Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

JoannA 21:48, 18 lut 2017


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Zaglądam
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Kindzia 19:18, 20 lut 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Nowa kuchnia, wiem jak się cieszysz Obowiązkowo pokażesz?
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
ElzbietaFranka 23:03, 21 lut 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Agata to jest magnolia ale nie znam nazwy. Była przesadzana i trochę nie za bardzo kwitnie, bo magnolii się nie przesadza chyba z dużą karpą, bo ma bardzo delikatne korzenie, jak się połamią to potem magnolia musi odchorować. Ma bardzo piękne liście, ale też muszę ją od grzyba pryskać i pomaga, jakbym nie pryskała to czepia się szara pleśń.
Mam jeszcze jedną różową, ale taka pyciunka mała, nie mam ręki do magnolii. Inna sprawa piękne drzewo ale tydzień kwitnie i potem tylko liście, więc nie specjalnie przepadam za nimi.
Z wiosennych krzaków lubię rododendrony i azalie kwitną dosyć długo.

Agatko odnośnie roślin w oczku koło oczka, na pewno mam krwawnicę, tojeść wysoka i rozesłaną, niezapominajki, kaczeńce, wszelkiego rodzaju siny, tataraki, lilie wodne. Mam piękną ciborę wysoką na 1,5 m teraz przechowują ją w domu, pałkę wodną, jeszcze muszę dokupić kilka roślin mam gdzieś zapisane.
Nie wiem czy pisałam będę w tym roku sadziła lotosy już mam nasiona muszę posadzić w wodzie.
Żebym ja to wiedziała, że będę na ogrodowisku to bym porobiła zdjęcia więc trzeba czekać do lata.
Mam zamiar w tym roku porobić pływające donice, mam doniczki ażurowe do tulipanów, styropian do środka i w to wsadzę tojeść płożącą bardzo ładnie wygląda taki wieniec na wodzie.
Bo moje oczko to od rana do godz. 15 całe w słońcu i muszę zrobić zacienienie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 20:45, 22 lut 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Agatko doradź bo kupiłam igłę Kleopatry zdrowiutką już z czubkami dwoma i teraz nie wiem w donice czy czekać do wiosny i prosto w grunt bez późniejszego przesadzania? I jak będę sadzić to te czubki zasypać czy raczej na wierzchu zostawić? Zajrzyj i doradź
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
jolanka 21:12, 22 lut 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
No nie, ostatki przecież, nowa kuchnia sie przyda a tu puchy
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Monia81 09:32, 23 lut 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8003
Podziwiam Twój przepiękny ogród. Widoki rewelacyjne, aż dech zapiera. Taki raj na ziemi Cudo natury
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
sylwia_slomc... 10:08, 23 lut 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Agatko dzięki za odpowiedź A jest szansa, że w tym sezonie zakwitnie? czy trzeba z rok poczekać?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
malgorzata_s... 11:22, 23 lut 2017


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Aguś macham Kuchenne rewolucje w toku nadal?
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
12:15, 23 lut 2017
Aganiu wczoraj spacerowałam po Twoim ogrodzie
Uwielbiam ten Twój raj z tajemniczymi zakamarkami,z bujną roślinnością wylewająca się z każdego kącika
Wszystko mnie zachwyca u Ciebie.I pamiętam jałowca 'Horstmann' niczym dobrego ducha ogrodu.

Serdeczności zostawiam na dobry dzień
anna_t 12:20, 23 lut 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Agata nam zniknęła...
jak wrócisz to podpowiedz mi czy tą gorczycę już mogę wysiewać?jak ziemia rozmarznie i będę mogła szpadel wbić oczywiście żeby darń przekopać
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies