Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Paeonia - Piwonia

Pokaż wątki Pokaż posty

Paeonia - Piwonia

05:48, 13 maj 2016
ZbigniewG napisał(a)
im więcej zielonego i dłużej zostanie tym lepiej, chyba że bardzo porażone









Ad.1 Auguste Dessert
Ad.3 Alice Crousse(Calot, 1872.)
05:50, 13 maj 2016
ZbigniewG napisał(a)





Gay Paree
05:53, 13 maj 2016
ZbigniewG napisał(a)
takie coś kolor dokładnie taki



Byc może Paeonia 'Little Red Gem'
06:07, 13 maj 2016
Viola napisał(a)
W jakim towarzystwie najkorzystniej sadzić piwonie??/ Kolory, kształty, formy ???


Jest kilka udanych połączeń, to z przywrotnikami, wysokimi irysami, czosnkiem czy bodziszkami, rodgersją, rutą, czy kontrastowym zestawieniem piwonii o kwiecie pojedynczym.
zajrzyj do mnie, jest kilka ujęć aranżacji
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6840-piwoniowa-kolekcja-i-nie-tylko
06:10, 13 maj 2016
ZbigniewG napisał(a)
nowa zdobycz piwonia chińska White Wings



Zbyśzku, gratuluję , udany zakup? Ja także kocham się w piwoniach pojedynczych, a szczególnie sentymentem darzę białe odmiany.Pozdrawiam,
06:25, 13 maj 2016
Piszę o miejscach zakupu piwonii, wiele razy towar nas zawodzi. Okazuje się ,ze trzeba wybrac takiego sprzedawcę i cenę , która nam zapewni pożaaną roślinę. Nie kupimy przeciez za grosze piwonie Itoh czy odmiany drzewiastej, przy tej drugiej powinniśmy wiedziec ze u nas w strefie klimatycznej sprawdzaja się odmiany drzewiastej rocka, i p.ostii , jej dwie odmiany.Taką piwonię , jedną z nich ma właśnie ma Elawrocław.
Moja drzewista , odmiana z grupy rockii

Nie wiem czy wolno podawać dobre firmy, ale ja polecam duży wybór poszukiwanych obecnie piwonii, u peonyMax.pl
06:32, 13 maj 2016
odmiana z grupy rockii


07:17, 13 maj 2016
Dawid napisał(a)
Czy ktoś ma może piwonię Kansas? Chodzi mi o to jakie w rzeczywistości są jej kwiaty? Na ogół napisane jest że czerwone a na zdjęcia to raczej takie mocno różowe wyglądają. Jak to jest u Was?



U piwonii chińskich, trudno jest mówić o barwie czerwonej, maja je czasem kwiaty odmian pojedynczych, pełne jak pytana przez Ciebie "Kanzas" ma barwę amarantowoczerwoną , jak większość odmian pełnych.

07:19, 13 maj 2016
Dawid napisał(a)
Czy ktoś ma może piwonię Kansas? Chodzi mi o to jakie w rzeczywistości są jej kwiaty? Na ogół napisane jest że czerwone a na zdjęcia to raczej takie mocno różowe wyglądają. Jak to jest u Was?

Kanzas
ta odmiana ma czerwono nabiegłe pędy.
10:39, 14 maj 2016
Juz kwitną piwonie botaniczne - lekarska(officinalis)pojedyncza,



i szykują się hybrydy -Scarlet O'Hara i inne.

piwonia lekarska Mollis


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies