Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje trudne początki, domek przy lesie.

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje trudne początki, domek przy lesie.

Luckaa 18:31, 18 sie 2013


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Witam wszystkich, troche poczytałam, więc wypada też założyć wątek o sobie i swoich perypetiach ogrodowych. Jestem dopiero początkującą ogrodniczką, jeśli można wogóle tak się nazwać, moje miejsce na ziemi jeszcze rok temu wyglądało tak




Gdyby był mój tata pewnie porządek wkoło domu byłby zrobiony dawno temu, ale cóż wielkiego może zdziałać kobieta z trójką dzieci, ewdidentnie brakowało męskiej ręki, ale dorosłam, wyszłam za mąż, i z męzem zaczęliśmy działać, pół roku ciężkiej pracy i teren wygląda tak:




Większośc roślin i drzewek jest tegorocznych, trawe sialiśmy dopiero w maju, czerwcy, kiepsko rośnie, bo ziemi którą zakupiliśmy, koło czarnej ziemi nawet nie leżała. Narazie jest pusto i skromnie, ale mam już dużo planów i marzeń, także jestem gotowa na wszelkiego rodzaju porady.
____________________
Lucyna
Luckaa 18:49, 18 sie 2013


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Pozdrawiam czytających.
____________________
Lucyna
AgnieszkaW 20:47, 18 sie 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj Luckaa, masz zapał i chęci do pracy, więc na pewno wkrótce zmienisz ten kawałek ziemi w cudeńko. Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
kitek81 20:57, 18 sie 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
witaj
Cieszę się, że założyłaś swój wątek Będę oczywiście stałym gościem, sąsiadeczko
Ogród jeszcze młody, ale już zaczyna się coś dziać! Masz chociaż co pokazać!
Pozdrawiam serdecznie :*
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
yolka 21:01, 18 sie 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Po nr rejestracyjnych na foto widzę żeś Kujawianka jak ja. Witam
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Luckaa 21:20, 18 sie 2013


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811


Trawa rośnie kiepsko, ale nic z tym nie zrobie narazie, bardziej nie pdooba mi się to, są 2 jałowce, a między nimi tawuły, które chyba pochorowały po wsadzeniu, i w środku juki, i niewiem jak tą rabate wykończyć, bo wyglada kiepsko, (te deseczki wsadziłam na czas obsiewania trawą), pomyślałam że możez jakiś żywopłot wkoło, np z tzrmieliny. Poradzcie coś, prosze.
____________________
Lucyna
kitek81 21:23, 18 sie 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
no ja za dobra w planowaniu nie jestem, z resztą bywasz u mnie to wiesz
ale może jakaś dobra duszyczka do Ciebie zawita i Ci doradzi!
ja mogę trzymać kciuki i kibicować!
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
AlicyaLK 22:24, 18 sie 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Witaj Luckaa Fajnie, że zaczęliście działać Mama pewnie się cieszy
Tą rabatkę, to chcesz pociągnąć na całej długości ogrodzenia, chcesz się troszkę odgrodzić, żeby mięć więcej prywatności, czy na tym Ci nie zależy?
Będę zaglądać!
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
agatanowa 22:25, 18 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Hej, śliczne masz dzieci!

Ogród z perspektywami.

Co to za jalowce? W jakich odległościach od siebie rośliny są posadzone?
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Luckaa 22:32, 18 sie 2013


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811

Obrzeża rabat zrobiłam z kostek, starobruku, i jakoś wydawało mi się że jak pociągne na całym ogrodzeniu to będzie monotonnie, ale teraz sama niewiem, czy też tą rabate dołączyć do tamtej, to są jałowce blue arrow, Agatanowa ogrodzenia są 2 metrowe, więc jakieś 3 metry miedzy nimi są, a tu po lewej stronie gdzie widać kawałej dużego drezwa chce tuje stożek i obok tuje kule większą, więc tam tez może jakieś kule. Alicyja, właśnie dlatego psoadziłam wąskie drzewka żebym to ja miała podgląd za ogrodzenie, ten ,,bałagan" za ogrodzeniem też nasz, więc musze mieć na nie oko.
Dziękuje za dzieci, to Darek i Agatka, moje 3,5letnie bliżniaki, więc wiadomo czemu niektóre sprawy tak wolno idą do przodu,
____________________
Lucyna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies