Gdzie jesteś » Forum » Róże » Towarzystwo dla róż

Pokaż wątki Pokaż posty

Towarzystwo dla róż

Ewik 21:54, 10 lut 2016


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Zapytam inaczej - ile miejsca mozesz poswiecić na tę rabate ? a przed nią co ma byc - trawnik ?
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
LenaMagda 21:57, 10 lut 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Ewik napisał(a)
Zapytam inaczej - ile miejsca mozesz poswiecić na tę rabate ? a przed nią co ma byc - trawnik ?

Ewik jak możesz to zerknij na mój wątek, nie chce już tego zaśmiecać. Przed rabatą będzie trawka
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
Marti_01 12:26, 13 cze 2016


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 110
Witam, Na razie mam Winchester Cathedral i Brother Cadfael. W moim ogrodzie stawiam na róże w kolorze białym i różnych odcieniach różu. Do towarzystwa tym różom wybrałam już kocimiętkę Walker's Low, białe ostróżki, łubiny, lawendę, białe lub różowe piwonie. Planowana kolorystyka to: biel, róż i odcienie niebieskiego przechodzącego w fiolet. Chciałabym aby rabata była wystopniowana i "pierzasta". Zależy mi bardzo na ukryciu łodyg róż, bo zawsze mi przeszkadzały wystające badyle. Róże lubię dla pięknych kwiatów i zapachu jednak łodygi moim zdaniem są szpetne. Dlatego myślałam o dosadzeniu jakiś traw, które dodały by lekkości rabacie i swoim pióropuszem lekko zakryły część badyli. Ze względu na kolorystykę i docelową wysokość krzaków róż jaką trawę mogę zastosować?
____________________
Białe płótno-pomóżcie mi je pomalować
Sebek 16:18, 20 lip 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Stipa, różne typy seslerii (Heufleriana, jesienna), kostrzewa
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Aga 07:22, 06 sie 2016


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Witam kupiłam różę scarlet pnącą chcialabym posadzić ją obok bzu czarnego eva czy to będzie pasować?
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Gardenarium 09:50, 27 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Będzie pasować.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
iwona1980 11:30, 29 wrz 2016


Dołączył: 07 sie 2016
Posty: 105
Witam
Mam rabate z różami, z przodu na obwodce posadziłam kocimietke.
Pomyślałam, żeby oddzielić róże od kocimietki, chcialabym zrobić taki niski żywopłot, posadzić tawułe japońska albo trzmieline,co o tym myślicie?
Chodzi mi o to,żeby zasłonić "dół" róż,czasami dołem robią się brzydkie,gubią liście.
____________________
Pozdrawiam Iwona
Anda 14:40, 29 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Iwona1980, a kocimiętka to nie zasłoni nóżek? Normalnie powinna wystarczyć. No chyba, ze odległość duza...
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
iwona1980 15:22, 29 wrz 2016


Dołączył: 07 sie 2016
Posty: 105
No właśnie,że powiekszalam rabate i odległość się zwiększyła, także między róże a kocimietke można coś posadzić.
Zresztą taki niski żywopłot mi się podoba.
____________________
Pozdrawiam Iwona
Ewik 22:04, 26 paź 2016


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
To może odwrotnie, zrób zywopłocik z bukszpanu , lub trzmieliny a wtedy za nim a przed rózami dać kocimiętkę , lawendę , jakieś trawy, dzwonki itp co sie podoba .
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies