Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pełen złudzeń i niespodzianek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pełen złudzeń i niespodzianek

AlicyaLK 16:28, 12 sie 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Witam Sąsiadkę Przepiękny ogród stworzyłaś... Gratuluję! Na spokojnie poczytam i pooglądam zdjęcia jeszcze wieczorem! Będę zaglądać!
Pozdrawiam słonecznie
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
grazyna 20:59, 12 sie 2013


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
Jesuuuuu Dziewczyno, toż to majstersztyk na zdjęciu powyżej ! Jak tak można wymyśleć ?! Fantastycznie skomponowane !
Ja też mam bluszcz i uwielbiam go, z tym, że mam na pergoli przy tarasie już całkiem zarośnięty. Rok temu porobiłam sadzonki, które przyjęły się i rosną pod brzydkim płotem w celu jego zasłonięcia w przyszłości. W tym roku porobiłam na dalszą część płotu, ale raczej wszystkie uschły, nie dały rady w tym skwarze. Trudno, jesienią pewnie nowe dorobię.

Nadal urlopujesz się Kasiu ? To kto ogród podlewa ?
____________________
Grażyna Tu odpoczywam
izabela75 21:36, 12 sie 2013


Dołączył: 17 cze 2013
Posty: 845
Ta Twoja ściana z lustrem- Super, może u siebie wymyślę coś podobnego.Cały twój ogród bardzo mi się podoba. Po przeczytaniu Twojego całego wątku w szoku jestem. Zaczęłam się zastanawiać co mnie interesowało jak miałam 21 lat i na pewno nie była to praca wogrodzie.Ja się zafiksowałam dopiero po 30 i to grubo.

Z pewnością będę zaglądać d oCiebie i czekam na więcej fotek a póki co miłego wypoczynku, ja już zapomniałam że miałam urlop.....
____________________
Dazenie do idealu czyli trudna nauka pokory
kasiek 22:09, 12 sie 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21450
Dzięki Dziewczyny
Na urlopie jestem nadal - do piątku, ogród podlewa mąż- wymieniay sie opieką nad dziećmi
Ta ściana obok rabaty różanej ro moje najbardziej skomplikowane dzieło. Wymyśleć to jedno a zrobić - to dopiero wyzwanie!. Kostkę i palisady ułożyła mi firma dopiero w tym roku (wcześniej nie był kasy) natomiast za parę dni wkleję Wam fotkę tej ściany kiedy się wprowadziłam - szary beton i ...tyle. Tragedia. Postawiliśmy tam basen na stelażu - kąpaliśmy się 2 lata, potem stelaże popękały. Z remontu domu pozostał ogrom gruzu więc - obrzuciłam nim dookoła ten basen. Na gruz wysypałam tony ziemi. Potem zwoziłam kamienie z pól i jezior przez kilka lat. Te płaskie wykorzystałam do klejenia kamieni- klej do kamienia kubiłam w OBI. W sumie kamienie fajnie się kleji, najgorzej z fugami - straszna babranina ale 2 lata i dało radę. Lustro znalazłam przed płotem kiedy firma - sąsiad sie wyprowadzała. Było całe poszczerbione ale pomyślałam że mozna fanie go wkomponować. I tak nakleiłam go na ścianie i obłożyłam kamieniami. W międzyczasie dosadzałam rośliny. W tym miejscu jest dużo cienia a nie rozebrany basen gromadził wodę. Najfajniejszy efekt jest z pochodniami odbijającycmi się w lustrze - pełny trójwymiar!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
agatanowa 22:18, 12 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Kasiek, alez Ty historie tworzysz Kurcze, to naprawdę ogród po przejściach, z historią i duszą
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
izabela75 22:41, 12 sie 2013


Dołączył: 17 cze 2013
Posty: 845
Cieszę się że jest jeszcze kilka fajnie zakręconych dziewczyn które lubią pomykac z taczką pełną ziemi albo kamieni.Myślałam,ze tylko ja jestem taka dziwna bo tak na mnie patrzą moi sąsiedzi.Wiadomo... Niemcy przyzwyczajeni że wszystko robią im firmy dysponujące ciężkim sprzętem.A tu trafiła się szalona polka co ciąga taczkę i ogromne głazy po swojej działce.Teraz to już zastanawiają się każdej wiosny co nowego wymyślałam przez zimę
____________________
Dazenie do idealu czyli trudna nauka pokory
GabiK 11:40, 13 sie 2013

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Witaj Kasiek. Też mnie zachwycił Twój ogród. Uwielbiam gęste ogrody.
I podziwiam ogrom prac.
Gdzie jest ten nierozebrany basen obsypany gruzem? Nie widzę żadnej górki.

Ja też po wypadku (samochodowym) miałam połamany kręgosłup. A Ty miałaś niejeden wypadek?
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
gusiarz 12:41, 13 sie 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Halo - przyszłam się przywitać, bo zobaczyłam u Ali z Krainy Czarów, że Kraków
Jak u Ciebie pięknie!! Roślinki piętrami sadzone, nie tłoczą się zanadto... baaaardzo mi sie podoba - będę zaglądać
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
kasiek 13:36, 13 sie 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21450
Witam Was wszystkie ogrodniczki

Ten fragment ogrodu z lustrem co na zdjęciu pokazałam, to tam jest zakopany basen a dookoła obrzucony gruzem. na fotce może tego tak nie widać ale z przodu ma polisadę ok35 cm a dalej w drugą stonę coraz wyżej - w najwyższym miejscu, tam gdzie różnica kolorów na ścianie to ma 1m wysokości.

A co do wypadków, ech szkoda gadać, właściwie złożona jestem od nowa Miałam i samochodowy, i upadek z 7 metrów, do tego z głowa doszły przejscia..Ale za to krzepy mam za dwóch! Poza tym trzymam się zasad jakie mi wyznaczyli - ćwiczenia (to u mnie praca w ogrodzie, neurochirurg stwierdził że mam pięknie wyrobione mięśnie górnej części ciała), unikanie ruchów niedozwolonych przy pokiereszowanym kręgosłupie - nagłych szarpnięć, schylanie się przy podnoszeniu itp, oraz niska waga - no akurat z tym nie mam problemów bo nie cierpię gotować!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Mala_Mi 17:30, 13 sie 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Lustro , basen...... ot pomysłowa dziewczyna z Ciebie... ale lustro z kamykami i ten bluszcz to poezja
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies