Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Oxter 13:33, 27 mar 2015

Dołączył: 26 mar 2015
Posty: 12
Mam niestety kosiarę elektryczną (niebawme przesiądę się na spalinę), czy stanie sie coś jeśli prace przygotowawcze wykonam bez wcześniejszego skoszenia (tj. krawędziowanie, wygrabienie, bieganie po trawniku w kapciach z kolcami, przesypanie piaskiem, nawóz, po rozpuszczeniu nawozu dosiewka i przesypanie torfem), dzis u mnie popaduje.

Generalnie nie mam pustych placków gdzie niegdzie są żółte place, planuje dosiewkęw nastepujący sposób (trawnik około 300 -350 m2): 4kg trawy i z siewnika potraktować całość trawnika a potem przesypać torfem, myślicie że to dobry pomysł?

Jestem świeżynką w tych sprawach i próbuję pogodzić wiadomosci z sieci z ograniczonym budżetem.
kris_bialystok 13:33, 27 mar 2015

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
ponawiam pytanie o nawożenie saletrą amonową - kiedy jest najlepszy okres? sypać czy poczekać aż będzie znacznie cieplej?

____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
Gardenarium 18:12, 27 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tego tematu każdy się teraz boi, teorii narobiło się sporo, bo jedni sypią nawozy, inni są przeciwni. Sypią kompost leją wyciągi z kompostu. Jeśli używasz chemii, odczekaj tydzień dwa, aż będzie powyżej 12 stopni, nie będzie znacznego ochłodzenia. Trawa nie musi mieć nawozu co do godziny, jak w kwietniu, czy maju posypiesz to też będzie dobrze.

Dla mnie za wcześnie, zwłaszcza w Białymstoku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Andrzej77 09:54, 28 mar 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 7
Witam,

czy możecie podpowiedzieć gdzie zakupić areator rurkowy jak poniżej?
Gardenarium 19:35, 29 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mieliśmy go w sklepie, teraz sklepu nie ma (zamknęliśmy) a więc pozostaje Anglia, w Polsce takich nie robią.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aurrka 20:43, 29 mar 2015

Dołączył: 06 cze 2014
Posty: 21
oj, a ja wczoraj cały trawnik saletrą potraktowałam, ciekawe jak to sie skończy, będę obserwować
Gardenarium 08:37, 30 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Skoro potraktowałaś saletrą to teraz saletrę rozpuść, nie czekaj że deszcz rozpuści, bo może wszędzie nie dotrze. Możesz spalić trawnik, jak nawóz będzie tak leżał. Ten aerator nie ma za dużo wspólnego z nawożeniem, raczej z piaskowaniem i napowietrzaniem trawnika założonego na glebie gdzie stoi woda i rośnie mech.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aurrka 17:49, 30 mar 2015

Dołączył: 06 cze 2014
Posty: 21
muszę czekać, mam tylko ręczną pompę i 3 tys metrów
blackstork 10:08, 10 kwi 2015


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Czy wertykulację można wykonać już na trawniku posianym w sierpniu 2013 roku? Czytam, że przynajmniej dwuletni trawnik, natomiast w moim wygrabiam dużo suchej trawy i nie wiem, czy jednak taki zabieg by nie pomógł by przynajmniej usunąć ten filc, a może wystarczy sama aeracja?
Czy trawnik trzeba podlać, ostatnie dni ubogie są w deszcze i czy robiąc te zabiegi na suchym trawnik można mu zaszkodzić?
____________________
Wojtek - Ogród etapami
MirellaB 08:50, 12 kwi 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Danusi wczoraj pierwszy raz robiliśmy aerację i wertykulację trawnika, dosiewka, nawóz, w łyse miejsca ziemia do trawników i dałam więcej nasion, podlewanie.
Teraz przeczytałam, że dajesz saletrę. Czy jak mam już nawóz to saletrą też posypać?
Jeszcze mam do zrobienia kanciki, tylko nie wiem kiedy je robić, już teraz czy jak trawa ruszy?
Ciekawa jestem jak ten mój trawnik będzie wyglądał, moje szalejące psy niestety niszczą , a my cały czas się staramy, żeby były szczęśliwe, a jednocześnie mieć ładny, czysty, zadbany ogród

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies