Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zaczątek ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zaczątek ogrodu

as226 23:19, 26 wrz 2013


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126



To taki prowizoryczny schemat naszej działki
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
ANIA 08:23, 27 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
Piękny dom, na zaczątkach pieknego ogrodu. Widać Twój zapał do pracy i zaangażowanie. Trzymam kciuki za powodzenie.
____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
AgnieszkaW 22:53, 27 wrz 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Asiu, masz dużo pytań na raz, a czasu brak, żeby tak dokładnie się wszystkim zająć. Nie bardzo rozumiem ten zarys działki - czy kartka to obrys działki? Nie spiesz się z decyzjami, najpierw dużo poczytaj artykułów Danusi na temat planowania i urządzania ogrodu, zdobędziesz cenną i potrzebną Tobie wiedzę, która pomoże Ci poprawnie zagospodarować cały ten teren. Tu raczej nikt nie da Ci "gotowego" projektu specjalnie dla ciebie, bo to wymaga dużego zaangażowania i pracy (od tego są projektanci), ale korzystaj z wielu inspiracji, które tu znajdziesz. Musisz zdecydować się na jakiś styl ogrodu pasujący do domu. Trzeba uzmyslowić sobie, czemu ma służyć ogród (np. rekreacja dla dorosłych, plac zabaw dla dzieci itp.), czy mają być ścieżki, altana, plac zabaw, drewutnia, kompostownik, co zasłonić, co wyeksponować, czy mają być większe drzewa, zimozielone, czy mieszane i wiele innych wskazówek, które mozna wymieniać jeszcze bardzo długo. Jak widzisz to nie tak na łapu-capu. Dlatego zachęcam Cię do czytania Forum, artykułów, poznawania różnych wątków, udzielania się - wtedy będziesz miala więcej zaglądających do ciebie i więcej wiedzy.

Trzmielina na pniu i lawenda to świetny pomysł. Zwykłe świerki i sosna pospolita tak blisko tarasu to już dużo gorszy pomysł...
A tak na marginesie, to przemyśl kształty rabat, zrob je łagodniejsze w zarysie, a nie takie powywijane. Popróbuj różne układy rabat - kartka papieru wiele przyjmie. Jak zaczniesz sama coś rysować, kombinować, projektować, proponować, to na pewno wiele osób włączy się w pomoc.

Pozdrawiam Cię serdecznie, głowa do góry, będzie dobrze, tylko trochę poczytaj, pooglądaj inspiracji i Ci się wiele rozjaśni, a potem do dzieła
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
as226 14:16, 29 wrz 2013


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
Pod oknami na rabatach (dł 3,8, szer 1,1m) proponuje po 3 trzmieliny na pniu, jak Wy to mówicie skarpetki z żurawki tej bordowej, co mam, obrzeże z kocimiętki i wydaje mi się, że będzie czegoś brakowało po bokach? Proszę o wsparacie
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
malgorzata_s... 14:25, 29 wrz 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Kocimiętka moim zdaniem za wysoka przed żurawką. Bardzej pasowały by mi tam obrzeża bukszpanowe albo berberyski miniaturowe.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
as226 14:34, 29 wrz 2013


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
Dziękuje zrobiłam rozsadę bukszpanków około 100 szt, najwyżej dokupię jeszcze i może bukszpanki jeszcze pomyśle
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
malgorzata_s... 14:35, 29 wrz 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Bukszpanki są najbardziej eleganckie szczególnie przy wejściu będą klasa .
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
as226 14:38, 29 wrz 2013


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
tylko najgorzej, żeby to ładnie wyglądało to trzeba ich hohoho
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
as226 14:44, 29 wrz 2013


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
Małgosiu czy jeszcze coś byś widziała na tej rabacie? Nie będzie za łyso?
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
malgorzata_s... 14:47, 29 wrz 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
No tak ale to wejście a niziutke sadzonki nie są takie drogie. Po obu stronach schodów ja dałabym coś co można oświetlić na święta, jakieś stożki chociaż hortensje też by fajnie wyglądały, a między trzmieliny na pniu kulki, niekoniecznie bukszpanowe. No i trawki dla lekkości.Myślę jednak że doradców będzie wielu i coś wybierzesz .
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies