Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój nowy stary ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój nowy stary ogród

kasiek 09:35, 17 sie 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
WOW szok i ktos by pomyślał co to 2 lata!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Loosiuu 10:42, 17 sie 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Warto podlewać florovitem albo biohumusem
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
kachat 11:54, 17 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Ale łan runiankowy! Super! A u mnie przez rok się prawie nie powiększyły, a kupione były sporo większe niż twoje Może rzeczywiście trzebaby czymś podlać...
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
dorciabe 09:56, 18 sie 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Zaczęłam przerabiać rabatę z hortensjami.
Po pierwsze usunęłam kamienie z całej długości rabaty, oraz żwir. Oddzielanie zwiru od ziemi, niezła robota
Posadziłam trzy bukszpaniki i wrzośce. Dodałam trawę. Zurawki powędrowały gęsiego dalej. Wysypałam korą. Na teraz tak to wygląda. Pewnie coś przesadzę jak znam siebie. Szykuję się do rabaty narożnej tylko poszukam u Was inspiracji

Po całych dwóch dnia grzebania i rycia w ziemi mój mąż nazwał mnie Nornicą



____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
dorciabe 10:20, 18 sie 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Kupiłam trzy bluszcze na usychajace drzewo

____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
kachat 12:31, 18 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Ale się robi Jeśli tylko mogę coś wtrącić, to mnie osobiście brakuje czegoś pstrolistnego dla kontrastu w okolicy perwszego z lewej wrzośca. Zbyt jednoliscie się tam troszkę jak dla mnie zrobiło. Kilka trawek pstrolistnych w rzędzie, albo funkia o ciemnozielonych liściach z białym brzegiem... No jakoś tak od razu pczulam, że czegoś w tym stylu mi tam brakuje I bukszpaniki nie bardzo mi tam pasują, one kwasu nie lubią a są wciśnięte między kwasnolubne wrzośce a hortensje. I się zlewają z wrzoścami, no i duże urosną, a tam miejsca nie ma... Zamiast nich bym chyba więcej wrzośców posadziła, albo inne kwaśnolubne dla kontrastu, np. golterie itp. A tam w samym rogu to nie lepiej coś większego, np. Hortensje posadzić..? Bo funkie to tam znikną.. Ale nie wiem, ogólnie wszystko się coraz ładniejsze robi, nie słuchaj mnie
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
dorciabe 13:14, 18 sie 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Doradzajcie, doradzajcie
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
dorciabe 13:34, 18 sie 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Wrzośce czeka przeprowadzka, myślę, że lepiej im będzie i stóp rododendronów. Jak mówiłam ciągłe zmiany
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
agatanowa 23:07, 18 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
dorcia, czas zmienić nick

na marginesie: elegancko wszystko sadzisz i przesadzasz
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
kachat 00:11, 19 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Tylko z wrzosowatymi pamiętaj, że: różaneczniki lubią wilgoć, półcień i dość żyzną i wilgotną glebę, a wrzosy i wrzośce kochają słońce, dość ubogą glebę, a nienawidzą nadmiaru wilgoci. Ja co prawda wszystko olałam i obsadziłam wrzosowisko azaliami (choć one akurat lubią przynajmniej słoneczko ), ale wolę uprzedzić

A tak w ogóle to bardzo podobają mi się klimaty twojego ogródka i będę z ciekawością zaglądać, jak ci tam w nim idzie. Sama nie mam już pomysłów na swój ogród, więc sobie może bezczelnie coś skopiuję od ciebie
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies