Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomóżcie wyczarować mi ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomóżcie wyczarować mi ogród

Viola 22:25, 05 lip 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Iwk4 napisał(a)
Wczoraj Violu polałam pokrzywą roślinki w ogrodzie, bo Waldek pisał, żeby wykorzystać w krótkim czasie. Smród był, ale rano już nie.

Iwonko, a ile trzymasz tę pokrzywę w wodzie? Rozcieńczasz na oko czy bardzie precyzyjnie?
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 22:26, 05 lip 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
JoannA napisał(a)
Co tam smród Wiolu
Dla takich piekności warto sie poświęcić. Śliczne Ci kwitną te różyczki.
pozdrawiam niedzielnie

Oj Asiu, a ja się tak boję tej gnojówki, że wszystkie sposoby chyba wypróbuję zanim się za pokrzywy wezmę
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
kosolka 22:30, 05 lip 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Viola napisał(a)
Ola, Kosolka halo !!! Jesteś ?
Twoje tawułki mają grube, zdrowe łodyżki i będą kwitnąć Już niedługo Jak się cieszę Cmok,cmok



Jestem Violus!! Kilka dni mnie nie było w domku, ale i tak zaglądałam! Tylko pisać nie było kiedy Moje też mają, takie same. Pokażę jutro kilka fotek. I wiesz co?? Jedna tawulka zakwitla na biało! Nie wiem jakim cudem? Nie miałam nigdy. One się zmieniają?
Jak ładnie Ci wszystko kwitnie! W takim samym tempie jak u mnie. Też czekam na hort. Już niedługo! Pozdrawiam tropikalnie Inaczej się nie da ująć tego co się dzieje
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Viola 22:31, 05 lip 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
A i jeszcze mi trzcinnik Overdam kwitnie


I hosty ładnie się rozrosły (z jednej kępy)
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
kosolka 22:31, 05 lip 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Viola napisał(a)

Oj Asiu, a ja się tak boję tej gnojówki, że wszystkie sposoby chyba wypróbuję zanim się za pokrzywy wezmę


A wąchalas kiedyś? Bo wg mnie to nie jest jakiś naprawdę potworny smród, serio. Ale może ja mam jakieś zboczenie G...em nie śmierdzi.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Viola 22:35, 05 lip 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Ola, tropiki to pikuś, ja dzisiaj jakąś kosmiczną temperaturę miałam. Ale i tak popracowałam troszkę w ogrodzie, pod brzozami (tymi wielkimi sąsiada) mam cień, więc poszłam popatrzeć na kompostost i tak jakoś same widły mi w ręce wpadły Znalazłam trzy dżdżownice , ale je szybko zakopałam, a póxniej wodą polałam więc chyba nic im się nia stało. Mam nadzieję, że Waldek mnie nie śledzi bo ochrzan dostanę za mordowanie zwierząt pożytecznych
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 22:38, 05 lip 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
kosolka napisał(a)


A wąchalas kiedyś? Bo wg mnie to nie jest jakiś naprawdę potworny smród, serio. Ale może ja mam jakieś zboczenie G...em nie śmierdzi.

Kiedyś pies koleżanki nażarł się pokrzyw, później chodził przy stole (w ogrodzie przy grilu) i zionął tym zapachem Postanowiłam wtedy nie zbliżać się do pokrzyw, ale może masz rację. Dla mnie kompost pachnie, to może i gnojówka nie będzie przeszkadzać
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 22:46, 05 lip 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Zebrinus powoli rusza

Za to turzyce Ice Dance są chyba zadowolone z miejscówki - jesienią kupiłam jeden marny krzaczek - wiosną podzieliłam na 6 małych, ale zdrowych sadzonek , ładnie przyrastają
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
kosolka 23:02, 05 lip 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Spróbuj z tą gnojowka. Najwyżej już nigdy więcej nie zrobisz A może Ci się jednak spodoba? Ice dance naprawdę ładne! Zdrowiutkie i duże! A Waldek na bank wszystko widzi
____________________
Ola Kosolkowa pasja
dajana 00:37, 06 lip 2015


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Róże cudne Violu ,nie mam ani jednej z twoich odmian .Jaki kolor ma Askot?Lubie takie mocne krzaczki i grube gałęzie raczej sztywno rosnące .Wiesz jak ja zbieram mszyce ?Biorę małe wiadereczko ,takie dziecinne do piasku Wciskam jedną cytrynę do niego,troszkę płynu do naczyń i napełniam wodą Wchodzę między róże i naginam gałązki z mszycami wprost do wiaderka Potrząsam i płuczę głęboko zanurzając Tak oczyszczam róże z mszyc Nie ma sensu robic opryski bo mszyca wciąz wchodzi nowa. Niestety tam gdzie dużo mrówek to i mszyc pełno Mieszkam przy lesie,mrówek cała gama .Mój patent działa mszyce na jakis czas znikają ,a kiedy znowu się pojawiają robię powtórkę. Nie tylko róże masz piękne ,wszystkie kwiatuchy śliczne a trawki super Ice dance tak szybko rosnie? czy ona na obrzeża rabat się nadaje?Odpowiada mi jej kolorystyka pokrój chyba tez ma ładny .Jutro zobaczę jak wygląda .Lecę do łózka .Pa!
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies