Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Paeonia - Piwonia

Pokaż wątki Pokaż posty

Paeonia - Piwonia

ele2001 10:06, 12 lut 2013


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Dokładnie robili czystki w pobliskiej bibliotece w stertach starych ksiażek do utylizacji znalazłem pare takich perełek
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
ZbigniewG 12:32, 13 lut 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
piwonia delikatna


drzewiasta NN










____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
weronika77 19:38, 17 lut 2013


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Moje piwonie:


1. jasnoróżowa



2. średni róż


3. czerwona


4. biała Festiva Maxima
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
dajana 19:53, 17 lut 2013


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Przepiękne masz piwonie Weroniko ! mam tylko jedną choć mam ją już trzeci rok, niestety ani razu nie zakwitła. Przesadziłam ją jesienią jeśli w tym roku nie zakwitnie to nie wiem co z tym krzaczkiem począć.Nawet nie wiem jakiego jest koloru Posadziłam dużo piwonii ale coś chyba mi je zjadło bo tylko jedna wyrosła .
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
weronika77 19:12, 18 lut 2013


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Może za głęboko wsadziłaś? Sadzi się płytko.
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
arcobaleno 08:06, 07 mar 2013


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Słuchajcie, a jak teraz wiosną zadbać o piwonie? Mam kilka sztuk młodych roślin, są u mnie dopiero drugi rok, jedna tylko kwitła i to JEDNYM kwiatem Spod kory juz im dziobki czerwone widać. Zaczynam powoli (bo znowu mrozy idą) porządkować rabaty i zastanawiam się co im mogę dobrego dać wiosną? Czy sam kompost wystarczy> (mam świeżutko przesiany akurat) czy mogę wokół krzaczków trochę obornika im z ziemią przekopać(od jesieni u nas leży na pryzmie a i też nie był świeży jak go przywieźli)? Jak zasilacie swoje piwonie?
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Selly 10:04, 07 mar 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220

Mam kilka sztuk młodych roślin, są u mnie dopiero drugi rok, jedna tylko kwitła i to JEDNYM kwiatem


Nie przejmuj się, że tak słabo kwitły. Młode piwonie najpierw muszą rozbudowac system korzeni, a potem dopiero wydają kwiaty. Potrzebują na to ok. 3 lat. Jeśli są prawidłowo posadzone tzn. nie za głęboko, to w tym roku na pewno zakwitną obficiej. A za rok będą miały burzę kwiatów. To bardzo wdzięczne rośliny a tak poza tym lubią nawożenie organiczne, więc kompost mile widziany, z tym że nie może wyjść z tego zbyt gruba warstwa ziemii nad karpami.
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
KasiaBawaria 08:47, 13 mar 2013


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
A to moje z poprzedniego lata.Nie wiem,moze podsypanie popiolem na wiosne tak na nie podzialalo,bo doslownie uginaly sie pod ciezarow ogromnych kwiatow.Strasznie smiecily.Tu jeszcze w niepelnym rozkwicie.

____________________
Zapraszam na kawe
Ewa567 19:26, 22 mar 2013

Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 148
Ja swoje piwonie podsypuję zmielonymi skorupkami z jajek. Gdzieś wyczytałam, że lubią wapno. Rosną dobrze, ładnie kwitną i nie nawożę ich niczym innym. Choć po przeczytaniu wątku, będę musiała pomyśleć o ich dodatkowym dokarmianiu. Mam problem z jednym krzakiem piwonii, słabiej kwitnie a po przekwitnięciu zamierają mu liście. Co może być tego przyczyną?
pozdrawiam Ewa
____________________
pozdrawiam Ewa
nebel 19:30, 22 mar 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Mam dylemat, czy można śledzić jakiś wątek bez wpisu?
Nie umiem tego dlatego....
piszę co mi pzrychodzi do glowy
____________________
Ogród Nebel
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies