również jakieś krzewy czy byliny Podobają mi się np: różaneczniki, berberysy, trzmielina, ostrokrzew, żórawki, różnego rodzaju trawki, wszelkiej maści liliowce, trzmielina na pniu i wiele wiele innych których nazw nawet nie znam Tylko nie mam pomysłu od czego zacząć




Wchodzę z rewizytą patrzę a tu śliczny czerwony domek super kolorek

Nie wiem ile dokładnie już obsadziłaś bo wiem że zaczęłaś, ale aż by się prosiło dopełnić pozostałymi kolorami podstawowymi żółtym i niebieskim



masz już czerwony domek to teraz niebiesko żółta rabatka

Czytałam że lubisz wysokie rośliny i bliżej Ci do artystycznego ogrodu dlatego może by Ci się spodobało

bylinki w kolorach niebieskim i żółtym:











____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
AgaAga 22:14, 12 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
Niebieski to nie mój kolorek bo zimny, ale na lawendę to się może skuszę bo ponoć do róż pasuje, żółty jest jak najbardziej ok i na pewno rozjaśni rabaty
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
AgaAga 22:18, 12 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
agatanowa napisał(a)
Agnieszka, podziwiam Twoją skuteczność i decyzyjność! Ja o rózach już Ci pisałam - z miesiąc myślę. Nad jedną sztuką, na jedno przęsło.

Hheh, mi też różne-różności się podobają A widziałaś np. jakie MarekW robi cuda?


oj działam czasami nawet zbyt impulsywnie
róże właśnie zamówiłam z Rosarium, a jutro mają mi już przysłać żórawki i hosty a do ogrodu MarkaW jeszcze nie dotarłam
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
MuSzka 22:28, 12 sie 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
AgaAga napisał(a)
Niebieski to nie mój kolorek bo zimny, ale na lawendę to się może skuszę bo ponoć do róż pasuje, żółty jest jak najbardziej ok i na pewno rozjaśni rabaty


sam niebieski jest zimny to fakt, ale jakby kilka niebieskich roślin z żółtymi posadzić to myślę że aż tak bardzo by się nie ochłodziło

można też trochę czerwonych niedużo np w połączeniu z żółtym


http://www.albamar.com.pl/zdjecia1/gailardia_aristata_kobold/2.jpg


http://static.swiatkwiatow.pl/user_galeria/201008/duze/gailardia_23471283073990.jpg


http://www.albamar.com.pl/zdjecia1/hemerocallis_hals_frans/2.jpg

____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
agatanowa 22:36, 12 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Muszka, idziesz w kolor! forsujesz Fajnie zaproponowałaś z kolorami.

Niebieskości, to czyste piękno Może Aga kiedyś się przekonasz i wydaje się, ze fajnie u Ciebie by wyglądały. Chłodziłyby elewację
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies