Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród nasz

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nasz

emila 22:31, 11 sie 2013


Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 118
A to zdjęcia naszego ogrodu. Nie powiem, że wszystko co na nim widać to nasze "dzieło". Będę potrzebowała na pewno waszych podpowiedzi i sugesti, ale jest nasz tylko nasz i tu jest nasz azyl. Troszke planów mamy na następny rok aby ogród nardziej zagospodarować, więc mamy rok aby go upiększyć. Trawka dopiero w tym roku posiana no i mamy za sobą pierwsze dopiero koszenie.

część zachodnia ogrodu, dojazd do garażu
,


część północna, czyli od ulicym, wejście do domu, "zabytkowy płot"


część wschodnia ogrodu


cd. część wschodnia i tutaj będę prosiła was o pomoc, cd nastąpi


częć południowa, tył ogrodu, i tutaj będę prosiła was o pomoc cd nastąpi


a i takie kwiatki mam na ogrodzie, ale zaraz jutro usunę te suche badyle i coś może wsadzę jesiennego sama nie wiem co na teraz mogło by sie w tych donicach znależć.


a dopiero na tych zdjęciach widzę że trawa kiepsko rośnie ale czakamy jutro drugie cięcie, będzie dobrze.
Wstawię jutro zdjęcia gdzie będę prosiła was o pomocm jeśli mogę.

Powiem, że całą włókninę już usunęłam spod krzaczków.
____________________
Ogród nasz
emila 15:45, 12 sie 2013


Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 118
a międzyczasie zapytamm - częśc południowa ogrodu


1 tutaj będzie kojec

2 tutaj mały warzywniaczek

3 tutaj jest betonowy płot i perspektywa może za kilka lat sąsiadów i brak pomysłu jak zagospodarowac aby tego betonu nie było widać

4. tutaj będzie pompa do wody - czynna i chciałabym wokół tego krzaczka utworzyć skalniak



część wschodnia


i tutaj mnie ten beton przeraża może jakieś sugestie, róże które tutaj rosną mogę przesadzić, mnie jwięcej w tym miejscu chcemy grila no i mały stolik z 2 krzesłami metalowymi taki mały klimacik dla pana grilowego, mogę oczywiście odsunąć troszke rabate od tego betonu.

A może macie jakieś sugestie odnośnie tych miejsc


z mężem bardzo lubimy kolory a tu nie widzę ich ani ani, tylko zielono - bordowo
____________________
Ogród nasz
emila 13:01, 28 sty 2014


Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 118
Juz wiem , że tutaj znajdują się wspaniałe osoby które pomagaj, może załapie się na taka pomoc. Nie raz korzystałam z Waszej pomocy i pomysłów i teraz też pomocy mi trzeba.

Niestaty ale moje plany odnoście ogródu w poprzednim roku spełzły na niczym. Ale w tym roku juz jest plan.

Pomożecie mi zaprojektować rabatę wraz z posadzeniami od strony wschodniej i południowej, bo niestety ale brak pomysłu.
Wiem tylko że niedaleko tarasu ma być grill i tyle wiem. Wokól tarasu jescze nic nie planuje, ponieważ kiedyś będziemy robić zadaszenie.

Myślałam także, aby coć posadzic przed tujami i śliwami ale i tak nie wiem co.

____________________
Ogród nasz
bleebla 22:07, 31 sty 2014


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Witaj

Przypadkiem tutaj trafiłam. Koniecznie musisz mieć swój podpis i pisać w innych wątkach bo inaczej ciężko o gości Ogród zapowiada się pięknie ale trochę pracy trzeba jeszcze w niego włorzć

Mur obsadziła bym do końca tujami a w to miejsce gdzie Tobie za zielono... może hortensje albo rododendrony. Specem nie jestem bo dopiero zaczynam przygodę z ogrodem ale na pewno znajdzie się ktoś bardziej doświadczony

Pozdrawiam
____________________
Aga - Mała eLeczka
Gardenarium 14:44, 01 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
emila napisał(a)


Myślałam także, aby coć posadzic przed tujami i śliwami ale i tak nie wiem co.



Hortensje bukietowe tylko jedna odmiana albo kilka hortensji i kilka traw miskantów 'Variegatus'.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:52, 01 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zasłoń sąsiada np tują Aureospicata lub Aurescens

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
emila 20:19, 01 lut 2014


Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 118
Witam, bardzo dziękuję, u mnie najgorszy problem jest w tym , że nie bardzo wiem jakie rośliny przed ktorymi, aby później nie było , że te mniejsze będą zasłoniete.

Tylko jak będzie mozna to biorę sie za ogród rozpoczne od tuji. I będę wstawiać zdjęcia. Tuja Aurescens bardzo mi się podoba, pomyśł z trawami i rodondrenami także.



____________________
Ogród nasz
emila 09:52, 28 lut 2014


Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 118
Idzie wiosna, i tyle
Popatrzcie na zdjęcie wyżej, muszę wyciepnąc z tego stanowiska perukowca bo okazuje się za duzy, drugi od prawej




z drugiej strony rabaty tez mi go brakuje bo padł siła natury i teraz z każdej strony mam dziury, czym mogłaby je uzupęłnić, nie ma za duzo miejsca bo ok 1 m szerokości.
____________________
Ogród nasz
emila 12:33, 09 maj 2014


Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 118
Danusiu nie udało mi się dostac tuji polecanyc przez Ciebie. Więc zdecydowałam sie pociągnąć do końca Szmaragdy. No i sobie wykombinowałam takie coś.


Jednak wydaje sie ze te rabaty sa jakies puste. Tuje uzupełni kora, a te rabaty myslałam że może otoczaki.


Czy ktoś mi podpowie czym mogłabym uzupełnic ta częśc rabaty.


A czy ktos mi podpowie czym mogłabym uzupelnic ta częśc rabaty. W przodzie te małe kulki to Tuje Antek, a z tyłu są wsadzone dwie trawy ozdobne gracillimus.

Za tymi kratkami sa posadzone hortensje nie wiem czy cos z nich wyrośnie bo mój psiutek je powyrywał


A tu sprawca, pewnie znowu będzie dziura.
____________________
Ogród nasz
dolcevita 16:18, 10 maj 2014


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 41
Idzie to wszystko w dobrym kierunku Gratuluję pomysłów. U mnie na razie ich brak, ale na pewno będzie lepiej Pozdrawiam
____________________
Odnawiam ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies