Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Małymi kroczkami do celu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi kroczkami do celu...

paulina_ns 13:06, 29 sie 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Właśnie podglądałam Twój profil Jolu I Ty mówisz małymi kroczkami? Przecież u Ciebie jest już naprawdę PIĘKNIE!! Gdzie kupiłaś takie piękne kule bukszpanowe i w jakiej cenie?
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
jolka 15:18, 29 sie 2013


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
paulina_ns napisał(a)
Właśnie podglądałam Twój profil Jolu I Ty mówisz małymi kroczkami? Przecież u Ciebie jest już naprawdę PIĘKNIE!! Gdzie kupiłaś takie piękne kule bukszpanowe i w jakiej cenie?


Ha, no to się cieszę, że NS
Wreszcie mam sąsiadkę i nie będę zazdrościć np. grupie wocławskiej
Bukszpany kupowałam po 30 zł u takiego Pana w Nawojowej,
jak chcesz to Ci podrzucę namiary na priv.
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Syla 15:35, 29 sie 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
paulina_ns napisał(a)
Mam jeszcze pytanie odnośnie dwóch roślin:



Berberys kolumnowy - co może mu dolegać ?

i



Perukowiec podolski, czy on się tak przebarwia, czy coś mu dolega? ( jak go kupiłam już taki był, Pan powiedział mi,że to z braku słońca, więc go wsadziłam w miejsce słoneczne,jednak poprawy nie ma, a wręcz przeciwnie coraz więcej liści robi się takich )


perukowiec może mieć za sucho .....a berberys czasem łapie grzybka .... to tak już jest z roślinkami ..... jak są malutkie to mus otoczyć intensywną opieką pozdrawiam
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
jolka 15:36, 29 sie 2013


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Paulinka, zrób sobie koniecznie linka do swojego wątku w podpisie,
bo Cię nikt nie znajdzie Szczegóły masz tu:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3172-jak-dodac-watek-do-podpisu
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Joanna___ 16:57, 29 sie 2013

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Paulina,
cytat:"hm..widzę,że jednak nie zawsze można liczyć na pomoc z Waszej strony.."
po kilkunastu godzinach od pierwszego posta? Przecież to nie pogotowie 24 na dobę
A tytuł wątku przypomnę"Małymi kroczkami do celu",więc cierpliwości.
Ja jestem amatorem,czytam,uczę się ,chętnie też patrzę jak ktoś startuje od "zera".Jeśli coś wpadnie mi w oko robię podobnie lub kupuję roślinki pod swój gust.
Zauważyłam kilka rzeczy w Twoim ogrodzie,które bym zrobiła.Rośliny napewno się odwdzięczą.
-pilne odchwaszczenie pod roślinami (większa powierzchnia)
-dbanie o przycinanie wierzb,będą się robiła gęściejsze,teraz to chyba wczesną wiosną (chociaż ja bym ścięła już)
- więcej wody dla berberysa
- z trzmieliny zrób sadzonki z wierzchołków,10szt,ukorzenią się w 2 tyg. i wsadzisz na miejsce docelowe
- Hebe u mnie padło,nawet okryte,nie wróżę mu dobrze
- klon -chyba te jasniejsze liście to przyrosty,niegrozne
- na planowanej rabacie jest zbyt dużo gatunków roślin,ja popełniłam ten błąd,mam chaos
- mi padły 3 tuje Danica,właśnie osikane przez psa,wrr,psa sąsiadów,mały karakan pod płotem wchodzi
- poczytaj też o "kancikach",super sprawa,ogród zyska tanim kosztem
W tym forum jest moc.Jesteś na początku przygody,super że zaczynasz planowac a nie sadzic,sadzic i sadzic gdzie popadnie.

____________________
paulina_ns 17:19, 29 sie 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Syla napisał(a)


perukowiec może mieć za sucho .....a berberys czasem łapie grzybka .... to tak już jest z roślinkami ..... jak są malutkie to mus otoczyć intensywną opieką pozdrawiam


Syla, dziękuję za pomoc, gdzieś wyczytałam,że perukowce nie lubią wody, więc nie podlewałam, ale zaraz lecę to zrobić.

a co do berberysa to oprysk na grzybka?
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 17:20, 29 sie 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
jolka napisał(a)
Paulinka, zrób sobie koniecznie linka do swojego wątku w podpisie,
bo Cię nikt nie znajdzie Szczegóły masz tu:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3172-jak-dodac-watek-do-podpisu


Jolu, pojawiło się już coś? siedzę nad tym pół godziny i nie wiem, czy wyszło już coś?
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 17:27, 29 sie 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Joanna___ napisał(a)
Paulina,
cytat:"hm..widzę,że jednak nie zawsze można liczyć na pomoc z Waszej strony.."
po kilkunastu godzinach od pierwszego posta? Przecież to nie pogotowie 24 na dobę
A tytuł wątku przypomnę"Małymi kroczkami do celu",więc cierpliwości.
Ja jestem amatorem,czytam,uczę się ,chętnie też patrzę jak ktoś startuje od "zera".Jeśli coś wpadnie mi w oko robię podobnie lub kupuję roślinki pod swój gust.
Zauważyłam kilka rzeczy w Twoim ogrodzie,które bym zrobiła.Rośliny napewno się odwdzięczą.
-pilne odchwaszczenie pod roślinami (większa powierzchnia)
-dbanie o przycinanie wierzb,będą się robiła gęściejsze,teraz to chyba wczesną wiosną (chociaż ja bym ścięła już)
- więcej wody dla berberysa
- z trzmieliny zrób sadzonki z wierzchołków,10szt,ukorzenią się w 2 tyg. i wsadzisz na miejsce docelowe
- Hebe u mnie padło,nawet okryte,nie wróżę mu dobrze
- klon -chyba te jasniejsze liście to przyrosty,niegrozne
- na planowanej rabacie jest zbyt dużo gatunków roślin,ja popełniłam ten błąd,mam chaos
- mi padły 3 tuje Danica,właśnie osikane przez psa,wrr,psa sąsiadów,mały karakan pod płotem wchodzi
- poczytaj też o "kancikach",super sprawa,ogród zyska tanim kosztem
W tym forum jest moc.Jesteś na początku przygody,super że zaczynasz planowac a nie sadzic,sadzic i sadzic gdzie popadnie.



Dziękuję Joasiu za cenne rady No niestety za późno trafiłam tutaj i wcześniejsze zakupy nie były przemyślane, na szczęście z tyłu domu mam sporo miejsca to część z roślinek poprzesadzam i uporządkuję. Czytam właśnie o tych kancikach i czekam na męża,by coś zacząć, bo sama z dwójką maluszków nic nie narobię.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
luiza_jakubo... 17:28, 29 sie 2013

Dołączył: 25 cze 2012
Posty: 130
Witam.Niestety nic lepiej.
asica 18:01, 29 sie 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824
Paulinko, wcale nie trafiłaś ty zbyt późno. Twój ogród dopiero raczkuje, roślin masz niedużo i niedużych, spokojnie jesienią możesz je poprzesadzać, wykopując je ze sporym zapasem ziemi. Powinny sie przyjąć jeśli nie zapomnisz o podlewaniu.
Jako również amator podpowiem Ci co ja robię. Oglądam, oglądam, oglądam, interesujące zdjęcia od razu zapisuję sobie w osobnym folderze na swoim komputerze, inaczej ciężko je znów odnaleźć, bo wątków i ciekawych zdjęć jest mnóstwo. A potem wzoruj się na tym co Ci się podoba. Ja będę trzymać kciuki
Mam spory problem z zakupem roślin, bo w okolicy nie ma szkółek z prawdziwego zdarzenia, więc kupuję co uda się upolować. Zawsze coś udaje się zamienić.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies