Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój nowy stary ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój nowy stary ogród

kasiek 00:04, 12 sie 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Propozycja uporządkowania iglakowej rabaty



Wyśzły małe literki, więc jakby coś to pytaj (pomarańczowe kółka to tawuły japońskie, bordowe to posiadane przez Ciebie berberysy a ten z tyłu to do wstawienia np berbetys Atopurpurea, może być też dereń, żółte jaja to żywotniki wschodnie, zielone kulki to te co masz - tuje, świerki itp. Dołem fioletowe kulki to np barwinki, prymule, dąbrówki.

____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
dorciabe 13:05, 12 sie 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Kasiek, dzięki wielkie. Dzisiaj wyciągnęłam mate-szmate z tego kawałka. Leżała 3 miesiące. pozbyłam się dziada. Teraz mogę poszaleć z przesadzeniami. A powiedz mi, a jakbym zostawiła pięc tuj danica, tak jak są teraz, tych większych co są z prawej strony, to jak by to wyglądało?
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
kasiek 14:54, 12 sie 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Myślę że bez problemu, na wykresie te 5 ma mniej więcej te miejsca co zasadziłaś
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
dorciabe 09:34, 13 sie 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Zaczęłam kopać w rabacie, wczoraj do ciemności grzebałam się. Muszę kupić trzmielinę. Ile tego posadzić? A trzmielina lepsza będzie zółta, czy zielona?
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
dorciabe 09:42, 13 sie 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Ślimoki zżerają mi rośliny, posypała niebieskimi kulkami, ale coś nie działa. Albo kolor im nie odpowiada, albo trzeba trafić ślimaka kulką

____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
Canada12 11:15, 13 sie 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 51
agatanowa napisał(a)
Mi trudno doradzić, mogę tylko napisać o sobie - są chwile, że żałuję, że nie zrobiłam prostych linii (nie ma rabat, a już żałuję - dobre hehe)

widzę że tak jak u mnie większość rabat w młodym wieku i tylko czekać jak co roku będą coraz to piękniejsze. I to jest właśnie piękne patrzeć jak coś dorasta na naszych oczach
____________________
kasiek 13:44, 13 sie 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Ja bym wybrała żółtą trzmielinę dla kontrastu, zwłaszcza że barwinki, lub przymule są zielonbe - jesli je oczywiście tam posadzisz. Dąbrówka jest bordo więc się wkomponuje. Zamiast tego berberysa mozna tez krzewuszkę atropurpurea wstawić, albo coś podobnego (może być i żółte).
Trzmielina szybko się rozrasta, zobacz ile masz miejksca - jak zamiast barwinków też chcesz ją sadzić to ok 3-4 szt, a jak tylko tyle co narysowałam to max 2 - szkoda przepłacac a rośnie b. szybko.
Co do ślimaków to ja nie sypę bbo i pies i dzieci jescze mało rozsądne. Za to zbieraja do słoika - płacę 10 zł od litrowego czyli ok 300 ślimaków i nawet jest nieźle
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
BEATA_S 21:02, 13 sie 2013


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
dorciabe napisał(a)


Ale ślicznie masz Dorotko Co do linii musisz sama wyczuć co Tobie bardziej się podoba i co bardziej pasuje do Twojego domu. U mnie są linie falowane, ale takie wg mnie bardziej pasują do mojego domu, choć przyznam szczerze kusiły mnie linie proste.
Życzę udanych wyborów i pozdrawiam Dorotko
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
dorciabe 14:13, 14 sie 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Poprzesadzałam rosliny na rabacie iglakowej, nie wiem czy przeżyją bo wymęczyłam je troche. Dzisiaj wygląda to tak


____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
dorciabe 14:14, 14 sie 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
A jeszcze dla porównania tak było
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies