Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

sylwia_slomc... 21:17, 15 sie 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81248
Agatka daj adres do wysyłki nasion
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agania 15:08, 16 sie 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
abiko napisał(a)
Ja też zakochałam się w dereniach, szkoda tylko, ze one dużo miejsca jednak potrzebują


Ja jak podchodzę do sadzenia to omijam myśl o zachowaniu prawidłowych odległości, nigdy nie widziałam dorosłych dereni.
D. kwieciste dużo miejsca nie zajmują, w przeciwieństwie np. do czarnego bzu,
zamówiłam 5 szt i muszę je jakoś upchnąć

Dereń pagodowy w towarzystwie flosów, języczki pomarańczowej i nawłoci,
którą niestety muszę usunąć, bo jest bardzo ekspansywna.


____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 15:11, 16 sie 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Urszulla napisał(a)
Szybki ten miskant było upalnie to pękły

Ula szybki to on jest, ale tego akurat nie polecam, to m. cukrowy, ale kotki ma bielusieńkie takie jak lubię i przegrałam

Początki traw



____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 15:14, 16 sie 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
katel napisał(a)
Uwielbiam oglądać Twoje drzewa - dereń pagodowy Variegata nie podmarza Ci zimą?


A ja myślałam, że drzewa to raczej nudny temat, ale dziekuję Kasiu

W tak upalne lato, ciężko utrzymać ogród w dobrej formie, trzeba dbać i doglądać, wszystkiego nie upilnuję, ale derenie kwieciste i pagodowe mają się u mnie doskonale, mój to jeszcze maluszek, niejedna zima przed nim...mam nadzieję.
Ostatnie foty pagodowego Variegaty właśnie z sierpnia


____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 15:21, 16 sie 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anka_ napisał(a)
Agato jak jest z sadzeniem roslin pod klonami? Bo nawałnice skasowała mi większość brzóz i zastanawiam się czy w ich miejsce nie posadzić klonów. Jak z ich korzeniami? Też z nich tacy wodopijcy jak z brzóz?



Współczuję strat z powodu nawałnicy, ogólnie u mnie jest susza.
Pod starymi brzozami, które mi rosną u siąsiada, nic nie urośnie, ja nie znalazłam jeszcze takiej rośliny,
która by mi rosła w tym miejscu, oprócz suchych traw, na sztuczne utrzymywanie tego miejsca po prostu mnie nie stać

Wokół młodych drzew, w tym pytaniu chodzi o klony... wszystko możesz posadzić, trawy, byliny, hortensje,
kaliny i inne krzewy...pozdrawiam Aniu

Miły wiodczek o tej porze roku...całkiem jak u Ciebie

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 15:21, 16 sie 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
sylwia_slomczewska napisał(a)
Agatka daj adres do wysyłki nasion

OK..poszło na pw.
Dziękuję za pamięć Sylwia...sierpniowe portrety zostawiam dla Ciebie



____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Kasya 19:33, 16 sie 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41552
Agania napisał(a)


Ja jak podchodzę do sadzenia to omijam myśl o zachowaniu prawidłowych odległości, nigdy nie widziałam dorosłych dereni.
D. kwieciste dużo miejsca nie zajmują, w przeciwieństwie np. do czarnego bzu,
zamówiłam 5 szt i muszę je jakoś upchnąć



o wlasnie

a nawłoc to moja zmora
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
katel 21:43, 16 sie 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Aganiu a jakie derenie kwieciste zamówiłaś?
Właśnie miałam Cię ostrzegać przed nawłocią ale sama już wiesz - potwornie się rozsiewa, mam żółciutko wokoło działki - wygląda to pięknie ale włazi nawet w kostkę.

Agania napisał(a)


A ja myślałam, że drzewa to raczej nudny temat, ale dziekuję Kasiu

W tak upalne lato, ciężko utrzymać ogród w dobrej formie, trzeba dbać i doglądać, wszystkiego nie upilnuję, ale derenie kwieciste i pagodowe mają się u mnie doskonale, mój to jeszcze maluszek, niejedna zima przed nim...mam nadzieję.
Ostatnie foty pagodowego Variegaty właśnie z sierpnia



Chciałam kupić pogodowego ale u Vity marznie co roku a ona jeszcze bliżej ma do miasta i zaciszniej niż u mnie więc chyba się nie zdecyduję.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
kasja83 08:01, 17 sie 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Czytając Twój wątek-biorę dereń na tapetę. Muszę mieć alternatywę, gdyby pensylwańczyk mi nie przeżył...
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Dorota123 11:45, 17 sie 2017


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Lustro w wiklinowej oprawie pięknie się prezentuje i ładnie wpisuje w ogród, którym ciągle się zachwycam.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies