Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Małymi kroczkami do celu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi kroczkami do celu...

paulina_ns 09:54, 05 wrz 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
dominika_ napisał(a)
Mianowicie, że dużo kwiatów ma


Aaa dużo nie dużo, kiedyś miała sporo, później ogrodem zaczęła się zajmować synowa, która bardziej postawiła na tuje i róże i tak co roku to co było babci zaczęła likwidować i swoje wsadzac, jedynie piwonia się zachowała, a że babcia mówiła,że i jej chce się pozbyć to ja zabrałam że sobą
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
ag_zie 07:07, 06 wrz 2015


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
paulina_ns napisał(a)


... a że babcia mówiła,że i jej chce się pozbyć to ja zabrałam że sobą


Ach te babcie i ich teorie spiskowe
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
MirellaB 07:31, 06 wrz 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Paulinka Hibiskus mam, kupiłam 3 tyg.temu. Myślę, że spokojnie przetrwa zimę. Nie czytałam, żeby były specjalnie wrażliwe. Szkoda,że nie kupiłaś, bo warto mieć tą roślinę.

Z kwitnących kupiłam Lobelię, fajny ma czerwony kolor.
A może czosnek główkowaty posadzisz - teraz można dostać cebulki i bardzo ładnie kwitnie latem. Jego wiśniowo-zielone główki super wyglądają

Czy to piwonia trudno powiedzieć, ale babcia wie co daje. Takie coś po babci miałam,ale to była hortensja



____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
paulina_ns 08:47, 06 wrz 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
MirellaB napisał(a)
Paulinka Hibiskus mam, kupiłam 3 tyg.temu. Myślę, że spokojnie przetrwa zimę. Nie czytałam, żeby były specjalnie wrażliwe. Szkoda,że nie kupiłaś, bo warto mieć tą roślinę.

Z kwitnących kupiłam Lobelię, fajny ma czerwony kolor.
A może czosnek główkowaty posadzisz - teraz można dostać cebulki i bardzo ładnie kwitnie latem. Jego wiśniowo-zielone główki super wyglądają

Czy to piwonia trudno powiedzieć, ale babcia wie co daje. Takie coś po babci miałam,ale to była hortensja





A to prawda,że ten hibiskus bardzo szybko przekwita? Jeszcze nic straconego, pełno krzaczkow mają w najbliższej szkolce. Czosnek mam zakupiony, co prawda na razie 3 szt ale może jeszcze go dostanę. A co do piwoni wsadzilam całe 10 szt może chociaż z jednej coś będzie
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 08:48, 06 wrz 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
ag_zie napisał(a)


Ach te babcie i ich teorie spiskowe


Hehe
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Anda 08:55, 06 wrz 2015


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
paulina_ns napisał(a)


A to prawda,że ten hibiskus bardzo szybko przekwita? Jeszcze nic straconego, pełno krzaczkow mają w najbliższej szkolce. Czosnek mam zakupiony, co prawda na razie 3 szt ale może jeszcze go dostanę. A co do piwoni wsadzilam całe 10 szt może chociaż z jednej coś będzie



Moje hibiscusy kwitna dlugo. Co chwile otwieraja nowe paczki. Zeszle lato nie bylo tak upalne i kwitly od konca lipca do poczatku wrzesnia. W tym roku zaczely troche pozniej, ale jeszcze kwiaty maja, tylko mniej.

O moich moge napisac, ze lubia byc regularnie podlewane i nawozone, wtedy kwitna obficiej i dluzej.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
jolka 09:16, 06 wrz 2015


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Ja miałam dwa hibiskusy (tu gdzie teraz mieszkam, nie w ogrodowiskowym ogrodzie), wprawdzie małe krzaczki, ale jakoś, hmmm.. się nimi nie zachwycam. Nawet jednego sąsiadowi dałam ub. jesieni. Przez większą część roku to jednak taki "krzoczor" mało atrakcyjny. Jest to moja subiektywna opinia, niektórym się podoba.. Mnie się w sumie też podoba, ale u sąsiada, u siebie nie muszę mieć Tak czy inaczej - nie przemarza, nic mu nie jest.

Ale 10 piwonii to jest coś!! Zazdraszczam Będzie ślicznie, kocham piwonie choć nie mam ani jednej Muszę pomyśleć, gdzie by je u mnie wsadzić, bo znów mi będzie smutno na wiosnę ich nie mieć
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Karol99 10:20, 06 wrz 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
paulina_ns napisał(a)


A to prawda,że ten hibiskus bardzo szybko przekwita? Jeszcze nic straconego, pełno krzaczkow mają w najbliższej szkolce. Czosnek mam zakupiony, co prawda na razie 3 szt ale może jeszcze go dostanę. A co do piwoni wsadzilam całe 10 szt może chociaż z jednej coś będzie


Ponoć tak jak u liliowcow, każdy kwiat jest jeden dzień
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
paulina_ns 11:45, 06 wrz 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
jolka napisał(a)
Ja miałam dwa hibiskusy (tu gdzie teraz mieszkam, nie w ogrodowiskowym ogrodzie), wprawdzie małe krzaczki, ale jakoś, hmmm.. się nimi nie zachwycam. Nawet jednego sąsiadowi dałam ub. jesieni. Przez większą część roku to jednak taki "krzoczor" mało atrakcyjny. Jest to moja subiektywna opinia, niektórym się podoba.. Mnie się w sumie też podoba, ale u sąsiada, u siebie nie muszę mieć Tak czy inaczej - nie przemarza, nic mu nie jest.

Ale 10 piwonii to jest coś!! Zazdraszczam Będzie ślicznie, kocham piwonie choć nie mam ani jednej Muszę pomyśleć, gdzie by je u mnie wsadzić, bo znów mi będzie smutno na wiosnę ich nie mieć


Jolu jak chcesz piwonię, mogę Ci dać tzn to co babcia mi dała, ja 4 dałam sobie na rabatę, a resztę dałam do " przechowalnika" i czekam, czy coś z nich będzie tylko nie wiem, czy chcesz teraz od razu, bo chyba teraz jest pora, żeby je rozdzielić ?? Jak coś zapraszam do mnie i przy okazji na kawkę
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 11:46, 06 wrz 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Karol99 napisał(a)


Ponoć tak jak u liliowcow, każdy kwiat jest jeden dzień


To trochę bez sensu
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies