Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Krzewy liściaste szczepione na pniu

Pokaż wątki Pokaż posty

Krzewy liściaste szczepione na pniu

Kokesz 11:39, 08 gru 2016


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
Nie wiem, czy piszę w dobrym miejscu ale mam pytanie, chciałabym wyprowadzić na pniu pęcherznicę Diabolo. Chciałam ukorzenić tegoroczne przyrosty lekko zdrewniałe, wysokości 160 cm, pobrałam je we wrześniu i trzymam w wysokiej donicy na balkonie. Czy jest możliwe ukorzenienie takich długich patyków?
Po raz pierwszy próbowałam takie długie przyrosty ukorzeniać bezpośrednio w ogrodzie, to było w czerwcu, ale bez powodzenia. Miejsce było cieniste, ale nie wiedziałam wtedy, że jest to suchy cień i patyki uschły.
A podobno pęcherznica bardzo łatwo się ukorzenia?
Do trzech razy sztuka, ostatnia próba na wiosnę
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
katel 13:58, 10 gru 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Bozga z Hortensjady ukorzenia długie patyki hortensji wiosną ale czy z pęcherznicą to się uda nie mam pojęcia. Moją pęcherznice kupiłam jako kilku łodygowe maleństwo, zaplatałam i obrywałam dolne przyrosty - jest ich cała masa. Teraz po kilku latach wygląda tak:


Daj znać jak Ci poszło, czy się udało.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
elzbietaszer... 18:56, 24 paź 2019

Dołączył: 28 sie 2019
Posty: 124
Pytanie -jaka jest róznica między śliwą Nigr ,Pisardi a Dziecięcą -wszystkie szczepione na pmiu -bo mętlik mam totalny
____________________
Ela Pomoc emerytce przy metamorfozie
Gardenarium 22:55, 24 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Śliwa dziecięca jest dużo mniejsza. Nie wyrasta w tak spore drzewo jak pozostałe śliwy. Korona mała, kulista.

Nie szczepiona byłaby krzewem a nie drzewem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies