Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

marcin544 21:11, 13 lip 2015

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
leman napisał(a)
Witam, jestem po 5 kilogramach/ok 400m2 trawy - saletrzaka rozsypanego tydzień temu. Efekt jak na razie bardzo dobry Trawa zaczęła rosnąć, miejsca , które nawet po obfitym laniu wody nie za bardzo były zielone , wreszcie są bujnie zielone. (po nawożeniu nawozem wieloskładnikowym - efekt dość marny)
Po zaleceniach kolegi marbrz, mam w planie po dwóch tyg. dać kolejny raz saletrzak ale już 3 kilo oraz dołożyć do tego sól potasową. Pytanie do Was czy te dwa nawozy mogę ze sobą mieszać ??? Czy dać każdy z osobna w odstępach kilu dniowych ???




Witam
Jakie masz dalsze plany nawożenia trawnika ?
saletra amonowa sól potasowa potem znowu saletra i co dalej ????
Saletre dałeś 1,25 kg na 100 m2 a tej soli potasowej ile na 100 kg ?

Mi tez nic nie pomagają gotowe nawozy więc chyba przejde na nawożenie tak jak ty wszystko oddzielnie przynajmiej az placki niskiej jasnej trawy ruszą do góry
Pozdrawiam
leman 16:06, 19 lip 2015


Dołączył: 01 cze 2015
Posty: 14
Hey, teraz robię całe nawożenie zgodnie z rozpiską od kolegi marbrz widać efekty, które cieszą oko
____________________
Pozdrawiam Marcin :)
MirellaB 08:23, 21 lip 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Danusi mój beznadziejny, wydeptany, zniszczony m.in. przez psy trawnik, który pokazywałam w styczniu (str.70) z prośba o Twoją pomoc w jego naprawie po wszystkich zabiegach tak jak radziłaś jest bardzo ładny Wszystko zrobiłam według Twoich wskazówek, przeanalizowałam wszystkie artykuły i trawnik moim zdaniem mam bardzo ładny i nadal mam dwa psy

Danusiu ja już myślami jestem w sezonie jesiennym. Proszę Ciebie o radę.
Nie chcę zepsuć trawnika, ani niczym mu zaszkodzić. Czy na jesień mam przeprowadzić ponownie wertykulację i aerację czy wystarczy odpowiednie nawożenie? Podkreślam, że trawnik to teraz gęsty dywan.

Dla porównania zdjęcia





____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Gardenarium 13:15, 21 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Widać nierównomierne rozsypanie nawozu Popraw następnym razem w tych miejscach bardziej żółtych.

Trawnik po wertykulacji zawsze przez jakiś czas wygląda gorzej, jest szarpany i tarmoszony i wygrabiany intensywnie, ale to mu pomaga potem

Na zasadzie: "czy chcesz aby było lepiej, ale będzie najpierw gorzej??" odpowiedzi udziel sobie sama Wnioski som
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MirellaB 15:58, 21 lip 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ok Danusiu rozumię . Chcę, żeby było lepiej, może być na początku gorzej Ale jak zrobię wertykulacje jesienią to znowu dosiewka trawy czy już nie? I najlepiej kiedy jesienią przeprowadzić wertykulację?

Nierówności-przebarwienia poprawię, ale Danusiu myślałam, że chociaż trochę pochwalisz Naprawdę dużo pracy kosztuje nas ten trawnik
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Gardenarium 21:12, 21 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pochwalam, ale wiesz, muszę powiedzieć co poprawić. Super robotę odwaliliście brzydko mówiąc, super

Robiliśmy wertykulację jesienną m.in. w ogrodzie z lustrem, bez dosiewki, pokazywałąm w zeszłym roku. Trawnik - brzytwa wyszedł za 2 tygodnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
waldek727 08:11, 22 lip 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
MirellaB napisał(a)

Nierówności-przebarwienia poprawię, ale Danusiu myślałam, że chociaż trochę pochwalisz Naprawdę dużo pracy kosztuje nas ten trawnik

I co Mirellko, nikt tej pracy nie zauważył i nie docenił?
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
marcin544 09:30, 22 lip 2015

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
leman napisał(a)
Hey, teraz robię całe nawożenie zgodnie z rozpiską od kolegi marbrz widać efekty, które cieszą oko



Witam
Podziel się to rozpiska bo marbrz ma urlop .
Pozdrawiam
Kuba 09:42, 22 lip 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Mirelko trawnik po kuracji wygląda świetnie, nawet chwasta żadnego nie dostrzegam, należą sie wielkie brawa
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
MirellaB 17:40, 22 lip 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Dziękuję za pochwały, wiele to dla mnie znaczy
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies