Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Agania 21:00, 26 sty 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
malgorzata_s napisał(a)
Witam Agatko, wspaniałe zdjęcia, pełny koci relaks i mój gdy na nie patrzę. Pozdrawiam


Nawet sobie nie wyobrażasz jak bardzo brakuje mi tego leniuchowania...a co to oznacza, książki, teatr, dobry film, koncert, a tak naprawdę to ogród ponad wszystko z poranną kawką na tarasie....dłuższego dnia i słońca....kociambry, myślą tak samo i dlatego z nimi jest raźniej, szybciej tej wiosny doczekać, też się przy nich relaksuję
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Mariusz 07:21, 27 sty 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
O widać przygotowania do siewu , W minionym sezonie koktajlowe jako jedyne z pomidorów przetrwały, inne już na krzakach zaczęły gnić.
Pytałaś o różnice między gunerami, w tym poście pod zdjęciami jest malutka rycina http://www.ogrodowisko.pl/watek/1261-gunnera-parzeplin?page=6#post_7 . U chilijskiej średnica osi kwiatostanu jest tej samej grubości co długość pędów kwiatowych, które są na niej gęsto osadzone, w związku z tym kwiatostan wygląda na mocny, natomiast u brazylijskiej jest oś jest cienka, a pędy z kwiatami długie, wyglądają na bardziej lekkie. Pokażę Ci obydwie, choć chilijska jeszcze młodziutka.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
yolka 08:29, 27 sty 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Ale cebula no i pomidorki ja miałam pod tarasem, przywiązane do poręczy tarasowych. Mogłam wychodzic w kapciach zrywać
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
grazyna 09:25, 27 sty 2015


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
Agatko, doczytałam, że to inny kowal niż mój robił Wam balustradę,chociaż listki mamy b. podobne.

Jej, jak się wdrapujesz w taką śnieżną zimę do siebie?

A data tego cudownego wydarzenia?
____________________
Grażyna Tu odpoczywam
Kacha123 09:28, 27 sty 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Cudne te Twoje koty! Moje nie lubią śniegu, bo im zimno.
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Agania 09:32, 27 sty 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Mariusz napisał(a)
O widać przygotowania do siewu , W minionym sezonie koktajlowe jako jedyne z pomidorów przetrwały, inne już na krzakach zaczęły gnić.
Pytałaś o różnice między gunerami, w tym poście pod zdjęciami jest malutka rycina http://www.ogrodowisko.pl/watek/1261-gunnera-parzeplin?page=6#post_7 . U chilijskiej średnica osi kwiatostanu jest tej samej grubości co długość pędów kwiatowych, które są na niej gęsto osadzone, w związku z tym kwiatostan wygląda na mocny, natomiast u brazylijskiej jest oś jest cienka, a pędy z kwiatami długie, wyglądają na bardziej lekkie. Pokażę Ci obydwie, choć chilijska jeszcze młodziutka.


Gunera zawróciła mi w głowie już dawno, na początku naszej ogrodowej drogi, a teraz jeszcze bardziej, po obejrzeniu twojej fotorelacji w wątku o gunerze

To niesamowita roślina, dziękuję, Mariusz, ja mam chyba te mniejszą chilijską

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Mariusz 11:44, 27 sty 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Przewaga w kierunku chilijskiej, ale pewien nie jestem - 70%, wygląda na młody kwiatostan, jeszcze dobrze nie rozwinięty. Widać że, liście układają się w grzybka - rydza, u brazylijskiej są bardziej płaskie. Nie widzę czerwonych przebarwień nerwów na liściach, co dla G.tinctoria jest charakterystyczne, ale zazwyczaj tylko z początku sezonu, potem ta cecha zaciera się. Widzę z lewej strony cienki, bardzo buraczkowy pęd, co rzadko spotyka się u gunery brazylijskiej. Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
laurowisnia 12:11, 27 sty 2015


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Zimowo i futrzanie u Ciebie, u mnie podobnie tylko futrzaki od sąsiadów.
Bardzo ciekawy pomysł na balustradę. Pozdrawiam
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Madzenka 20:24, 27 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Tęsknisz za wiosną ? a przecieź będzie jeszcze wielkie szu szu
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
JoannA 21:48, 27 sty 2015


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Widzę Agabiu że się odważyłaś i zaszalałaś z nasionkami
A ja pozazdrościłam Twojej stokrotki afrykańskiej i nasionka zakupiłam ... oj będzie w tym roku parapetowo!
Alaska śliczna dama
buziaki wieczorne
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies