Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pełen złudzeń i niespodzianek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pełen złudzeń i niespodzianek

16:44, 08 sie 2013
Wszystko pięknie rozrośnięte,na pewno masz sporo cienia a teraz cień w ogrodzie to jest to
kasiek 16:56, 08 sie 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Tak, cienia jest sporo - na tym polegała zresztą koncepcja by słonecznej części był tyle co cienistej. Z tyłu ogrodu rośnie wielki orzech - posadzony przez poprzedniego właściciela. Ma ok 15 m, obok posadzona jest posadzona przeze mnie brzoza która po 11 latach dorównała orzechowi. Obok jest sporo świerków, sumaków, czarnego bzu i to one tworzą gętą barierę dla słońca. W tym miejscu mam też grilownie. Część z altaną, trawnikiem i oczkiem jest nasłoneczniona. Ale to i tak nie jema tam patelni.
Z każdej strony mam ściany budynków które rzucają sporo cienia. Potrzebowałam ok 12 lat aby drzewa i krzewy urosły na tyle by nie widać było sąsiadów. Teraz trzymam je na wysokości ok 5 metrów, tak by nie zasłaniać światła innym
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
17:08, 08 sie 2013
O już podpis zrobiony Szybciutko
A jak z sumakiem? Nasz to był jaś wędrowniczek,po usunięciu jeszcze się odzywał przez jakiś czas.
margi 17:43, 08 sie 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Widać życie u Ciebie w ogrodzie,pozdrawiam i udanego wypoczynku
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
brysia 18:05, 08 sie 2013


Dołączył: 24 maj 2013
Posty: 220
Masz przepiękny ogród. Będę tu zaglądać.
Pozdrawiam
____________________
Ogród przy potoku , Ogród przy potoku- reorganizacja, projekty
ewsyg 21:02, 08 sie 2013


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Witaj muskularna Kasiu

Po takim ogromie pracy to Ty na pewno masz niezłą krzepę. Stworzyłaś piękny zakątek, taki jak mnie się podoba. Ja również mam wąską działkę i marzy mi się takie cudo jak Twoje. Z niebiańską rozkoszą bedę do Ciebie zaglądać. Pozdrawiam Ewa
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
kasiek 21:12, 08 sie 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
dziękuje za ciepłe słowa
Co do muskulatury to faktycznie wyglądam jak osiłek - mam prawie 1,8 wzrostu i waże....niecałe 60 kg )) tak więc wyglądam jak tyczka ale nie sadźmy po pozorach
Postaram się rownież wkleić plan ogrodu, będzie wyraźniej widać jak podzieliłam przestrzeń.
A co do linka - znalazłam wskazówki na forum i o cudzie - poradziłam sobie
Aniu jeśli chodzi o sumaka - a raczej sumaki to mam ich chyba 7 - fakt że rosną jak chwasty ale jesienią są nie do pobicia! A ponieważ mam juz niewiele pielenia - po latach byliny tak sie rozrosły że nie wpuszczają chwastów, to moja robota skupia się głównie na ograniczaniu wzrostu drzew i krzewów poprzez cięcie i pielenie np sumaków.
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
21:35, 08 sie 2013
O tak..na jesień wygląda bajecznie
ewsyg 21:47, 08 sie 2013


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Mam nadzieję, że się nie gniewasz za tą muskularną Kasię, pisałam to raczej z uśmiechem i podziwem. Pozdrawiam raz jeszcze
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Joku 22:10, 08 sie 2013


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12049
Zaciekawiasz mnie coraz bardziej , szczególnie twoje umiejętności murarsko - ciesielskie . Piszę te słowa jak najbardziej poważnie, pomimo że z uśmieszkami (sympatii).
Bardzo podobają mi się twoje zakątki, trochę kojarzą mi się z moim starym ogrodem.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies