Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Agania 20:47, 29 wrz 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Milka napisał(a)
Aganiu, jak sobie dają radę te kolorowe jukki, bo wpadł mi pomysł do głowy, jak w końcu raz...mam nadzieję ostatni, zrobić rabatę, która z 5 razy przewalałam, a mam tam najbardziej suche miejsce.
I kolejne pytanie, dzieliłam wiosną lub jesienią wilczomlecz, ten bordowy, pięknie się rozrósł, ale na razie zielony, czy wróci mu właściwy kolor???

W ogrodzie masz klimatycznie, pachnie pewnie, mgły i pajeczyny tylko dodają uroku


Mam jedną kolorową jukkę w ogrodzie, super się trzyma i rośnie, tę ze zdjęcia otrzymałam od Piotra z ogrodu żwirowego na skarpie....miałam inną, ale ta druga mi nie przetrwała, a ta od Piotra zimuje u mnie bez problemu...możesz faktycznie w tym miejscu zrobić skłaniak z jukami

Wilczmlecze purpurowe tracą kolor jesienią, wiosną wróci mu kolor i żółty kwiat, kontrast zwróci twoją uwagę

Lubię mgły i pajęczynki jesienne

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 20:49, 29 wrz 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
katel napisał(a)

Te giganty to jaka odmiana?

Kasiu to jedna z moich Limek, wcześniej była stłamszona, dałam jej więcej przestrzeni
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 20:59, 29 wrz 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
malgol napisał(a)
Witam Przyszłam w poszukiwaniu ogrodów z brzozami Doorebons Niestety nie jestem w stanie prześledzić całego watku(ponad 1500 stron! ) ,ale wiem ,że jesteś posiadaczka tych brzóz .Mogłabyś mi powiedzieć jak się sprawdzają?Chodzi mi przede wszystkim o śmiecenie nasionkami.Czy mniej śmieca niż zwykłe brzozy?
Ja z moimi zwykłymi już rady nie daje i chcę wymieć na Doorebons...co radzisz?


Cześć i witaj

Mam jedną brzózkę dorenboos już 5 metrową, wystarczy mi jedna...z brzozami jest tylko problem bez względu na odmianę, wtedy, gdy rosną od wschodu u mnie przed domem, nasiona mam wszędzie, na froncie, na tarasie od strony zachodniej i w domu, codziennie zamiatam i nie mam czasu na ogród i zawsze mam syf, o liściach nie wspomnę, gdyby tymi siłami natury zostali zasypani moi sąsiedzi po drugiej stronie z moich drzew, to bym z sądu cywilnego nie wyszła, jak coś sadź od zachodu jak najdalej od domu i od sąsiedztwa

Pozdrawiam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
malgol 08:13, 30 wrz 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Dzięki Agato za rady Chociaż liczyłam na bardziej pozytywna opinie Musze Ci powiedzieć i wszystkim ewentualnym zainteresowanym ,że moje brzozy rosna właśnie ...od zachodu! W moim regionie najczęściej są wiatry zachodnie i może to ma wpływ a może po prostu jednak strona świata nie ma znaczenia ? Hmm,szkoda

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Kasya 08:18, 30 wrz 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41752
u ciebie to zawsze jesien piękna
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Mala_Mi 10:28, 01 paź 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Piękna jesień, ale i tak mi szkoda lata...

Te cukinie to takie rosną w kształcie jak arbuzy, czy to taki wybryk natury???
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Milka 13:00, 01 paź 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Agania napisał(a)


Mam jedną kolorową jukkę w ogrodzie, super się trzyma i rośnie, tę ze zdjęcia otrzymałam od Piotra z ogrodu żwirowego na skarpie....miałam inną, ale ta druga mi nie przetrwała, a ta od Piotra zimuje u mnie bez problemu...możesz faktycznie w tym miejscu zrobić skłaniak z jukami

Wilczmlecze purpurowe tracą kolor jesienią, wiosną wróci mu kolor i żółty kwiat, kontrast zwróci twoją uwagę

Lubię mgły i pajęczynki jesienne


Aganiu dzięki za info
Może uda mi się jeszcze je kupic, natomiast wilczomlecz super udało mi się rozmnożyc, aż mnie zaskoczył
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Agania 19:14, 01 paź 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
malgol napisał(a)
Dzięki Agato za rady Chociaż liczyłam na bardziej pozytywna opinie Musze Ci powiedzieć i wszystkim ewentualnym zainteresowanym ,że moje brzozy rosna właśnie ...od zachodu! W moim regionie najczęściej są wiatry zachodnie i może to ma wpływ a może po prostu jednak strona świata nie ma znaczenia ? Hmm,szkoda

Pozdrawiam serdecznie

Zachodnia strona dla brzóz jest idealna i za domem, super masz wyczucie...ciesz się z brzózek, ja kocham brzozy i ta miłość wychodzi mi bokiem, brzozy sąsiad posadził dla siebie dobrze...ale tak już jest z miłością, mam wieczny bałagan i jak to zaakcetować...siem wykańczam
...ale przysłowie do mnie pasuje "Agata nogą zamiata"....

Jesień niestety

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 19:25, 01 paź 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Kasya napisał(a)
u ciebie to zawsze jesien piękna

Dziękuję



____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 19:25, 01 paź 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Jesień to trawy

]

klony są dla mnie zjawiskowe nawet kora na drzewach jest piękna


____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies