Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Makowo na Kociewiu

Pokaż wątki Pokaż posty

Makowo na Kociewiu

makkasia 18:50, 14 kwi 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Kasik napisał(a)
Dzięki Kasiu. Twoja znajomość tematu profesjonalna. - Muszę założyć sobie jakiś folder z takimi informacjami.

____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Bogdzia 18:54, 14 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Piękna wiosna u Ciebie. Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Magda70 21:48, 14 kwi 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Czytalam o cisach u Any...mam nadzieję, że Twoim nic jednak nie bedzie Fajna ścianka z nich będzie.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
asica 21:58, 14 kwi 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824
Prześliczne cebulowe Kasiu u Ciebie. Ja dopiero zaczynam inwestować w cebulki. W zeszłym roku kupiłam 150 cebul tulipanów o trochę krokusów. Znajoma która pracowała w Holandii przy tulipanach powiedziała "na pewno nie wyjdą wszystkie". Miała rację. Wyszło koło 90 szt. Teraz zastanawiam się czy wykopywać po zaschnięciu, czy nie?
Ja przesadziła tulipany z bylinówki jesienią i wogóle nie zakwitły. Trafiłam na taki wątek i ciekawą wypowiedź mamap:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,309,60344511,60909106,Re_tulipany_liscie_sa_pakow_brak.html?v=2
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
sofijka 22:30, 14 kwi 2014


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 115
makkasia napisał(a)

Dlatego m,in nie zrobiłam sobie obrzeży z kostki , można wtedy poszerzać rabaty bez ograniczeń


Masz rację, kostka byłaby sporym ograniczeniem, a tak trawnik jest nasz!
____________________
sofijka w ogrodzie
Milka 22:33, 14 kwi 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Śliczne cisy, bedziesz z nich stożki robić?
Cały ogrod zachwyca, łacznie z wszystkimi donicami
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
makkasia 10:23, 15 kwi 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Magda70 napisał(a)
Czytalam o cisach u Any...mam nadzieję, że Twoim nic jednak nie bedzie Fajna ścianka z nich będzie.

Ja też mam taką nadzieję ściana ma stanowić zielone plecy kanapy
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
makkasia 10:37, 15 kwi 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
asica napisał(a)
Prześliczne cebulowe Kasiu u Ciebie. Ja dopiero zaczynam inwestować w cebulki. W zeszłym roku kupiłam 150 cebul tulipanów o trochę krokusów. Znajoma która pracowała w Holandii przy tulipanach powiedziała "na pewno nie wyjdą wszystkie". Miała rację. Wyszło koło 90 szt. Teraz zastanawiam się czy wykopywać po zaschnięciu, czy nie?
Ja przesadziła tulipany z bylinówki jesienią i wogóle nie zakwitły. Trafiłam na taki wątek i ciekawą wypowiedź mamap:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,309,60344511,60909106,Re_tulipany_liscie_sa_pakow_brak.html?v=2

Dziękuję ale cieniuśko u mnie w porównaniu do innych Wykopywać tulipany, choć to nielubiane przeze mnie zajęcie ale trzeba wykopywać!! Jeśli przesadzałaś jesienią tulipany z korzonkami to mogłaś je uszkodzić Już gdzieś pisałam są odmiany bardzo plenne, które bez przesadzania dają radę i się mnożą, niestety są to te "zwykłe" pojedyncze, średniowczesne, tulipany - natomiast nasze ulubione odmiany są bardziej wymagające. Potrzebują zasilania, dobrej ziemi, zaprawiania cebul, usuwania roślin porażonych wirusowymi chorobami ...zupełnie inne warunki mają tulipany uprawiane na cebulki, a zupełnie inne w naszych ogrodach niestety. Te na cebulki są selekcjonowane, wsadzane w odpowiednią mieszankę ziemi, nawożone i ogławiane, kiedy kwiat sie otwiera ...nie daje mu się jednak kwitnąć.... Gdy chcemy się cieszyć pięknymi tulipanami trzeba trochę zachodu a i tak nie zawsze efekt nas powali na kolana .
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
makkasia 10:37, 15 kwi 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
sofijka napisał(a)


Masz rację, kostka byłaby sporym ograniczeniem, a tak trawnik jest nasz!

to, to właśnie
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
makkasia 10:46, 15 kwi 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
irena_milek napisał(a)
Śliczne cisy, bedziesz z nich stożki robić?
Cały ogrod zachwyca, łacznie z wszystkimi donicami

ekran z nich będzie - Niestety nie wiem czy się przyjmą bo miały nie tylko obciachane mocno korzenie to na dodatek opuchlaki i musiałam je całkowicie wypłukać Na razie je oglądam i mają zielone pączki nowych przyrostów więc może sie przyjmą
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies