Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Ogrody Madery

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrody Madery

18:30, 13 wrz 2013

Madeira oznacza las, tak odkrywcy nazwali niewielką atlantycką wyspę, porośniętą laurowymi drzewami. Wyspa „wiecznej wiosny” zachęca do oglądania bogatej podzwrotnikowej fauny i zadbanych ogrodów pełnych pięknych, tropikalnych roślin.
Nie ja ją zwiedziłam, ale dzielę się przekazanymi wrażeniami zadowolonej podróżniczki
Tu tylko ułamek bogatej roślinności, bo cała wyspa jest jednym, wielkim lasem i ogrodem.

Ogród Botaniczny w Funchal Jardim Botanico
Pomiędzy górami i oceanem, na wysokości 300 metrów nad poziomem morza znajduje się ogród, z którego można podziwiać panoramę stolicy Madery - Funchal, w którym można odkryć fascynujący świat subtropikalnej roślinności. Ogród z trzema tysiącami gatunków roślin z całego świata, 200 pochodzi z Makaronezji, niektóre są endemiczne dla Madery.














18:31, 13 wrz 2013
Ogród Monte Palace Jardim Tropical Monte Palace położony na wysokości 500 m n.p.m. Rosną w nim rośliny europejskie i północnoamerykańskie, drzewa laurowe (wawrzynowe), maderskie jałowce, dęby europejskie i północnoamerykańskie, paprocie drzewiaste, azalie, mające ponad 2000 lat drzewa oliwne, znajdują się sekcje z florą endemiczną, jest też wydzielona część japońska, ze stawami i karpiami koi.




18:31, 13 wrz 2013

18:32, 13 wrz 2013
Ogród storczykowy w Funchal
To prywatny ogród, z wieloma gatunkami storczyków z całego świata.



Kondzio 18:45, 13 wrz 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
ale odjazd
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Gardenarium 19:53, 13 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
W moich planach Madera również, skończyłam z Afryką, teraz kolej na Europę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
22:09, 13 wrz 2013
Danusiu, przygotuję wkrótce jeszcze zdjęcia i opiszę wrażenia córki. Wyspy nie sposób zwiedzić inaczej jak poprzez ogrody i lewady, jest bardzo przyjazna dla podróżujących

22:10, 13 wrz 2013
Kondzio, "odjazd" może być i Twoim udziałem to niedaleko, klimat wilgotny, ale znośny, szczepienia nie są wymagane, wystarczy preparat odstraszający komary. Miejscowa organizacja wycieczek (jeśli chce się skorzystać) jest doskonała, przewodnicy profesjonalni. Bogata roślinność w każdym miejscu. Nie trzeba jechać z biurem podróży, indywidualny wyjazd polecam, jedynie przelot trzeba zarezerwować z wyprzedzeniem.
doktorek 22:10, 13 wrz 2013


Dołączył: 23 sie 2013
Posty: 8
No pięknie zawsze marzyłem o Maderze, kto ze mną poleci?
____________________
Magda70 13:34, 27 wrz 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
doktorek napisał(a)
No pięknie zawsze marzyłem o Maderze, kto ze mną poleci?


pilot na pewno

Też mam w planie tam kiedyś wpaść...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies