Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja bajka

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja bajka

Katkak 16:57, 16 sie 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Mój ogródek jest niewielki, ma 4a, ale dla mnie to prawdziwa wyspa szczęścia i nieskończone źródło inspiracji. Nigdy nie podejrzewałam, że pokocham pracę w ogrodzie do czasu, aż nie wprowadziliśmy się do domu z ogrodem. Miało to miejsce ok 6 lat temu.

Od tego czasu kocham mój ogródeczek coraz bardziej, a jest w nim jeszcze naprawdę bardzo dużo do zrobienia. Ciągle coś zmieniam, ulepszam, przesadzam i tak w kółko. Ogrodowisko jest dla mnie prawdziwą kopalnią pomysłów. Ostatnio "odkopałam" w piwnicy dwa stare drewniane, składane krzesła i odnowiłam je malując metodą postarzania. Teraz cudnie wyglądają w moim ogródku.

Teraz poszukuję do nich jakiegoś małego, okrągłego stoliczka. Jak go zdobędę stworzę w moim ogródku kolejny milutki zakątek, gdzie będzie można przysiąść i wypić filiżankę kawy. Brzoskwini, która zamarła dałam drugie życie "puszczając" po niej glicynię i zawieszając wiklinowe kule. Gdy jestem nad morzem zbieram na plaży wyrzucone przez morze zbielałe gałęzie i tworzę z nich różne dekoracje w ogrodzie. Ostatnio na dachu mojej starej studni wyklejam wzorki z małych, kolorowych kamyków. I tak ciągle coś sobie robię i dłubię w moim ogródeczku. Mogłabym tak pisać o nim bez końca. Chyba nic mnie lepiej nie odstresowuje niż praca lub odpoczynek w nim.

W przyszłym roku chciałabym zbudować w nim altanę i zawiesić hamak. I jak pomyślę o zbliżającej się zimie... Cóż, wspaniale, że jest Ogrodowisko. Będę szukała w nim pomysłów i na wiosnę..... echhhh, już się nie mogę doczekać
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
agatanowa 22:04, 16 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Katka, zdjęcia niestety nieczytelne, a wprowadzenie słowne takie ciekawe i pobudzające wyobraźnię.

Spróbuj poprawić wklejanie zdjęć
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Katkak 21:24, 17 sie 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254




Mój tajemniczy ogród



Uwielbiam wiklinę. Mam maleńki ogródeczek warzywny i pomysł, żeby otoczyć niskim wiklinowym płotkiem Bardzo lubię takie rustykalne klimaty

____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
agatanowa 21:36, 17 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
fajnie bardzo!
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Dzidka 22:16, 17 sie 2013


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Katkak napisał(a)


Uwielbiam wiklinę. Mam maleńki ogródeczek warzywny i pomysł, żeby otoczyć niskim wiklinowym płotkiem Bardzo lubię takie rustykalne klimaty



Witaj
Bardzo oryginalna dekoracja.
A ogródek warzywny otoczony płotkiem na pewno będzie prezentował się wspaniale.
Też uwielbiam takie klimaty.
____________________
Dzidka - To właśnie tu
Katkak 22:34, 17 sie 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
A oto moje nowe zdobycze: ciocina skrzynia wygrzebana z jej piwnicy, w której trzymała ziemniaki, gałąź znaleziona nad morzem i stare krzesło znalezione - tym razem - we własnej piwnicy odnowione i pomalowane metodą postarzania
Są rzeczy, których nie kupimy w sklepie, a tworzą klimacik jedyny w swoim rodzaju

A to jeszcze moje własne łóżeczko, a właściwie jego fragment. Teraz robi za drabinkę dla pnączy
Powyżej moje tegoroczne, nadmorskie zbiory (patyczki)
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
agatanowa 23:50, 17 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Katkak 08:09, 18 sie 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Mój synuś wie co mama lubi Próbuję w nim rozwinąć miłość do roślin, ogrodu i jak na razie.... z różnym skutkiem

Potłuczony dzbanek też znajdzie zastosowanie w moim ogródku

Ogrodzenie jednej z sąsiadek okropnie "straszy". Kupiliśmy więc matę, która powoli porasta winobluszczem i zawiesiłam tam rzeźby, które podarowała mi mama

Bardzo lubię ustawiać w ogrodzie stare korzenie. Szkoda tylko, że są takie ..ciężkie
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
agatanowa 23:40, 18 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
nastrojowe klimaty tworzysz, wyjątkowe i niepowtarzalne
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Katkak 09:14, 19 sie 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Baaardzo dziękuję Niesamowicie miło usłyszeć coś takiego .
Pozdrawiam cieplutko
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies