Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Krążkowe chwastowisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Krążkowe chwastowisko

Tosia 22:45, 16 wrz 2013


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
Witam wszystkich Ogrodowiskowych

Od dłuuugiego czasu portal i forum są jedną z moich podstawowych wieczornych lektur. Z podziwem oglądam zdjęcia Waszych ogrodów i cóż..wstyd się przyznać - bardzo zazdroszczę, ponieważ ja mogę być tylko weekendowym ogrodnikiem - mieszkam 100 km od mojego ogrodu. To trudniejsze niż miłość na odległość

Postanowiłam założyć nowy wątek, bo spać po nocach nie mogę i desperacko potrzebuję pomocy
Najpierw może skąd ta nazwa. Otóż mój dom rodzinny położony jest na bardzo trudnej i mało urodzajnej ziemi, w takiej części Polski gdzie pół roku trwa zima. a ja postanowiłam sobie, że coś muszę zrobić z tym ugorkiem. Terenu w żaden sensowny sposób nie dało się wyrównać (zbyt stromo w stosunku do drogi) ani skopać (ziemia jak plastelina, dom stoi na skarpie). Powstały zatem górki, kręgi, półokręgi:


Obsadzone wrzosami:


Rabata różana (mojego taty) bukszpanami - jeszcze nie są przycięte :


Dlaczego chwastowisko - chyba nie muszę tłumaczyć, widać. Cała stara trawa jest do wymiany, a chwasty wciąż się rozsiewają z ogrodu sąsiada, który nie jest zagospodarowany od lat.

I teraz czas na moje pierwsze pytanie: co zrobić z tą częścią (na lewo od rabaty różanej), jak ją obsadzić by nie musieć przesadzać drzew?

Przepraszam za jakość zdjęć - robione były na szybko, komórką.

I widok troszkę w górę:


Liczę na Wasze pomysły i kreatywność, bo na moją jakoś w tym przypadku nie mogę:/
____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
GorAna 22:59, 16 wrz 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15846
Witaj Tosiu...myślę, że podobny teren ma Agnieszka w Jurajskim...popatrz na jej rozwązania...są wyśmienite...może coś Cię zainspiruje
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Tosia 23:11, 16 wrz 2013


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
Witaj Aniu Dzięki za podpowiedź. Widzę, że mamy trochę wspólnego. Wrzosy i tulipany Wrześniowe kolorowe fotografie są świetne

Pozdrawiam
____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
Gardenarium 08:22, 17 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Może wokół drzew porób wysepki albo drzewa włącz w rabaty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Tosia 08:42, 17 wrz 2013


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
Witaj Danusiu Dziękuję za przybycie Właśnie myślałam nad włączeniem drzew w rabatę. Nie mam tylko konkretnego planu. A co masz na myśli pisząc by porobić wokół drzew wysepki? Usypać ziemi? Otoczyć jakimś cudnym formowanym bukszpanem?
____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
Tosia 08:59, 17 wrz 2013


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
O coś znalazłam w jednym wątku. Szukam dalej
____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
Gardenarium 09:24, 17 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
O drzewach w ramach masz tutaj galerię zdjęciową

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/98-drzewa-w-ramach

Może to być zwykłe kółko z podsadzonymi hostami, trzmieliną, żurawkami, jednakowymi jakby co.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Tosia 10:18, 17 wrz 2013


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
Danusiu.Piękne! Zaglądałam do niej

Te drzewa (lilak, jabłoń ozdobna x2, jabłon - nie wiem jaka odmiana i coś jeszcze) są jakby w środku rabaty różanej.


Za nimi jest stara siatka ogrodzeniowa. Zasłaniam ją stopniowo.


Może jednak jakaś rabata/wysepka? Ale też nie chciałabym tracić przejścia i dostępu do tuji.
O matko..jak to straszy!
____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
Tosia 17:56, 17 wrz 2013


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
Gardenarium napisał(a)
O drzewach w ramach masz tutaj galerię zdjęciową

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/98-drzewa-w-ramach

Może to być zwykłe kółko z podsadzonymi hostami, trzmieliną, żurawkami, jednakowymi jakby co.


Daniusiu, hosty mam po drugiej stronie, przy samym domu i pod olszynami w dolnej części ogrodu. Będą więc pasowały, Zastanawiam się jednak jak tu zrobić by wyglądało to jako spójna całość. Brakuje mi elemnu łączącego np. z rabatą różaną. Jakoś sprytnie, logicznie. A nie każda cześć żyje sobie własnym życiem..
____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
Gardenarium 18:56, 17 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Bukszpanem się łączy, pasuje i do róż i do reszty, albo lawendą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies