Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Justyna 22:31, 04 mar 2015


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Aganiu, ostatnio zapomniałam napisać o swoim zdziwieniu, kiedy zobaczyłam u Ciebie Borzoj. Piękne Nie wiedziałam, że masz psy. Nigdy nie zauważyłam, żebyś pisała o tym, że łobuzują w ogrodzie. To duża rasa, ekspresyjna, nic nie niszczą?
Jeśli chodzi o bordowe drzewo, myślę konkretnie o purpurowej odmianie judaszowca, takiej o przewieszających się pędach. Nazwa odmiany wyleciała mi z głowy. Zielonego mam, ale chińskiego i co roku mi marznie i ścinam go do zera. Co prawda potem odbija ładnie, nawet na 1,5 m, ma ładne, sercowate liście, ale nie o to z judaszowcem chodzi. Jeśli chodzi o liście w kształcie serca, to wolałabym już grujecznika z jego jesiennymi przebarwieniami. Także z zielonym Cercisem zamierzam się pożegnać.
Esk Sunset mam, cudny jest. Z pięknych i kolorowych klonów, wyróżnia się też odmiana Carnival. Taka jasna żarówa.
Klony japońskie będę podziwiała u innych. U mnie im nie pasuje. Z nastu egzemplarzy ( w tym cennych odmian tj. Koto no ito, Hana matoi) zostało mi raptem 5. Wszystkie dopadła werticilioza. Niedawno zauważyłam, że jeden z najstarszych (ponad 3 m. Orange Dream) też zaczyna mieć jej objawy Niestety Cudne są, uwielbiam je, ale nic na siłę.
Zjawiskowy ogród z setkami klonów japońskich jest w Janowicach. Jeśli czasem odwiedzasz Kapiasów, warto pojechać parę km dalej i odwiedzić ogród Ibuki. U Ciebie klony dobrze się mają. Atropurpureum nad oczkiem zachwyca, widać Twoje warunki im sprzyjają.
Ja jako substytut japońskich posadziłam kilka bzów koralowych w odmianach. Bezproblemowe i też ładne
Serdecznie
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
kasiek 10:55, 05 mar 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Ale czad! Bawcie się dobrze! Akurat jak wrócisz to na wiosenne podziwianie krokusów w ogrodzie
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 11:27, 05 mar 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
No ta fotka czadowa -

Przypomina mi moją podobnie cykniętą - aż do dzisiaj się dziwie jakim cudem ja nie sadłam

____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Agania 13:53, 08 mar 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Karol99, Ala106, Ivvvona, anka_, Nallar, Kasik, mira, ewasyg, Milka, szemusia, jona, kasiek, Kidzia, ryska- wybaczcie mi, że odpowiadam zbiorowo, bardzo mi Was brakowało, przez ten Dolomitowy tydzień mojej nieobecności na ogrodowisku.....serdecznie Was pozdrawiam i buziaki odzwzajemniam....na foty z włoskich Dolomitów zapraszam na wątek o Dolomitach
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 14:14, 08 mar 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
bartek_luberta
ewasyg- buziak
Kacha123- fajnie było
Napia-myślałam, że fajnie byłoby żróżnicować szpaler
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 14:46, 08 mar 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anka_ napisał(a)

O matko kochana, słabo mi się robi jak na zdjęcie patrzę....


Wy to jednak kamikadze jesteście. Miłego odpoczynku.

W trzeci dzień to kolanko sobie potłukłam, ale to nie wina wysokości, tylko zjazd dla sprawdzenia zjazdu pod samochody, były szykany, ja ślepo pocięłam za eM, on przeskoczył przejazd przez jezdnię, a ja zaryłam kolanem, ból był, eM zwiózł mnie autem, bo kolano napuchło, dalszy przebieg był łzawy, ale nie zabrakło mnie w Cortinie, robiłam tylko zdjęcia
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
AgnieszkaW 15:03, 08 mar 2015

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Szalejesz Agatko, oj, szalejesz Buziaki i wracaj szczęśliwie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Agania 15:46, 08 mar 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
AgnieszkaW napisał(a)
Szalejesz Agatko, oj, szalejesz Buziaki i wracaj szczęśliwie


już jesteśmy
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Sebek 16:03, 08 mar 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Totalne białe szaleństwo Choć jakbym miał wybrać to wolę naszą wiosnę
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Agania 16:16, 08 mar 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
kasiek napisał(a)
No ta fotka czadowa -

Przypomina mi moją podobnie cykniętą - aż do dzisiaj się dziwie jakim cudem ja nie sadłam


A czy czarna jest na wprost?



____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies