Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Ogrody Madery

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrody Madery

bozunia 00:38, 29 paź 2013

Dołączył: 03 cze 2013
Posty: 18
Cudowne miejsce! Mam w planach Maderę Ponoć pierwszą atrakcją jest lądowanie Dziękuję za wycieczkę z opisami. Tym bardziej chce się tam być...
____________________
Zielona bombonierka *** Wizytówka - Zielona bombonierka
monteverde 01:18, 29 paź 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Nie wiem czy wiecie, że pierwszym Polakiem na Maderze był Władysław Warneńczyk jak przeżył bitwę pod Warną znalazł właśnie tam schronienie, a i Piłsudski zimowe miesiące spędzał na Maderze na zalecenie lekarza piękny archipelag trzeba się wybrać, może na zimę?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
recento 21:20, 30 paź 2013


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 152
Jesli chodzi o Maderę to najwieksze wrazenie robi ogród Monte Palace a Tropical Garden, to najciekawszy ogród na wyspie czesto pomijany przez zorganizowane grupy z uwagi na troche wyzsze ceny biletów..
Tropical Garden to bardzo ciekawe połaczenie kolekcji orginnalnych dzieł sztuki antycznej oraz azulejos czyli płytek ceramicznych recznie malowanych do wykładania scian i fasad budynków z kolekcją roslin tej strefy geograficznej.. nie bez powodu Madera jest okreslana " "botaniczny ogród Pana Boga" z uwagi na swój specyficzny klimat tak bardzo sie rózniacy od połoznych niedaleko Wysp Kanaryjskich...
np. typowymi roslinami uprawianymi na balkonach sa storczyki, w ogrodach rosna
monstery dziurawe ,której dojrzale owoce sa sprzedawane na targowisku. , bardzo dobrze w tym klimacie czuję sie bananowce a krotony rosna w kazdym przydomowym ogrodzie.


na poczatek azulejos...

____________________
EwaG 18:09, 01 lis 2013


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
monteverde napisał(a)
Nie wiem czy wiecie, że pierwszym Polakiem na Maderze był Władysław Warneńczyk jak przeżył bitwę pod Warną znalazł właśnie tam schronienie

Te rewelacje to trzeba wziąć w ogromny nawias, bo ktoś gotów w nie uwierzyć.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
22:24, 03 gru 2013
Wyspę raczej polecam aktywnym, którzy założą buty trekingowe, do plecaka zapakują potrzebne rzeczy i przemierzą ją by poznać jej bogatą przyrodę.
Trzeba przygotować się na wysoką temperaturę i dużą wilgotność ( raczej nie ma co liczyć, że cokolwiek wypranego wyschnie w ciągu nocy), Wydaje się, że wszystkie drogi są "pod górkę", można się więc dobrze spocić i zmęczyć
Nie ma typowych miejsc do wypoczynku, na całej wyspie są tylko dwie piaszczyste plaże - jedna naturalna na wschodzie (Prainha, za Caniçal ) z szarym piaskiem z wulkanicznych skał i druga w Machico, sztuczna z piaskiem przywiezionym z Maroka.
Wprawdzie uporano się ze zwiększoną zachorowalnością na dengę w 2012 roku, ale warto zabezpieczać się dokładnie repelentem odstraszającym komary.
Doskonale zorganizowane są wycieczki, miejscowi przewodnicy profesjonalnie opiekują się turystami, podczas wyjazdów, Wypożyczenie samochodu znacznie ułatwia zwianie i dotarcie do wszystkich ciekawych miejsc, ale warto zważyć swoje umiejętności, jazda jest dość trudna, niektóre miejsca niebezpieczne, a jazda po mieście... zadziwiająca

Awokado i zachodnie wybrzeże












EwaG 21:56, 23 kwi 2014


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Strelicje, "peonie", widoki Madery











O innych ogrodowych atrakcjach Madery piszę w swoim blogu.
http://wirtualnyogrod.blogspot.com/2014/04/madeira-story-opowiesc-druga-i-duga.html

Wybaczcie, ale wgrywanie tu masy zdjęć wymagało by strasznie dużo czasu, a jak wiadomo czas to pieniądz (niestety).
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Karto 12:15, 29 kwi 2014

Dołączył: 21 cze 2012
Posty: 2
EwaG napisał(a)
Strelicje, "peonie", widoki Madery






Przepiękny ogród, pozazdrościć widoków
Gosia_S 20:08, 06 maj 2014


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
ślicznie, zdaje się że muszę dodać Maderę do planów turystycznych, przepięknie
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
carlos 14:26, 22 maj 2014

Dołączył: 15 maj 2014
Posty: 3
Nie mam pomysłu na wakacje z żonką w tym roku więc może padnie na Maderę
terina 20:21, 27 maj 2014


Dołączył: 17 lip 2013
Posty: 4
Zadbana zieleń miejska
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies