Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Paeonia - Piwonia

Pokaż wątki Pokaż posty

Paeonia - Piwonia

Kasia_CS 12:13, 16 paź 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Dzięki Danusiu, tak zrobię a już teraz na zimę? czy raczej b. wczesną wiosna? Pewnie to drugie, tak na logikę
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Gardenarium 12:25, 16 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na wiosnę oczywiście, dobrze myślisz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ZbigniewG 10:23, 07 cze 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
piwonia mieszańcowa Red Chram





NN
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 16:19, 08 cze 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
oczywista oczywistość że powyżej to Charm a nie Chram

Red Charm i Coral Charm

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Piotr_ 20:29, 10 cze 2017


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
I moje oczko w głowie
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
ZbigniewG 12:22, 16 cze 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
moja ITOH Garden Tresaure dopiero otwiera oczka




____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
akwarela 15:14, 25 lip 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 430
Ja z prośbą o poradę Mam kilkanaście pięknych bohaterek tego wątku, niestety popełniłam błąd i posadziłam je wzdłuż ścieżki tworząc szpaler. Pięknie wyglądają w czasie kwitnienia, jednak przez pozostały czas nie wygląda to zbyt atrakcyjnie. Wiem, że piwonie sadzi się koniec sierpnia i wrzesień, a jak z przesadzaniem czy mogę to zrobić już teraz?
Muszę je przenieść, żeby w następnym roku znowu nie żałować, że tego nie zrobiłam.
I kolejne pytanie, w jakim towarzystwie, wśród jakich roślin sadzicie swoje piwonie na rabatach. Dodam tylko, że powoli odchodzę w swoim ogrodzie od kwiatów, mam zamiar zostawić tylko piwonie, róże i hortensje. No cóż zakochałam się w zielonych ogrodach i czeka mnie mała rewolucja. Bardzo proszę o podpowiedź.
____________________
Zapraszam serdecznie http://www.ogrodowisko.pl/watek/4285-akwarela-w-ogrodzie
Myssza 13:57, 16 sie 2017


Dołączył: 16 sie 2017
Posty: 7
I ja również z prośbą o poradę. Na przełomie lipca i sierpnia podczas tworzenia rabaty musiałam przesadzić 10 peonii. 8 z nich było 2 letnich, które jeszcze nie kwitły i 2 stare 20sto letnie okazy pięknie kwitnące co roku. Niestety jedna z nich po przesadzeniu uschła ( nie zmieniła koloru liści na brunatny tylko najpierw liście oklapły a teraz jak je dotykam to są podsuszone) wiem, że peonie nie lubią przesadzania, a jeśli jest to konieczne to należy zrobić to jesienią więc mam pytanie czy na tej jesieni wymienić tą jedną ze szpaleru na nową czy dać jej szansę na "odchorowanie" i czekać do wiosny? Dodam, że osoba, która dokonywała nasadzenia przycięła jej bulwy(!!!)ponadto zmieniło się zasadniczo podłoże, gdyż rosła na piachu, a została przesadzona w ziemię ogrodową wymieszaną z kompostem. To pierwszy i najbardziej okazały egzemplarz na rabacie i tylko on padł. Help
mira 07:12, 02 wrz 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
akwarela napisał(a)
Ja z prośbą o poradę Mam kilkanaście pięknych bohaterek tego wątku, niestety popełniłam błąd i posadziłam je wzdłuż ścieżki tworząc szpaler. Pięknie wyglądają w czasie kwitnienia, jednak przez pozostały czas nie wygląda to zbyt atrakcyjnie. Wiem, że piwonie sadzi się koniec sierpnia i wrzesień, a jaz przesadzaniem czy mogę to zrobić już teraz?
Muszę je przenieść, żeby w następnym roku znowu nie żałować, że tego nie zrobiłam.
I kolejne pytanie, w jakim towarzystwie, wśród jakich roślin sadzicie swoje piwonie na rabatach. Dodam tylko, że powoli odchodzę w swoim ogrodzie od kwiatów, mam zamiar zostawić tylko piwonie, róże i hortensje. No cóż zakochałam się w zielonych ogrodach i czeka mnie mała rewolucja. Bardzo proszę o podpowiedź.


Nie jestem ekspertem piwoniowym i przyszłam też po radę

moim zdaniem jeśli zależy Ci na kwitnieniu odczekałabym z przenosinami właśnie do
teraz bo to optymalny termin na działania piwoniowe. Jeśli to zrobiłaś to pewnie całą karpę przeniosłaś i to powinno być ok

też się zastanawiam z czym połączyć - widziałam z rozchodnikiem i powinno to pasować do Twojej koncepcji

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 07:16, 02 wrz 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Myssza napisał(a)
I ja również z prośbą o poradę. Na przełomie lipca i sierpnia podczas tworzenia rabaty musiałam przesadzić 10 peonii. 8 z nich było 2 letnich, które jeszcze nie kwitły i 2 stare 20sto letnie okazy pięknie kwitnące co roku. Niestety jedna z nich po przesadzeniu uschła ( nie zmieniła koloru liści na brunatny tylko najpierw liście oklapły a teraz jak je dotykam to są podsuszone) wiem, że peonie nie lubią przesadzania, a jeśli jest to konieczne to należy zrobić to jesienią więc mam pytanie czy na tej jesieni wymienić tą jedną ze szpaleru na nową czy dać jej szansę na "odchorowanie" i czekać do wiosny? Dodam, że osoba, która dokonywała nasadzenia przycięła jej bulwy(!!!)ponadto zmieniło się zasadniczo podłoże, gdyż rosła na piachu, a została przesadzona w ziemię ogrodową wymieszaną z kompostem. To pierwszy i najbardziej okazały egzemplarz na rabacie i tylko on padł. Help


Z tego co wiem bulwy się przycina.Ja bym odczekała a to że zmieniły się warunki glebowe to tylko na plus. Możesz delikatnie odgrzebać i zobaczyć czy wytworzyły się już młode pąki pod ziemią - powinny już być a to oznaka że żyje.
Ja bym czekała.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies