Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » CZERWONY DOMEK - jak obsadzić wysoki taras?

Pokaż wątki Pokaż posty

CZERWONY DOMEK - jak obsadzić wysoki taras?

kachat 23:47, 13 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
AgaAga napisał(a)
tj niedźwiedzie futro kostrzewa miotlasta

Aaaaa, to to, ok, nie poznałam Właśnie doczytałam, że ta trawka super się nadaje na suche gleby do półcienia i dobrze rośnie pod drzewami Tylko nie wiem, jakie pH lubi... Czy kwaśne będzie ok..? Ale super wygląda A ty gdzie będziesz ją sadziła..?
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
agatanowa 23:53, 13 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
kachat napisał(a)

Aaaaa, to to, ok, nie poznałam Właśnie doczytałam, że ta trawka super się nadaje na suche gleby do półcienia i dobrze rośnie pod drzewami Tylko nie wiem, jakie pH lubi... Czy kwaśne będzie ok..? Ale super wygląda A ty gdzie będziesz ją sadziła..?


kachacie, doczytałam się: "Sadzimy ją w ogródkach skalnych, na skarpach oraz jako wypełnienie przestrzeni pomiędzy iglakami.

więc pewnie ph kwaśne jest ok

o ile dobrze pamiętam jest i zielona, i srebrna odmiana
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
kachat 23:59, 13 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Agata, ja niedawno szok przeżyłam, bo doczytałam, że większość iglaków wcale nie lubi niskiego pH i kwaśna gleba jest dla nich be. Aż uwierzyć nie mogłam. Więc zależy jakie to iglaki miał autor na myśli pisząc o kostrzewie... Jeszcze poczytam i poszukam, bo trawka wydaje się super
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
agatanowa 00:02, 14 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
No, np. serby i cisy ponoc nie lubią kwasu, ale innych przyznam - nie znam
Trawka rzeczywiście bomba! Ta soczyście zielona odmiana najbardziej mi się podoba.

Jesli trawka jest niewymagająca z natury, to i ph pewnie nie ma większego znaczenia. Ale ja tam się nie znam (a zwłaszcza nie wiem, czy ta trawka jest niewymagajaca )

____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 00:49, 14 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Aga, kiedyś zastanawiałaś się, co sadzić z różami, Danusia wkleiła mi taki artykuł, moze skorzystasz:
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/178-kompozycje-z-rozami-w-roli-glownej
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
martaibartek 11:17, 14 sie 2013


Dołączył: 04 sie 2012
Posty: 1140
Super zakupy!
widać, że roślinki duże i zdrowe, więc i ja poproszę o namiary na sprzedawcę
____________________
AgaAga 11:49, 14 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
Zakupy robiłam w sklepie internetowym Florini pl
roślinki przyszły zdrowe i dobrze zapakowane, jestem zadowolona z zakupu

weronika77 napisał(a)
Agnieszko, mam podobny kolorek domu, jednak inny styl. Planowałam złociste róże, wsadziłam piękne WESTERLANDY, które po 2 latach przemarzły. Próbuję do dziś, bo zdarza się, że kupuję żółtą różę a potem kwitnie co innego. Wsadziłam też niebieską wisterię i milina. Ich kwiaty, raczej ich brak, zastępuję skrzynkami surfiń.
Polecam Ci pięknie pachnącą różę pnącą ELFE. Mam ją pod garażem (ten sam kolor tynku) i jest udana.
Dobrze wygląda kolor żółty, dzielżany, słoneczniczki, rudbekie z czarnymi środkami...
Zajrzę tu jeszcze, bo jest ciekawie. Pozdrawiam.


Róża ELFE


Dziękuję że wpadłasć
piękna ta róża rzeczywiście mamy taki sam kolor elewacji i pięknie te róże się komponują z bordem a i ta zieleń listów na tle fasady wygląda cudnie
Zaglądaj częściej i podpowiadaj abym jakiegoś babola nie popełniła

agatanowa dzięki za link, jesteś bardzo pomocna
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
AgaAga 11:57, 14 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
Teraz proszę o pomoc bo poustawiałam roślinki i nie wiem czy dobrze
proszę poradźcie co zmienić, co dokupić a co odstawić

to już posadzone



tu jest uskok na górze którego planuję posadzić iglaka płożącego, ponoć wolno rośnie


a tu ten iglak którego bym przesadziła z innego miejsca

____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
AgaAga 12:04, 14 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
próba kompozycji



po lewej za trzmieliną jest liliowiec którego też rozdwoję i dam symetrycznie



hostę po prawej rozdwoiłabym i posadziła symetrycznie po prawej zamiast tej na zdjęciu
a tu gdzie donica to właśnie myślałam na płożącym iglaczkiem



dodatkowo chciałabym zrobić obwódkę w półokręgu np z bukszpanu lub trzmieliny w miejscu gdzie jest linia w ziemi



____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
AgaAga 12:33, 14 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
a może te buraczkowe żórawki za trzmielinami posadzić jak poniżej na zdjęciu - symetrycznie po obu stronach tak samo?



tu dalej widać hortensje, docelowo pośrodku posadzę jeszcze jedną



____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies