Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Ogrody Madery

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrody Madery

domi_dusza 09:32, 28 sie 2014

Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 4
Veni, vidi, vici Byłam i widziałam tą zieleń. W sumie to chyba jedyna tak zielona wyspa, na której byłam i na której można było podziwiać taką roślinność Polecam!
mira 20:01, 19 paź 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ciekawe różne relacje pokazujecie,
w którym miesiącu warto się wybrać żeby komary nie zjadły a słońce nie spalilo
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
EwaG 18:12, 21 paź 2014


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
mira napisał(a)

w którym miesiącu warto się wybrać żeby komary nie zjadły a słońce nie spalilo

Chyba ani jedno ani drugie turystom nie grozi. Temperatura najwyżsa to ok. 25 stopni.
Cyba cały rok jest dobry poza zimą (do poł. lutego). Polecam okres karnawału (prawie jak brazylijski) lub w okresie gdy jest wiosenne święto kwiatów w Funchal (ruchome o ile wiem po Wielkanocy).
http://wirtualnyogrod.blogspot.com/2014/04/madeira-story-opowiesc-druga-i-duga.html
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
justi 08:44, 22 paź 2014


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Ewa a jak pogoda tam panuje w okresie grudzień/styczeń?
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
EwaG 20:07, 22 paź 2014


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
justi napisał(a)
Ewa a jak pogoda tam panuje w okresie grudzień/styczeń?

Ja byłam pod koniec lutego początek marca. Dla nas ciepło (20-25 stopni). Słońce.
Ale jak to w zimie częśc drzew traci liście. Ale tak ogólnie to kwitnące nasturcje na łąkach miejskich .
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
justi 12:28, 23 paź 2014


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Taka temperatura to i dla mnie jest ok. Dzięki za informacje.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
MarzenaG 13:15, 24 paź 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
Cudowne miejsce, miałam okazję być na tej magicznej wyspie na początku maja. Bajecznie, zielono, strelicje w ogródkach, lewady. Zwiedziłąm przez tydzień samodzielnie wiele pięknych miejsc na wyspie. No i przejażdżka w Funchal na saniach, przeżycie nie do opisania - wrażenia niezapomniane GORĄCO POLECAM. Chciałabym tam jeszcze wrócić
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
Muszelka 19:16, 13 lut 2017


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Moja pocztówka z Madery
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 19:19, 13 lut 2017


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Maderskie lewady („lewados” z j. łac. levar - nieść) to unikalny w świecie system irygacyjny służący do transportowania wody z północy na południe wyspy. Jest to niezwykłe osiągnięcie inżynierii XVI wieku, które za pomocą systemu śluz i kanałów pozwalało rolnikom nawadniać m.in. winnice i plantacje bananów. Do poprawnego funkcjonowania lewad równolegle do nich budowano ścieżki, które umożliwiały utrzymanie drożności kanałów oraz obsługę śluz. Obecnie ścieżki te służą również turystom, jako piesze szlaki. W niektórych miejscach prowadzą tuż nad urwiskami (nie są szersze niż 25-30 cm). Lewady oplatają całą Maderę, ich łączna długość wynosi ok. 2500 km! (sama wyspa jest niewielka - ok. 22 km x 50 km). Jak widać na zdjęciu np.„Levada do Furado” wije się pośród lasów eukaliptusowych i łanów hortensji.



____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 19:24, 13 lut 2017


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Przepiękny Półwysep św. Wawrzyńca (w mojej ocenie miejsce nr 1 na Maderze).
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies